Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

За несвоєчасне оформлення паспортів до людей застосовуватимуть адмінпокарання

Time Додано: субота, 19 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Бердичівляни не знають, як правильно оформлювати паспорти. Такий висновок зробили працівники паспортного підрозділу міськвідділу міліції. Зараз, кажуть паспортисти, у них дуже напружений графік роботи, а черга відвідувачів щодня зростає. Добре, якщо люди приходять з повним набором документів, говорить виконуюча обов’язки начальника підрозділу Ірина Зінченко, це значно полегшує оформлення паспорту або будь-яку іншу процедуру. Але сьогодні, каже вона, бердичівляни все частіше стали купувати бланківську продукцію не в їхній установі, як це потрібно, а “з рук”.

За несвоєчасне оформлення паспортів до людей застосовуватимуть адмінпокарання

Ірина Зінченко, в. о. начальника ВГІРФО Бердичівського МРВ УМВС: «Коли людина звертається з цими бланками до паспортного підрозділу, виходить так, що один бланк є, іншого немає, або взагалі бланки невстановленого зразка. Тоді, звісно, ці документи не приймаються. Я хочу попросити людей, щоб вони не купували бланки деінде. Це все-таки державна установа і потрібно прийти і зробити все належним чином.»

Чимало проблем виникає при оформленні першого паспорту. Зараз, говорять у паспортному підрозділі, несвоєчасна подача батьками документів карається штрафом. Перший паспорт оформлюється протягом місяця після того, як дитині виповнилося 16 років.

Ірина Зінченко, в. о. начальника ВГІРФО Бердичівського МРВ УМВС: «Якщо дитині більше, ніж півроку, батьки н оформляли паспорт, на них складається адмінпротокол, тому що батьки не забезпечили дитині своєчасне отримання паспорту. У ст. 199 вказано: громадяни, які допустили проживання на своїй території людини без паспорту караються штрафом.»

На те, що у визначений термін документи батьками не підготовлені, мають існувати певні причини: якщо дитина хворіла або перебувала в іншому місті. Щоправда, говорить Ірина Зінченко, це має підтверджувати відповідна довідка.

Так само карається штрафом і несвоєчасна вклейка фотокарток у 25 і 45 років.

Ірина Зінченко, в. о. начальника ВГІРФО Бердичівського МРВ УМВС: «При досягнені 25 і 45 років громадянин України повинен принести до підрозділу 2 фотографії, паспорт для вклейки. Фотографії вклеюються терміново і нетерміново. Нетерміново — протягом місяця, терміново — за добу. У нас робочі дні: вівторок, середа, п’ятниця. На вихідних ніхто цього не робитиме.»

Якщо людина хоче оформити закордонний паспорт, вона має дуже уважно перевірити наявність усіх документів та правильність написання прізвища чи ім’я, нагадують паспортисти. Аби процес не затягнувся надовго. Нетерміновий закордонний паспорт оформлюється в Бердичеві протягом місяця і коштує процедура 600 гривень. За терміновим мешканці міста мають їхати до Житомира. Там, каже Ірина Зінченко, свої строки та ціни.

Ірина Зінченко, в. о. начальника ВГІРФО Бердичівського МРВ УМВС: «Людина, яка хоче подати документи на закордонний паспорт, повинна при собі мати український паспорт, 2 ксерокопії усіх його сторінок, де є записи, ідентифікаційний код в оригіналі та одну ксерокопію з нього. Якщо у людини вже був закордонний паспорт, то вона має принести його і ксерокопію першої сторіночки.»

Визначені строки є і для виписки та прописки громадян. Остання процедура здійснюється протягом десяти діб. Порушення терміну теж карається штрафом. У працівників паспортного столу велике прохання до бердичівлян: якщо власники будинків або квартир мають бажання когось у себе прописати, вони повинні особисто прийти до відділу, аби не виникало жодних сумнівів з приводу їхнього бажання. Без присутності власників паспортисти нікого не прописуватимуть. Оскільки це може призвести до судових справ. Уся вищеназвана інформація вивішена на стендах у паспортному відділі. От тільки бердичівляни не завжди її читають та не прислухаються до порад працівників підрозділу, що призводить до штрафів та адмінпокарань.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0