Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

ЗОШ № 1 виповнилося 140 років

Time Додано: вівторок, 03 лют. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Вже сто сорок років на початку лютого перша школа відчиняє двері усім своїм випускникам. Колишні учні, які опанували життєву науку сьогодні здають екзамен зі спогадів дитинства.

ЗОШ № 1 виповнилося 140 років

Вперше загальноосвітня школа № 1 згадується у 1869 році. Свідчень у архівних документах з того часу не залишилось. Втім колектив закладу зібрав історію і створив музей. На початку минулого століття семирічка розташовувалася на місці 5 школи. Матеріальна база у 20-х роках була дуже бідною: 13 столів, 71 шкільна лава та 29 стільців на 235 учнів. Навчання було платним. До закладу ходили діти різних національностей та мешканці навколишніх сіл.

Лідія Антонівна щодня долала 10 кілометрів. Пам'ятає, як важко було діставатися рідного Хажина після другої зміни. Зараз жінка мешкає у Києві, дві сотні кілометрів — не перепона для зустрічі із колишніми однокласниками.

Лідія Петрівська, випускниця ЗОШ № 1: “Це справжнє свято душі. Я ще вчора приїхала. Такий захід не можна пропустити”.

Історія першої — це життя і здобутки її учнів. Володимир Пасічник вчився на вулиці Дзержинського, туди у 49 році переїхала школа. У 65 вона знову повернулася у центр міста і отримала нове ім'я - Тараса Шевченка. На зустріч Володимир Ілларінович приїхав із Києва і дещо засмутився, коли зустрів лише одну однокласницю. З усіх уроків випускник любив математику, багаж отриманих знань допоміг йому вступити до вишу і стати професором, доктором економічних наук державного університету транспорту.

Володимир Пасічник, випускник ЗОШ № 1: “Коли я тут вчився, у нас все було. А раніше писали на жовтому папері. Такий із цементних мішків”.

Сьогодні першій школі є чим пишатися. Приклад наполегливості і творчості дітям дають вчителі. Вони — активні учасники і переможці педагогічних виставок, конкурсу “Вчитель року”. Учні першої пишуть наукові роботи, досягають гарних результатів у предметних олімпіадах, спортивних і мистецьких конкурсах.

Іван Вікарчук, директор ЗОШ № 1: “Учень нашої школи у минулому році набрав найбільшу у місті кількість балів по зовнішньому незалежному оцінюванні — 200. Сьогодні наші школа - із поглибленим вивченням іноземних мов: англійскої та німецької”.

У школі по-родинному тепло і затишно, кажуть випускники. Так буває тоді, коли людина повертається до своїх витоків. Перша школа для цих людей завжди № 1.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0