Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

ЗОШ № 1 виповнилося 140 років

Time Додано: вівторок, 03 лют. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Вже сто сорок років на початку лютого перша школа відчиняє двері усім своїм випускникам. Колишні учні, які опанували життєву науку сьогодні здають екзамен зі спогадів дитинства.

ЗОШ № 1 виповнилося 140 років

Вперше загальноосвітня школа № 1 згадується у 1869 році. Свідчень у архівних документах з того часу не залишилось. Втім колектив закладу зібрав історію і створив музей. На початку минулого століття семирічка розташовувалася на місці 5 школи. Матеріальна база у 20-х роках була дуже бідною: 13 столів, 71 шкільна лава та 29 стільців на 235 учнів. Навчання було платним. До закладу ходили діти різних національностей та мешканці навколишніх сіл.

Лідія Антонівна щодня долала 10 кілометрів. Пам'ятає, як важко було діставатися рідного Хажина після другої зміни. Зараз жінка мешкає у Києві, дві сотні кілометрів — не перепона для зустрічі із колишніми однокласниками.

Лідія Петрівська, випускниця ЗОШ № 1: “Це справжнє свято душі. Я ще вчора приїхала. Такий захід не можна пропустити”.

Історія першої — це життя і здобутки її учнів. Володимир Пасічник вчився на вулиці Дзержинського, туди у 49 році переїхала школа. У 65 вона знову повернулася у центр міста і отримала нове ім'я - Тараса Шевченка. На зустріч Володимир Ілларінович приїхав із Києва і дещо засмутився, коли зустрів лише одну однокласницю. З усіх уроків випускник любив математику, багаж отриманих знань допоміг йому вступити до вишу і стати професором, доктором економічних наук державного університету транспорту.

Володимир Пасічник, випускник ЗОШ № 1: “Коли я тут вчився, у нас все було. А раніше писали на жовтому папері. Такий із цементних мішків”.

Сьогодні першій школі є чим пишатися. Приклад наполегливості і творчості дітям дають вчителі. Вони — активні учасники і переможці педагогічних виставок, конкурсу “Вчитель року”. Учні першої пишуть наукові роботи, досягають гарних результатів у предметних олімпіадах, спортивних і мистецьких конкурсах.

Іван Вікарчук, директор ЗОШ № 1: “Учень нашої школи у минулому році набрав найбільшу у місті кількість балів по зовнішньому незалежному оцінюванні — 200. Сьогодні наші школа - із поглибленим вивченням іноземних мов: англійскої та німецької”.

У школі по-родинному тепло і затишно, кажуть випускники. Так буває тоді, коли людина повертається до своїх витоків. Перша школа для цих людей завжди № 1.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0