Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Запалити новорічну ніч і не запалитися самому

Time Додано: середа, 30 груд. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Новий рік пахне хвоєю і ... порохом. У місті повним ходом продають новорічну вибухівку – петарди, свічки, фонтани, салюти, вулкани. Ціни на неї варіюються від 2 гривень за упаковку петард до семисот гривень за салютну батарею на 20 пострілів. Продавці піротехніки на ринку здебільшого відмовляються спілкуватися, мовляв, не хочуть проблем. А ті виникають через незаконний продаж вибухонебезпечних виробів, пояснюють міліціонери. Щоб торгувати такими речами, слід звернутися до МВС, пройти спецнавчання і лише тоді отримати ліцензію. А потім ще й вимог торгівлі дотримуватися.

Запалити новорічну ніч і не запалитися самому

Юрій Стаднік, старший інспектор охорони громадського порядку: “Продаж повинен здійснюватися на другому поверсі або на відстані ста метрів від жилих приміщень. Якщо продаж у магазині, на полицях повинні знаходитися лише муляжі, і а решта – на складі. На коже вид піротехніки повинен бути інструктаж українською мовою. Ми вже провели близько 15 рейдів містом, склали 5 актів на суму у 2,5 тисячі гривень”.

Ліцензованих місць продажу піротехніки у Бердичеві лише три, каже Юрій Стаднік, – це спеціалізовані магазини. В таких кваліфіковано проінструктують з приводу використання того чи іншого виробу та розкажуть, як виглядатиме той чи інший виріб. Найчастіше городяни купують так звану дрібну та середню піротехніку.

Володимир, продавець магазину: “Дрібна піротехніка – це петарди, хлопавки, середня – з більш крупним калібром, а крупна – великі коробки і ящики, де є 40-50 пострілів. Найкраще, що піротехніка не потрапляла в руки дітям, а то вони не вміють нею користуватися”.

Попри небезпечність, бажаючих придати побутову піротехніку вдосталь. Бердичівлянин Георгій кожного року “озброюється” одним і тим самим набором: петарди, салют і римські свічки. Бере те, що особисто перевірив, запускає на городі. Там, каже, виріб точно ні в чиє вікно не втрапить. Головне – дотриматися інструкції.

Георгій, бердичівлянин: “Перш за все свічку треба підпалити і тримати її у витягнутій руці. А то деякі беруть у сніг ставлять. На житлові приміщення не скеровувати”.

Особливо розбігаються очі від яскравих упаковок з небезпечними виробами у дітей. Юний бердичівлянин Олексій розповідає, що йому підриває ракетниці та різні бомбастики тато, а придивитися новорічну забавку хлопець прийшов з мамою.

Олексій, бердичівлянин: “Тріскалки цікавлять, бо прикольно крутяться і тріщать, бенгальські вогні, бо красиво святяться. Ми підпалюємо і відходимо на метрів 30-50. Робимо це у дворі, посередині, дивимося, щоб дерев не було і щоб ніхто не підходив”.

Як підірвати новорічну ніч і не підірватися самому, нагадують і пожежні. Слід бути уважними при виборі піротехніки, ознайомитися з інструкцією, оглянути упаковку на наявність пошкоджень. І найголовніші десять «НЕ» у використанні вибухівки.

Віталій Пилипчук, начальник відділу державного пожежного нагляду Бердичівського РУ: «Не можна носити петарди у кишенях, спалювати їх у багатті, розбирати, працювати з ними у нетверезому стані, палити під час запуску. Зберігати їх у важкодоступних дітям місцях, не допускати у приміщенні відкритого вогню. Не забувайте, що піротехніка боїться волога, бо вона можна вплинути на її придатність. Не використовуйте піротехніку для бешкетування, а лише за призначенням».

Запускати фейерверк треба на належному місці - подалі від дерев та будівель, вибухонебезпечних об’єктів, шкіл та лікарень. Підпаливши гніт, віддалитися на безпечну відстань і спостерігати за дійством за 20-25 метрів від піротехніки. Тоді свято вийде феєричним, а не травматичним.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0