Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Значення Конституції України у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу»

Time Додано: вівторок, 01 лип. 2008, 06:00 ( майже 10 років назад )

Напередодні 12-ї річниці прийняття першої Конституції незалежної України значення Основного Закону у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу». На думку усіх виступаючих у центральній бібліотеці, прийняття Конституції у 1996-му році закріпило правові основи незалежної України, її суверенитет та територіальну цілісність. Секретар міської ради Василь Толочко оцінив нинішню Конституцію з двох боків — як політико-правовий і як юридично-правовий документ. У першому випадку положення Основного Закону виконуються сьогодні у повній мірі, вважає він.

Значення Конституції України у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу»

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: «Якщо говорити з точки зору юридично-правового документу, то, дійсно, після прийняття Конституції, вона стала базою для діючого законодавства. Щоб привести його у відповідність до Основного Закону, вже тоді, у 1996 році, потрібно було прийняти близько 600 законів та ще більше підзаконних нормативно-правових актів. І ось пройшло 12 років, і ще не всі закони прийняті. Вважаю. що Верховна Рада України повинна звертати більше уваги на законотворчий процес. Так робиться у всіх цивілізованих державах, і так має бути.»

Від того, що не всі норми Основного Закону сьогодні працюють, ні її авторитет, ні її державотворче значення не повинні зменшуватися, впевнені учасники «круглого столу».

Ніна Чурчун вчителька історії ЗОК № 14: «Найголовніше, що потрібно врегулювати, це відносини між законодавчою та виконавчою гілками влади... Життя йде, Конституція працює вже 12 років і потребує змін. Друге, на що хотілося б звернути увагу, це недостатнє виконання гарантованих Конституцією прав і свобод громадян України. Якщо ми, припустимо, візьмемо право на освіту, то в Основному Законі воно визначено як безкоштовне. Сьогодні ж здобувати вищу освіту безкоштовно багато дітей не має можливості.»

Вдосконалення Конституції має вестися в інтересах всього суспільства, підсумували учасники заходу, адже при створенні цього документу автори намагалися зорієнтувати його перш за все на людину. І держава, як і прописано Основним Законом, має нести відповідальність за кожного свого громадянина.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0