Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Значно знизити рівень малюкової смертності прагнуть учасники акції “Врятуй життя дитини”

Time Додано: вівторок, 04 груд. 2007, 06:00 ( близько 10 року назад )

У Бердичівській районній лікарні провели семінар в рамках акції “Врятуй життя дитини”, започаткованої Міністерством охорони здоров'я. Її мета — профілактика смертності у ранньому віці, зокрема синдрому раптової малюкової смерті. Так медики називають феномен, коли здорова дитина помирає уві сні. Раптовим він називається тому, що жодних симптомів, що вказують на трагедію немає. До такого синдрому схильні малюки від народження до року.

Значно знизити рівень малюкової смертності прагнуть  учасники акції “Врятуй  життя дитини”

Ольга Бабічева, завідуюча приймально-діагностичним відділенням обласної дитячої лікарні, розповіла фельдшерам амбулаторій району і головам сільських рад про основні заходи попередження смерті в колисці. У найбільші райони міста було відправлено групу волонтерів, аби вони розказали мешканцям і привернули їхню увагу до цієї проблеми.

Ольга Бабічева, завідуюча приймально-діагностичним відділенням обласної дитячої лікарні: “Проблема малюкової смертності особливо важлива для області, бо діти втрачаються після першого місяця життя. До 60 % втрачаються діти, які народжуються здоровими. Серед причин — синдром раптової малюкової смертності, бездоглядність батьків, вроджені вади, менінгококова інфекція. Від неї померло 11 дітей, 5 від синдрому раптової малюкової смертності”.

Медики з'ясували, що до синдрому раптової дитячої смерті може призвести сон малюка на животику, паління матері під час вагітності чи в приміщенні, де перебуває дитина, перегрівання немовляти, неправильно підібраний одяг і надто м'яка поверхня ліжечка.

Бердичівський район — єдиний в області, де за 11 місяців цього року не зафіксовано жодного випадку малюкової смертності. Такі показники стали можливими завдяки спеціальним профілактичним заходам, розробленим лікарнею, вважає заступник головного лікаря з питань охорони материнства і дитинства.

Наталія Ровкова, заст. головного лікаря Бердичівської районної лікарні з питань охорони материнства і дитинства: “В минулому році померло двоє новонароджених у пологовому відділенні, двоє - від нещасних випадків. Ця акція підвищить рівень медичних знань, допоможе батькам правильно обходитися з дітьми”.

Знизити малюкову смертність у районі спільними зусиллями пропонує заступник голови Бердичівської державної адміністрації Валерій Бабійчук. Для цього у кожному селі повинні працювати медики, голови сільських рад, соціальні працівники і навідуватися до батьків, які зарекомендували себе як недбалі.

Автор: Юлія Крук

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0