Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Жителів Мирославки отруюють?

Time Додано: четвер, 23 лип. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

В особливий спосіб обіцяють розібратися з місцевим підприємцем жителі села Мирославка. Причина майбутньої розправи — щорічне кропіння орендатором полів пшениці. Від його робіт постраждали сусідні з полем городи місцевих господарів.

Жителів Мирославки  отруюють?

Майже все село залишилося без врожаю, галасують обурені селяни. З їхніх слів, це відбувається вже не вперше. Жителі вважають: байдужість до проблеми з боку підприємця викликана тим, що багато хат в селі пустують, тому він і не звертає уваги на інші заселені будинки. Через це розгнівані мешканці зібрали ініціативну групу, щоб звернутися до вищих інстанцій по допомогу.

Володимир Поліщук, мешканець с. Мирославка: «Ми оформили 2 колективні бумаги. Одна, щоб створили комісію, яка визначить збитки, друга — колективна жалоба. Але я не впевнений, що хтось тут може сказати, що нам щось повернуть.»

Марія Самоте, мешканка с. Мирославка: «Люди були на городах, і в ста метрах над ними літав літак. По тілу як-то пройшов дощ. На вулиці граються дітки маленькі, онуки, не можна в хату загнати. Поїхали до Лєвіцького, дружина сказала, що його нема вдома. Ми сказали, щоб з нами зв’язалися. Була субота, неділя — ніхто з нами не зв’язався.»

Селяни зауважують, що кожного разу після кропіння їхнє самопочуття значно погіршується, відчувається різкий головний біль, нудота. Вважають, що це симптоми отруєння ядом, яким обробляють поля. Хвилюються вони, перш за все, не за збитки на городах, а за здоров’я своїх дітей та онуків.

Зінаїда Манелюк, мешканка с. Мирославка: «В мене внучкові 2 місяці. Коли літак кропив поля, сушилися пєльонки, распашонки. Я не знаю, чим вони там кропили, але на другий день дитині стало погано. Мене інтересує: хто мені скаже, що з дитиною буде все нормально? Мене качани не інтересують, мене дитина інтересує.»

Жителі села не знають, чим кропили поля, хоча є підозри, що це сильнодіюча хімічна речовина, від якої постраждали не лише городи, а й садові рослини. Не один з мешканців стверджує, що залізний птах проносився навіть над їхніми домівками.

Командир екіпажу АН-2 завіряє,що вони літали за усіма правилами і нормами, нічого не порушуючи. Його команда має великий досвід у цій справі, щороку у них багато подібних замовлень. Нещодавно довелося від одного відмовитись, через те, що відстань від ниви до сільських домівок не відповідала санітарним нормам, зауважив пілот.

Вадим Бабич, командир екіпажу АН-2: «Во время полетов мы руководствовались воздушным кодексом Украины, инструкцией по использованию воздушного пространства Украины, инструкцией по эксплуатации самолета марки АН-2. Высоту полета, на которой проводятся подобные работы, определяет командир экипажа, который несет за это юридическую ответственность.»

На лісосмузі біля поля, над якою літак кружляв і вздовж, і впоперек, і, як стверджує пілот, літав мало не під нею, ніяких слідів кропіння не залишилось.

А ось присадибна ділянка підприємця. Його дружина показала майже такі самі плями на рослинах свого городу, як і на місцевих ділянках, при цьому зазначила, що їхня хата знаходиться на іншому боці села. Обидві сторони конфлікту для виявлення причин ураження, відправили пошкоджені рослини на аналізи, щоправда у різні лабораторії. На питання, який яд використовували при кропінні полів, командир екіпажу впевнено відповідає: “Деціс” :

Вадим Бабич, командир екіпажу АН-2: «Это яд против пшеничного жука. Если бы мы тогда не окропили, то примерно 20% урожая пропало бы. Вместе с Левицким мы ездили на поле, смотрели траекторию полета. Дальше химсклада мы не залетали, 500 метров от населенного пункта проводились обробки. А этот яд не токсичен для растений.»

“Майже всі допустимі норми при обробці полів ядом порушено”,— констатує Бердичівська санітарно-епідеміологічна станція. При перевірці здійсненої роботи перше, на що в установі звернули увагу, це відсутність журналу з проведення авіахімічних робіт, де вказується доза препарату і його концентрація, тому ці дані були зафіксовані працівниками санстанції зі слів підприємця. У Бердичівській СЕС зазначили: про кропіння полів підприємець мав заздалегідь оповістити селян і голову сільської ради, чого орендатор не виконав. З цим погоджується і командир екіпажу АН-2. Та це ще не всі виявлені порушення.

Володимир Янішевський, заст. гол. лікаря Бердичівської СЕС: «Ми зрозуміли так, що швидкість переміщення повітря не була врахована, температура повітря не була врахована, відстань від села до площі, яка обробляється має бути 1 км., а там лише вузька межа між окроплювальною площею та городами.» Санстанція підготувала акт про порушення норм і передала його у прокуратуру, аби останні надали дозвіл вдатися до адміністративного покарання.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0