Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Бердичівський диванчик» на Центральній площі: аби відпочивати  й рішення правильні приймати
Chatbox Петр
Можливо ці кошти які витрачені ...
Time 23:07 - 25-06-2017
Олександра Гайдар здобула І місце у змаганні «Наша річка-2017»
Chatbox Рыбалка в Бердичев...
Рыбалка в Бердичеве
Time 22:38 - 25-06-2017
«Бердичівський диванчик» на Центральній площі: аби відпочивати  й рішення правильні приймати
Chatbox Я
Не площа, а чорт зна що!!! Безл ...
Time 20:56 - 25-06-2017
19-річна дівчина захворіла на ботулізм: дякуючи рідним і медикам вдалось врятувати життя!
Chatbox Настя
Уважаемые ездили по сыроватку п ...
Time 14:09 - 25-06-2017
19-річна дівчина захворіла на ботулізм: дякуючи рідним і медикам вдалось врятувати життя!
Chatbox 1917
а почему на сыворотку денег нет ...
Time 09:24 - 25-06-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

За новими нормами Мирославську амбулаторію щоденно опалюють трьома відрами вугілля

Time Додано: середа, 21 лист. 2007, 06:00 ( більше 9 року назад )

Мирославську амбулаторію щоденно опалюють трьома відрами вугілля за новими нормами. Такі у серпні встановило КРУ: за опалювальний період потрібно використати 23 з половиною тонни вугілля. На сьогодні в амбулаторії села температура не вище 8 градусів. Головний лікар Тетяна Складанчук згадує старі часи з 85 по 95 роки, коли опалювалися усі 3 поверхи колишньої дільничної лікарні. Після її закриття довелося тимчасово працювати у старому аварійному приміщенні. А потім зайняли лише перший поверх під потреби амбулаторії. За кошти селян і колгоспів зробили ремонт і кільцювання опалення.

За новими нормами Мирославську амбулаторію щоденно опалюють трьома відрами вугілля

Тетяна Складанчук, головний лікар амбулаторії

с. Мирославка: “У нас і досі пустують другий та третій поверхи. Кільцювання опалення зачепило також і другий. Інакше не можна було. Розрахунки з палива йшли з районної лікарні. Це було 66-68 тонн вугілля. Все одно була низька температура, та ми працювали. У 2002 році нас передали на баланс сільради. Вона за тими самими розрахунками привозила нам паливо. Ми палили 62-69 тонн, залежно від погоди”.

За підрахунками районного КРУ, керівництво сільради та амбулаторії повинне відшкодувати збитки за перевитрати палива протягом 4 років у сумі 37 тисяч гривень, розказує головний лікар.

Тетяна Складанчук, головний лікар амбулаторії

с. Мирославка: “Матеріали передали до обласного КРУ. Звідти — до прокуратури. Вийшло, що 132 тонни палива розікрали сільський голова, бухгалтер та головний лікар. І повинні ці гроші заплатити. По-перше, у нас старий котел, встановлений ще у 1986 році. Його коефіцієнт корисної діяльності складає лише 40%. Сама котельня має великі розміри і знаходиться у 160 метрах від лікарні. Вона повинна йти під тиском і заповнити усю систему.”.

Тетяна Складанчук говорить: опалювальний сезон розпочали лише у листопаді. Та навіть при економному використанні вугілля для амбулаторії ці норми занижені. Реальні потреби — 70-80 тонн вугілля, підрахував сільський голова. За листопад спалили вже майже 5 тонн.

Борис Василюк, голова сільської ради с. Мирославка: “Тут немає енергозбереження. Крім того, частина другого поверху теж опалюється. Котли старі — встановлені понад 20 років тому. Сама система дуже застаріла. Є інші шляхи виходу з кризи. У першу чергу біля лікарні потрібно побудувати теплопункт. І переробити систему опалення. На це потрібні кошти. Ми зверталися до райдержадміністрації. Та коштів немає”.

Мирославська сільська амбулаторія обслуговує майже три з половиною тисячі чоловік з 5 сіл. Тут діють 10 кабінетів: фізичний, стоматологічний, функціональної діагностики, лабораторія та інші. Але медперсоналу і хворим доводиться мерзнути.

Ольга Хоренко, відвідувачка амбулаторії: “Сюди і під’їзд хороший, і лікарі хороші. Але температура тут — це просто неможливо. Дорослий, може, і роздягнеться, а маленькі діти — як? І на масаж не можна роздягнутися. Тут така холоднеча! У лікарні треба добре палити. Сюди ж приходять хворі люди. А тут, мабуть, не можуть працювати і лікарі”.

Галина Яремчук, відвідувачка амбулаторії: “З дитиною сюди приходжу дуже часто, тому що вона часто хворіє. Температурний режим нас не задовільняє. Холодно: дитину не роздягнеш”.

Голова сільради Борис Василюк розказує, що звертався до відповідних установ, аби розібратися у розрахункових питаннях.

Борис Василюк, голова сільської ради с. Мирославка: “Ми спиралися на розрахунки проектного інституту. Зверталися також до обласного та районного КРУ. Нічого не вирішили. Проводили ревізії: норми були встановлені правильно. Виходить, проблема була створена районним КРУ надумано”.

У вересні Борис Василюк побував в обласному агропроектному інституті, де, з його слів, зробили нові розрахунки: 52 з половиною тонни палива потрібно для амбулаторії, площа якої становить 690 кв. м. при загальній кубатурі лікарні — 2070 кубометрів. З цієї норми КРУ зняло ще 10 одиниць, мовляв, через відсутність вентиляції та гарячої води. Хоча такі в амбулаторії є.

На сьогоднішній день помічник районного прокурора Віталій Сідлецький займається перевіркою матеріалів за фактами справи. Районний прокурор Руслан Іщук повідомив: коментувати її він зможе лише після прийняття рішення за результатами перевірки. На нього чекають керівники Мирославської амбулаторії та сільради починаючи із серпня.

Автор: Вікторія Кучерява.

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: