Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Жовтень “намалював” свято для художників

Time Додано: п'ятниця, 08 жовт. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

У час, коли чарівник-жовтень вступає у свої права, щедрим пензлем золотавить і багрянить листя на деревах, приморожує траву свіжим подихом і укутує водойми ковдрою з туману, своє професійне свято відзначають художники. Люди, які вміють перенести природну красу на полотно і зберегти при цьому всі кольори, відтінки й навіть аромати.

Жовтень “намалював” свято для художників

Традиційно до цього свята у музеї історії м.Бердичева відкрилась виставка Спілки вільних художників “Вернісаж”. Діятиме вона до 20-го жовтня, поглянути на нові творіння бердичівських митців пензля можуть усі бажаючі.

Напередодні свята особливо гарній настрій панував у художній школі. Уроків того дня не проводили, тож працівники спілкувалися між собою, фотографувалися, отримували грамоти і подарунки. На гостину до винуватців свята завітали найближчі сусіди з музею історії та музичної школи, керівники центральної бібліотеки і кінотеатру, а також очільниця галузі культури Бердичева і заступник міського голови.

Іван Демусь, заступник Бердичівського міського голови: “Кожен із нас сприймає світ по-своєму, і світ кожного з нас надзвичайно багатий. Але вам, художникам, можна позаздрити. Тому що ви сприймаєте світ найбільш тонко, з усіма його окрасами. Якщо ми можемо побачити 7 кольорів веселки, то ви у кожному кольорі можете побачити до сотні відтінків. Тобто ваш світ значно багатший”.

Кожен із 9-ти педагогів школи, певно, неодноразово відчував так звані муки творчості, коли ти маєш ідею, але поки не знаєш, у який спосіб її втілити. Тож іноді здається, що не так вже й легко бути митцем. Такої думки і старожил “художки” Валерій Ковальчук, але бути художником, каже чоловік, це не лише малювати.

Валерій Ковальчук, викладач Бердичівської художньої школи: “Горький колись сказав, що кожна людина — художник. Не обов’язково малювати, можна танцювати, складати вірші. У широкому смислі слова художник — це будь-яка творча людина”.

Як артист не може без публіки, так художник — без глядачів. Здебільшого, розповідають митці, вони працюють індивідуально, тому не можуть у повній мірі себе оцінити. Ось чому важливо показувати свої роботи іншим людям. Це дає стимул до самовдосконалення.

Валентин Кривінський, викладач Бердичівської художньої школи: “Художник вчиться усе своє життя. З кожною роботою виконує нові й нові завдання, хоча має і досвід, і технічні навички. Але все одно кожного разу художник знаходить щось нове, шукає шляхи для вираження ідей. До кінця свого життя вчиться: у природи, у життя, у людей”.

Чому серед видатних художників так мало жінок? Невже природа обділяє слабку стать талантом? Ні, переконані викладачки, не обділяє, але жінка має виконувати й інші функції.

Ірина Ніколайчук, викладач Бердичівської художньої школи: “Жінка — вона ще й матір, має сім’ю, відповідає за дітей. На творчість у неї лишається мало часу, чоловікам у цьому сенсі легше”.

Наприкінці зібрання колектив школи відкрив секрет: День художника тут є подвійним святом. По-перше, всі вони художники, а по-друге — вони ще й наставники для 250 учнів. Мало вміти малювати самому, каже директор школи Микола Яцюк, треба вміти навчити.

Микола Яцюк, директор Бердичівської художньої школи: “Нам дано в руки молоде покоління і ми повинні з нього витесати майбутнього митця. Хай він не буде художником, але буде архітектором, ювеліром, перукарем — ми даємо задатки для всіх професій”.

Над шліфуванням художніх здібностей учнів працює весь колектив, восени вчителі традиційно збирають врожай дитячих здобутків за минулий рік.

Ірина Гаркіна, викладач Бердичівської художньої школи: “Первое место заняла Ира Рудницкая на Всеукраинском шевченковском конкурсе. Награждения каждый год проходят в Каневе, награды вручали замминистра культуры и замминистра образования. Мы считаем это большим достижением, потому что это уже третий раз, когда наша ученица занимает призовое место. Также практически всегда наши дети занимают призовые места на областных конкурсах».

Цієї суботи учні будуть отримувати нагороди за призові місця у конкурсі, присвяченому 200-річчю з дня народження Шопена. А сама “художка” нещодавно була визнана кращим початковим спеціалізованим мистецьким навчальним закладом Житомирщини. І це далеко не всі приємні новини школи. У свято всіх художників колектив вітає з днем народження свого колегу Валентина Кривінського. Чи є у цьому співпадінні знак долі, чоловік точно не знає, але, каже, звик, відзначати два свята в один день.

Валентин Кривінський, викладач Бердичівської художньої школи: “Я не знаю, чи є той знак, але мені приємно, що мій день народження збігається з днем художника. За традицією, ми багато років відзначаємо ці свята. Вітаю наших учнів і колег!”

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0