Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

За новими нормами Мирославську амбулаторію щоденно опалюють трьома відрами вугілля

Time Додано: середа, 21 лист. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

Мирославську амбулаторію щоденно опалюють трьома відрами вугілля за новими нормами. Такі у серпні встановило КРУ: за опалювальний період потрібно використати 23 з половиною тонни вугілля. На сьогодні в амбулаторії села температура не вище 8 градусів. Головний лікар Тетяна Складанчук згадує старі часи з 85 по 95 роки, коли опалювалися усі 3 поверхи колишньої дільничної лікарні. Після її закриття довелося тимчасово працювати у старому аварійному приміщенні. А потім зайняли лише перший поверх під потреби амбулаторії. За кошти селян і колгоспів зробили ремонт і кільцювання опалення.

За новими нормами Мирославську амбулаторію щоденно опалюють трьома відрами вугілля

Тетяна Складанчук, головний лікар амбулаторії

с. Мирославка: “У нас і досі пустують другий та третій поверхи. Кільцювання опалення зачепило також і другий. Інакше не можна було. Розрахунки з палива йшли з районної лікарні. Це було 66-68 тонн вугілля. Все одно була низька температура, та ми працювали. У 2002 році нас передали на баланс сільради. Вона за тими самими розрахунками привозила нам паливо. Ми палили 62-69 тонн, залежно від погоди”.

За підрахунками районного КРУ, керівництво сільради та амбулаторії повинне відшкодувати збитки за перевитрати палива протягом 4 років у сумі 37 тисяч гривень, розказує головний лікар.

Тетяна Складанчук, головний лікар амбулаторії

с. Мирославка: “Матеріали передали до обласного КРУ. Звідти — до прокуратури. Вийшло, що 132 тонни палива розікрали сільський голова, бухгалтер та головний лікар. І повинні ці гроші заплатити. По-перше, у нас старий котел, встановлений ще у 1986 році. Його коефіцієнт корисної діяльності складає лише 40%. Сама котельня має великі розміри і знаходиться у 160 метрах від лікарні. Вона повинна йти під тиском і заповнити усю систему.”.

Тетяна Складанчук говорить: опалювальний сезон розпочали лише у листопаді. Та навіть при економному використанні вугілля для амбулаторії ці норми занижені. Реальні потреби — 70-80 тонн вугілля, підрахував сільський голова. За листопад спалили вже майже 5 тонн.

Борис Василюк, голова сільської ради с. Мирославка: “Тут немає енергозбереження. Крім того, частина другого поверху теж опалюється. Котли старі — встановлені понад 20 років тому. Сама система дуже застаріла. Є інші шляхи виходу з кризи. У першу чергу біля лікарні потрібно побудувати теплопункт. І переробити систему опалення. На це потрібні кошти. Ми зверталися до райдержадміністрації. Та коштів немає”.

Мирославська сільська амбулаторія обслуговує майже три з половиною тисячі чоловік з 5 сіл. Тут діють 10 кабінетів: фізичний, стоматологічний, функціональної діагностики, лабораторія та інші. Але медперсоналу і хворим доводиться мерзнути.

Ольга Хоренко, відвідувачка амбулаторії: “Сюди і під’їзд хороший, і лікарі хороші. Але температура тут — це просто неможливо. Дорослий, може, і роздягнеться, а маленькі діти — як? І на масаж не можна роздягнутися. Тут така холоднеча! У лікарні треба добре палити. Сюди ж приходять хворі люди. А тут, мабуть, не можуть працювати і лікарі”.

Галина Яремчук, відвідувачка амбулаторії: “З дитиною сюди приходжу дуже часто, тому що вона часто хворіє. Температурний режим нас не задовільняє. Холодно: дитину не роздягнеш”.

Голова сільради Борис Василюк розказує, що звертався до відповідних установ, аби розібратися у розрахункових питаннях.

Борис Василюк, голова сільської ради с. Мирославка: “Ми спиралися на розрахунки проектного інституту. Зверталися також до обласного та районного КРУ. Нічого не вирішили. Проводили ревізії: норми були встановлені правильно. Виходить, проблема була створена районним КРУ надумано”.

У вересні Борис Василюк побував в обласному агропроектному інституті, де, з його слів, зробили нові розрахунки: 52 з половиною тонни палива потрібно для амбулаторії, площа якої становить 690 кв. м. при загальній кубатурі лікарні — 2070 кубометрів. З цієї норми КРУ зняло ще 10 одиниць, мовляв, через відсутність вентиляції та гарячої води. Хоча такі в амбулаторії є.

На сьогоднішній день помічник районного прокурора Віталій Сідлецький займається перевіркою матеріалів за фактами справи. Районний прокурор Руслан Іщук повідомив: коментувати її він зможе лише після прийняття рішення за результатами перевірки. На нього чекають керівники Мирославської амбулаторії та сільради починаючи із серпня.

Автор: Вікторія Кучерява.

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0