Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Журналісти перевірили пандуси

Time Додано: п'ятниця, 01 серп. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Юлія Крук, кореспондент: За кордоном наші співвітчизники нерідко дивуються, коли бачать на вулицях багато інвалідів. Насправді там люди з обмеженими фізичними можливостями мають безперешкодний доступ до об'єктів житлового та громадського призначення. Рік тому наші журналісти вже розповідали, як мешканці Бердичева на візках дістаються магазинів та аптек. Сьогодні ми перевіримо, наскільки місто стало для них зручнішим.

Журналісти перевірили пандуси

Аркадій Петрович Назарчук — інвалід першої групи. Ногу втратив у 2003 році. Проте це не примусило чоловіка сидіти у чотирьох стінах. Його часто можна побачити на вулиці. Управління праці виділило пенсіонеру аж три візки — кімнатний, механічний та електричний. Але до них Аркадій Петрович мусить чіпляти ще й милиці, бо не завжди може дістатися до закладу на колесах.

Аркадій Назарчук, інвалід: “Найважче потрапити до магазинів з товарами повсякденного вжитку. Нема ні пандусів, ні кнопки. А ще переходи, не обладнані бордюри, на заїзду, ні виїзду”.

Із Аркадієм Петровичем перевіряємо, чи доступні для нього найважливіші заклади. В управління праці та соціального захисту населення пенсіонер дістається без перешкод. При вході і двері допомогли відчинити. У фойє — спеціальна кнопка виклику працівників.

Ірина Тарковська, начальник управління праці та соціального захисту населення: “Із 79 першочергових об'єктів пандусами такими, що відповідають нормі, обладнано 29”.

Переважно Аркадій Петрович рухається проїзною частиною, бо тротуари такі горбаті, що візок підкидає. Понижені бордюри трапляються дуже рідко, і не через те, що їх робили для інвалідів. Ось ця аптека ще не закінчена, але на пандус наш герой і заїхати не береться - надто круто. Уся надія на кнопку виклику, яку вочевидь мають встановити поруч.

Під іншим кутом обладнана доріжка для інвалідів біля виконкому. Черговий має викликати Аркадію Петровичу усіх, хто йому потрібен. Бо доступне тут для інвалідів лише фойє.

А от у цю аптеку людині на візку не дістатися, хіба що постукати у вікно і попросити, аби персонал вийшов на вулицю.

Недолугий пандус був і біля поліклініки. Його замінили на кнопку виклику з двору. Цю доріжку Аркадій Петрович вважає ідеальною, взимку на ній ніколи не буде слизько.

Ірина Кирилюк, зав. міською поліклінікою: “До нас інваліди на візках звертаються не так часто. Все обладнано, є доступ. У нас три поверхи, лікарів запрошуємо на перший”.

Дістався Аркадій Петрович і потрібних відділень у лікарні. Щоправда підйом до них латаний-перелатаний. Всередині можна кликати лікарів, а можна дістатися до них самотужки — на ліфті.

Із магазинами інвалідам значно важче. У багатьох облаштовують пандус лише для “галочки”.

Аркадій Назарчук, інвалід: “Є такі, що я боюсь на них заїжджати без супроводу. Дуже крутий кут”.

В управлінні містобудування і архітектури запевняють: встановлення і якість пандусів контролюють. Спочатку на містобудівній раді, потім спеціальна комісія, яка приймає об'єкти дивиться, під яким кутом встановлена доріжка для інвалідів.

Андрій Шеффер, головний архітектор міста: “Тим, хто неправильно встановив пандус, пишеться припис, щоб був перероблений згідно норм. Є завдання переробити пандус біля пенсійного фонду”.

В інвалідних візках з електроприводом у Бердичеві рухається близько 130 мешканців. На те, що громадський транспорт стане для них доступним, вони й не сподіваються. Аби хоч понизили бордюр. Але не тільки із архітектурними бар'єрами зустрічаються ці люди. Значно важча байдужість з боку суспільства.

Автор Юлія Крук

Камера Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0