Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Захистимо здоров'я від кліматичних змін!

Time Додано: понеділок, 07 квіт. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Клімат і погода від тропіків до Арктики мають великий вплив на життя та здоров'я людей. І хоч вони пристосовуються до умов, в яких живуть, і по своїй фізіології можуть витримувати значні погодні коливання, всьому є межа. Навіть короткочасні зміни у природі можуть мати серйозні наслідки для самопочуття. Цьогоріч Всесвітній день здоров'я проходить під гаслом захисту людей від несприятливих кліматичних факторів. Адже 35 відсотків дорослого населення хворобливо реагують на примхи природи.

Захистимо здоров'я від кліматичних змін!

Людмила Сидорчук, невролог ЦМЛ: «Людей, чутливих до природних змін, ми називаємо метеопатами. В основному це люди похилого віку або ті, які мають вантаж певних хронічних захворювань: бронхолегеневих, серцево-судинних, кістково-суглобової системи. Як правило, коли змінюється погода: атмосферний тиск, температура, сила та напрям вітру, - у них змінюється і кров’яний тиск, люди почувають себе погано. У них з’являється загальна слабкість, загострюються хронічні захворювання, вони скаржаться на біль у кістках та м’язах. Навіть іноді виникає депресія».

Що рекомендують лікарі у таких випадках? Порада проста - здоровий спосіб життя. Для профілактики метеозалежності потрібно більше рухатись. Слід дотримуватися і певної дієти: виключити жирну їжу, печені та гострі страви. Більше вживати фруктів та овочів. Корисними стануть фіточаї із мелісою та м’ятою. Ефективними є контрастні душі.

У дні магнітних бурь медики радять не перевтомлюватися: ні фізично, ні розумово. На їхню думку, метеозалежність - складне захворювання.

Людмила Сидорчук, невролог ЦМЛ: «Для людей похилого віку, які обирають місця відпочинку, бажано не відпочивати на півдні або в Карпатах, так як там часто спостерігаються значні зміни погоди. 70% усіх інсультів, інфарктів та гіпертонічних кризів виникають саме у дні магнітних бурь. Через це у такі дні слід застосовувати запобіжні засоби. При хронічних захворюваннях обов’язково проходити курси лікування «весна-осінь».

За останні 50 років в результаті діяльності людей, зокрема через спалювання різних видів палива, в атмосфері утворилася значна кількість вуглекислого та інших парникових газів. Застійні явища у повітрі сприяють накопиченню в містах великої кількості тепла і забруднюючих речовин, які призводять до утворення шкідливого „смогу”.

Світлана Барабаш, начальник управління статистики в місті Бердичів: «За статистичними даними, у 2007 році в місті 40 підприємств мали викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря. За рік ними викинуто в атмосферу 5775 тонн шкідливих речовин. Проти 2006 року обсяги викидів збільшилися на 47,3 %. В середньому кожне підприємство викинуло в повітря 144 тонни шкідливих речовин. Основними групами забруднюючих речовин є газуваті, рідкі та тверді частинки. У 2007 році їх потрапило до атмосфери відповідно 5725 тонн та 49 тонн».

Продовжує пихкати чадом та кіптявою труба на території ВАТ "Агромаш". Його керівництво, повідомили у міськвиконкомі, ще досі не зреагувало на приписи санстанції та екологічної інспекції міста. У виробничий процес не були внесені технологічні зміни.

Належним чином спроектовані міські транспортні системи також можуть сприяти зменшенню викидів парникових газів, переконані працівники санстанції. Вплив забрудненого повітря на здоров'я населення має знизити об’їзна дорога. Проте не можна стверджувати, що на міських шляхах не зустрічаються великовантажні транспортні засоби.

Зведення будинків із достатньою теплоізоляцією теж допоможе знизити витрати енергії та пов’язані із цим викиди парникових газів.

За висновками фахівців, вже в цьому сторіччі середня приповерхнева температура підніметься на 1 - 6˚ за Цельсієм. Сильна спека, велика кількість опадів та інші надзвичайні ситуації стають частішими та інтенсивнішими. Як результат - зростає і число нещасних випадків. За перший квартал цього року Бердичівським районним управлінням МНС зареєстровано 30 пожеж, під час яких було травмовано дві та загинуло три людини.

Також внаслідок кліматичних змін може збільшитися кількість інфекційних захворювань.

Лариса Леончук, завідуюча епідеміологічним відділом Бердичівської районної СЕС: «За І квартал поточного року захворюваність на інфекційні хвороби у нас перевищила аналогічний показник минулого року на 12%. В основному це відбувається за рахунок грипу: зростання у порівнянні з аналогічним періодом минулого року відбулося в 2 рази. І за рахунок вітряної віспи. Це – некерована повітряно-крапельна дитяча інфекція. Вплинути на рівень захворюваності ми не можемо. Захворюваність на вітряну віспу за І квартал зросла в 2,2 рази».

Щороку в Україні накопичується близько 10 мільйонів тонн сміття. За інформацією інспекції із благоустрою та санітарії Бердичева, загальна площа, яку утворили 27 стихійних смітників у місті, складає півтора гектари. Минулого року інспекцією вивезено близько чотирьох тисяч кубометрів сміття. Замість того, щоб дбати про чистоту міста, мешканці бездумно забруднюють його. І гроші з міського бюджету йдуть на очищення вулиць від смітників. Ось такі непривабливі "пам’ятки" залишають люди просто в центрі Бердичева, неподалік від місць торгівлі продуктами.

Ольга Протасевич, завідуюча відділенням комунальної гігієни Бердичівської районної СЕС: «У приватному секторі всі подвір’я озеленені, очищені. Звідки ж береться бруд, який у нас на очах зростає вздовж річок, у лісосмугах, у різних закутках міста? Ідеш – і бачиш це. На жаль, порушників санітарії ми не можемо схопити за руку. Я звертаюсь до цих людей: будьте відповідальними за свої дії, бережіть природу! Навіть із балконів багатоповерхівок викидають цей бруд. Це елементарне порушення санітарної культури!»

Землю, повітря та воду споконвіку вважають вічними цінностями. А яку ж воду ми п’ємо? Вона подається до Бердичева із 15 артезіанських свердловин через 4 водозабори. А от 5-й є проблемним, говорить Ольга Протасевич: половина води надходить із Гнилоп’яті і після очищення змішується із водою із підземних джерел.

Ольга Протасевич, завідуюча відділенням комунальної гігієни Бердичівської районної СЕС: «Коли будували цей водозабір, не добудували другу чергу фільтрувальної станції. Не було коштів. І весь час, коли повінь, цвітіння річки, і санстанція, і все місто відчувають оці неприємні запахи, відчувають потребу в хорошій воді. При хороших мікробіологічних показниках, заявляю, хімічні, запах та смак – незадовільні. І тоді ми закриваємо водозабір із річки. Це веде до певних негараздів. Вода подається 1-2 години на добу».

Говорячи про охорону водних ресурсів Гнилоп’яті, працівники санстанції повідомляють таке. За даними лабораторних досліджень скиду стічних вод до річки (а це село Швайківка), показники в основному відповідають гранично допустимим. На акваторії Гнилоп’яті у межах міста скиду стоків, говорить Ольга Протасевич, немає. Проте, красу краєвидів річки спотворюють численні смітники з побутових відходів.

Посухи, повені, шторми та спека створюють серйозні проблеми для здоров'я людей. Глобальні кліматичні зміни у майбутньому можуть призвести навіть до демографічної кризи, прогнозують науковці. Всесвітня організація охорони здоров’я підтримує всі дії, які спрямовані на те, щоб зменшити вплив людей на клімат.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0