Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Заходи до Дня Перемоги розпочалися відкриттям музею у четвертій школі

Time Додано: четвер, 06 трав. 2010, 06:00 ( більше 8 року назад )

У місті стартували заходи, присвячені Дню Перемоги. Розпочались вони із четвертої школи, де відкрили музей слави. Учні та педагоги закладу вишикувалися живим коридором, вітаючи гостей. Ті відзначили: створення музею - це важливий крок у збереженні та передачі історичної пам’яті і досвіду молодим поколінням.

Заходи до Дня Перемоги розпочалися відкриттям музею у четвертій школі

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Кожна школа має музейну кімнату, але ви зробили більше, ніж інші. Ви відкриваєте надзвичайно гарний музей, який буде розповідати молодим поколінням, які прийдуть у вашу школу, правду про Велику Вітчизняну війну. Мені дуже приємно, що ви це робили своїми руками, спілкувалися з ветеранами. Коли справа робиться спільними зусиллями, вона має гарне продовження”.

Історію не перепишеш, навіть якщо вона така гірка й кривава, як історія Великої Вітчизняної війни. Експонати, фотографії та стенди музею розповідають про її віроломний початок, героїчну хроніку подій та славетну Перемогу. Створювати музей слави колективу четвертої школи допомагали ветерани та їхні рідні, воїни-афганці, міський комітет Комуністичної партії та інші. Усіма зібраними речами учні гордяться.

Катерина Бугайчук, учениця 11-го класу НВК №4: “Створення музею — це дуже копітка праця, ідея виношувалась досить довго, над цим працювали учні і вчителі, експонати шукали в різних місцях. Прапор нам подарувала комуністична партія, скульптуру Криворуцького нам теж подарували. А в основному це речі, які нам дали ветерани. Не всі хотіли віддавати, бо це родинні реліквії. Ми щасливі, що нарешті цей музей відкрили”.

Учні провели для гостей екскурсію. Працюючи над створенням музею, кажуть, вони істотно поповнили свої знання.

Катерина Бугайчук, учениця 11-го класу НВК №4: “Зараз історія трохи перекручена, але ми вчимо і знаємо. У нас в школі працюють над тим, щоб учні були обізнані в цих питаннях. Щоб ми знали, що таке перемога і за що боролись наші ветерани. Нам буває до сліз боляче, коли сідаєш разом із ними і слухаєш їхні розповіді”.

У сімнадцятій школі музей пам’яті вже діє, але кожного року напередодні важливого травневого свята його експозиції оновлюють. Робота з вивчення подій Великої Вітчизняної війни триває весь рік, перед Днем Перемоги вона посилюється.

Наталя Холява, учениця 6-Б класу СЗОШ №17: “Ми готуємось, щоб вразити ветеранів, сказати, що ми про них не забули. Готуємо концерт, робимо плакати, малюємо картини, розповідаємо про ті події. Хочемо, щоб вони знали, що ми про них ніколи не забудемо, бо вони зробили для нас дуже багато”.

Тетяна Гончар, учениця 6-Б класу СЗОШ №17: “Молодь повинна ставитись до ветеранів з пошаною, бо вони нас захистили, дали змогу жити спокійно”.

Майже 20 років у школі існує клуб “Пошук”, члени якого працюють над поповненням музею. Тут вміщено оповіді та фотографії бердичівських ветеранів, опис їхнього бойового шляху. Не підлягає забуттю і 389-та стрілецька дивізія на чолі з Героєм Радянського Союзу Леонідом Колобовим, яка у січні 1944-го року брала участь у визволенні міста, за що отримала звання “Бердичівської”. Тривалий час із бійцями цієї дивізії школа підтримувала зв’язок, про який тепер нагадують листи. Усе це до болі знайоме теперішнім ветеранам, які часто відвідують школу.

Іван Маромигін, ветеран Великої Вітчизняної війни: “Ми, ветерани Великої Вітчизняної війни, незважаючи на свою інвалідність, радіємо з таких заходів. 65 років Перемоги — це дуже велике свято для нас”.

В оточенні молоді ветерани мовби не відчувають своїх років. Розправляючи плечи і забуваючи про хвороби, вони

розповідають про свої бойові стежини, тим самим даючи учням приклад самопожертви, готовності стати на захист Вітчизни і патріотизму.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0