Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Збережи життя дитині!

Time Додано: п'ятниця, 18 квіт. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Здоров’я дитини — понад усе. Ця істина стала прописною для батьків. Щотижня міські лікарі проводять для них своєрідні уроки здоров’я. Цьогоріч у Бердичеві проходить акція “Збережи життя дитині”. Вона має допомогти батькам дітей до року захистити своїх немовлят від фатальних випадків. Адже малюкова смертність — це не лише медичний показник, а й соціальний, кажуть лікарі. Статистичні дані по Бердичеву нижчі, ніж обласні.

Збережи життя дитині!

Лілія Матієць, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги ЦМЛ: “Так у 2007 році цей показник становив 4,5 на 1000 живонароджених дітей проти 9,7 при обласному показнику. Незважаючи на стабільні показники малюкової смертності, це питання знаходиться під постійним динамічним контролем зі сторони адміністрації ЦМЛ. З більшістю причин, які спричиняють дитячу смертність, сучасна медицина і лікарі навчилися боротися. Але й сьогодні, згідно даних UNICEF, більшість смертей у світі виникає від так званих нез’ясованих причин".

Це явище носить назву синдрому раптової дитячої смерті. Підозра на нього виникає, коли попередньо здорове немовля, як правило, віком до 6 місяців, знаходять мертвим у своєму ліжечку. Фактори, які спричиняють розвиток так званої “смерті у колисці”, - різні. Важливу роль відіграє навіть місце, де спить немовля, і в якій позі. Ризик можуть становити паління матері під час вагітності і після та її юний вік, недоношеність або низька маса дитини при народженні. Крім того, шкідливий для малюків і тютюновий дим. Загрозою також є синдром струсу.

Лілія Матієць, заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги ЦМЛ: “Цей синдром виникає тоді, коли дитина плаче, і батьки її сильно струшують. Це може призвести до травми головного мозку, навіть - до переривання спинного мозку, враховуючи те, що голівка у дитини важка, і при енергійних рухах може виникнути така травма, яка призведе до смерті дитини".

В межах акції “Збережи життя дитині” медперсонал дитячої поліклініки провів для батьків профілактичний лекторій. Педіатри розповіли матерям, яких мір дотримуватися у догляді за малятами до року, щоб зберегти їхнє життя. Поради лікарів основані на результатах багатьох медичних досліджень у різних країнах світу.

Тетяна Щербакова, завідуюча дитячою поліклінікою ЦМЛ: “Нам важко погодитися із пропозицією вкладати дитину спати у положення на спині. Проте, дослідження, які проведені в світі, свідчать про те, що ризик аспірації блювотними масами у малої дитини, яка спить на спині, не вище, ніж у положенні на боці чи на животі. Та ризик виникнення синдрому раптової смерті в положенні на боці або на животику значно вище, ніж ризик, коли дитину вкладають спати на спині".

Батьки немовлят отримали у дитячій поліклініці пам’ятки із рекомендаціями. Дорослим необхідно знати: “груднички” повинні спати в окремому ліжку, на твердій поверхні і під легкою ковдрою. Температура у приміщенні має бути не вище 18-20 градусів. Не можна переохолоджувати або перегрівати малюка. Не допускати у кімнаті, де він спить, запахів алкоголю, тютюну чи ліків.

Багатьом батькам важко відмовитися від звичних стереотипів по догляду за дітьми.

Світлана Васильєва, мати дитини: “Мені цей захід дав знання. Я не маю медичної освіти і часу читати пізнавальні книжки немає. Я багато чого взнала. Не здогадувалася, що є такий синдром раптової смерті. Для мене це, чесно кажучи, - жахливо..."

Якщо дитина нездорова, лікарі радять не зволікати і негайно звертатися по медичну допомогу.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0