Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
Вибачте за помилки. Вже наболіло.....
Time 17:13 - 17-07-2018
38 позачергова сесія: депутати підтримали міськводоканал
Chatbox Петро Бондарчук
А, вода текла по Пушкінській 3 ...
Time 17:10 - 17-07-2018
Вода по годинах може повернутися до Бердичева вже з 16-го липня. Причина – зупинка єдиного виробника рідкого хлору  «ДніпроАзоту».
Chatbox Roman Babych
От так новина! 6-й рік в будинк ...
Time 09:53 - 16-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
«Українська Мадонна» Алла Мігай та віртуоз-неоромантик Олексій Ревенко презентували у Бердичеві «Гармонію душі»
Chatbox Анатолий Мозжухин
Вот это я понимаю, так надо раб ...
Time 23:41 - 02-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Згадуючи жертв Голокосту: «…люди мають розуміти, що життя, праця, сім’я – то святе»

Time Додано: п'ятниця, 15 вер. 2017, 15:14 ( 10 міс. назад )

Слухаючи шофар, євреї, зазвичай, згадують події, що минули, аналізують, роблять висновки, виносять для себе певні уроки…

Згадуючи жертв Голокосту: «…люди мають розуміти, що життя, праця, сім’я – то святе» Згадуючи жертв Голокосту: «…люди мають розуміти, що життя, праця, сім’я – то святе» Згадуючи жертв Голокосту: «…люди мають розуміти, що життя, праця, сім’я – то святе» Згадуючи жертв Голокосту: «…люди мають розуміти, що життя, праця, сім’я – то святе» Згадуючи жертв Голокосту: «…люди мають розуміти, що життя, праця, сім’я – то святе»

15 вересня у Бердичеві, біля пам’ятних знаків страченим під час 2-ї Світової євреям та Праведникам Світу, громадськість міста згадувала жертв Голокосту – масово винищених гітлерівцями євреїв. Бердичеву прихід фашистів коштував понад 30 тисяч життів його мешканців єврейської національності, нагадали на зібранні, саме з місця, на якому нині розташовані пам’ятні знаки мирних людей – від малого до старого – вели різними дорогами до одного фіналу – страти.

Сім’ю Галини Шулятицької війна застала у Західній Білорусі. Батько залишився там і навіки зник безвісти, матір із дітьми пішки вирушили до Бердичева. Коли прийшли, євреїв у ньому вже не було.

Голокост – біда не одних лише євреїв, то біль усього світу, заявляють учасники зібрання, лише одне це слово здатне впекти серце. Сьогодні важко уявити, що могли існувати нелюди, котрі катували й вбивали, не відвертаючи очей, не боячися приходів уві сні невинно замордованих жертв. Важко уявити, що переживали звичайні бердичівляни, йдучи на вірну загибель у колі найближчих людей.

Так, навіть через 76 років Голокост неможливо зрозуміти, усвідомити, осмислити, пояснити, але, на думку рабина Аківи Нємого, з нього можна винести урок.

Вінець світової культури, гуманізму, етики, цивілізації… Це звання Німеччина по праву носила у ХVIII-XIX сторіччях, нагадав рабин. Аби через зовсім мізерний в історичному вимірі проміжок часу впасти на коліна перед ідеологією вбивства, грабежу, загарбництва.

Підніжжя пам’ятних знаків бердичівляни встелили квітами – на знак пам’яті про померлих у невимовних жахіттях земляків, на знак шани тим своїм співвітчизникам, котрі під страхом смерті рятували життя євреям. Давши, у результаті, можливість з’явитися на світ цілим поколінням.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0