Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
)) (185.72.246.198) -будут тебя ...
Time 21:59 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox ))
машина времени (46.118.202.160) ...
Time 12:16 - 14-08-2017
Із хабарем 5 тис. $ у Бердичеві затримали медиків Райківської виправної колонії
Chatbox машина времени
экс-дэпутат убийца лозинский в ...
Time 10:43 - 14-08-2017
Найкращі юні читачі Катерина Бурлака та Андрій Марков представлятимуть Бердичів на обласному етапі «Книгоманії-2017»
Chatbox Аноним
Я так и знал что Андрей прбедит
Time 15:55 - 08-08-2017
Міський етап конкурсу «Найкращий читач України – 2016» віднайшов своїх переможців
Chatbox Аноним
Андрей супер, Андрей класс, кто ...
Time 11:50 - 08-08-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Значення Конституції України у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу»

Time Додано: вівторок, 01 лип. 2008, 06:00 ( близько 9 року назад )

Напередодні 12-ї річниці прийняття першої Конституції незалежної України значення Основного Закону у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу». На думку усіх виступаючих у центральній бібліотеці, прийняття Конституції у 1996-му році закріпило правові основи незалежної України, її суверенитет та територіальну цілісність. Секретар міської ради Василь Толочко оцінив нинішню Конституцію з двох боків — як політико-правовий і як юридично-правовий документ. У першому випадку положення Основного Закону виконуються сьогодні у повній мірі, вважає він.

Значення Конституції України у процесі державотворення обговорили учасники «круглого столу»

Василь Толочко секретар Бердичівської міської ради: «Якщо говорити з точки зору юридично-правового документу, то, дійсно, після прийняття Конституції, вона стала базою для діючого законодавства. Щоб привести його у відповідність до Основного Закону, вже тоді, у 1996 році, потрібно було прийняти близько 600 законів та ще більше підзаконних нормативно-правових актів. І ось пройшло 12 років, і ще не всі закони прийняті. Вважаю. що Верховна Рада України повинна звертати більше уваги на законотворчий процес. Так робиться у всіх цивілізованих державах, і так має бути.»

Від того, що не всі норми Основного Закону сьогодні працюють, ні її авторитет, ні її державотворче значення не повинні зменшуватися, впевнені учасники «круглого столу».

Ніна Чурчун вчителька історії ЗОК № 14: «Найголовніше, що потрібно врегулювати, це відносини між законодавчою та виконавчою гілками влади... Життя йде, Конституція працює вже 12 років і потребує змін. Друге, на що хотілося б звернути увагу, це недостатнє виконання гарантованих Конституцією прав і свобод громадян України. Якщо ми, припустимо, візьмемо право на освіту, то в Основному Законі воно визначено як безкоштовне. Сьогодні ж здобувати вищу освіту безкоштовно багато дітей не має можливості.»

Вдосконалення Конституції має вестися в інтересах всього суспільства, підсумували учасники заходу, адже при створенні цього документу автори намагалися зорієнтувати його перш за все на людину. І держава, як і прописано Основним Законом, має нести відповідальність за кожного свого громадянина.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: