Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Значення Конституції України у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу»

Time Додано: вівторок, 01 лип. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Напередодні 12-ї річниці прийняття першої Конституції незалежної України значення Основного Закону у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу». На думку усіх виступаючих у центральній бібліотеці, прийняття Конституції у 1996-му році закріпило правові основи незалежної України, її суверенитет та територіальну цілісність. Секретар міської ради Василь Толочко оцінив нинішню Конституцію з двох боків — як політико-правовий і як юридично-правовий документ. У першому випадку положення Основного Закону виконуються сьогодні у повній мірі, вважає він.

Значення Конституції України у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу»

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: «Якщо говорити з точки зору юридично-правового документу, то, дійсно, після прийняття Конституції, вона стала базою для діючого законодавства. Щоб привести його у відповідність до Основного Закону, вже тоді, у 1996 році, потрібно було прийняти близько 600 законів та ще більше підзаконних нормативно-правових актів. І ось пройшло 12 років, і ще не всі закони прийняті. Вважаю. що Верховна Рада України повинна звертати більше уваги на законотворчий процес. Так робиться у всіх цивілізованих державах, і так має бути.»

Від того, що не всі норми Основного Закону сьогодні працюють, ні її авторитет, ні її державотворче значення не повинні зменшуватися, впевнені учасники «круглого столу».

Ніна Чурчун вчителька історії ЗОК № 14: «Найголовніше, що потрібно врегулювати, це відносини між законодавчою та виконавчою гілками влади... Життя йде, Конституція працює вже 12 років і потребує змін. Друге, на що хотілося б звернути увагу, це недостатнє виконання гарантованих Конституцією прав і свобод громадян України. Якщо ми, припустимо, візьмемо право на освіту, то в Основному Законі воно визначено як безкоштовне. Сьогодні ж здобувати вищу освіту безкоштовно багато дітей не має можливості.»

Вдосконалення Конституції має вестися в інтересах всього суспільства, підсумували учасники заходу, адже при створенні цього документу автори намагалися зорієнтувати його перш за все на людину. І держава, як і прописано Основним Законом, має нести відповідальність за кожного свого громадянина.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0