Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

З листопада бердичівлян атакуватиме грип H1N1 і H3N2

Time Додано: четвер, 21 жовт. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Бердичівляни мають готуватися до епідемії грипу, появу котрої фахівці очікують у листопаді. Минулоріч лікарі боролися із важким каліфорнійським штамом H1N1. Не омине він Україну і цього сезону, прогнозують медики. Разом з ним городян атакуватиме ще й другий вірус - H3N2.

З листопада бердичівлян атакуватиме грип  H1N1 і H3N2

Надія Шишмінцева, дитячий інфекціоніст: «Цей грип має зовсім іншу клініку і перебіг. Ми звикли, що при грипі зазвичай є підвищена температура і катаральні явища. Цей грип не матиме катаральних проявів, має бути висока температура, лихоманка, озноб. З’являються також кишкові прояви».

Такі як діарея, біль у животі, нудота, блювання. Вберегтися від грипу допоможе вакцинація, її слід проводити лише після консультації з лікарем. Щеплення радять робити тим, хто стикається з великою кількістю людей. Також медики нагадують основні правила профілактики захворювання.

Ірина Головченко, зав.педіатричним відділенням дитячої поліклініки: «Необхідно відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де зареєстровано випадки грипу. Також необхідно раціонально і повноцінно харчуватися, часто провітрювати приміщення, вести активний спосіб життя, ретельно мити руки».

Головним джерелом інфекції є хвора людина, каже лікар, якщо один із членів родини «підхопив» грип, його бажано ізолювати до окремої кімнати.

Ірина Головченко, зав.педіатричним відділенням дитячої поліклініки: «Якщо таких умов нема, наприклад, коли сім’я живе в одній кімнаті, то хворий повинен знаходитись на відстані приблизно метр від інших членів сім’ї. Обов’язково треба забезпечити його окремим посудом, рушником та предметами гігієни. Після спілкування з хворим треба ретельно вимити руки з милом, прополоскати рот і носові ходи кип’яченою водою. Під час спілкування одягати маску, або респіратор, замінювати їх кожні 4 години».

Найбільш вразливими перед грипом є люди похилого віку та діти. Зважаючи на те, що симптоми вірусної хвороби можуть нагадувати інші недуги, медики радять батькам не затягувати візит до фахівця.

Надія Шишмінцева, дитячий інфекціоніст: « Були випадки, коли дитина тиждень знаходилась дома, до лікаря не звертались. Потім настав важкий стан і дитина потрапила до реанімації. Хочу звернутися до батьків з проханням уважно спостерігати за станом свої дитини: чи не бліда вона, чи не млява, як вона їсть. Якщо бачите незвичну поведінку, звертайтесь по допомогу до лікаря і не відмовляйтесь від лікування в умовах стаціонару».

Не варто уникати лікарняного ліжка і дорослим. Якщо превентивні заходи не допомогли, і хвороба усе ж таки причепилась, лікування повинен призначити виключно фахівець. Багато людей не знають, каже Надія Шишмінцева, що звичні протигрипові засоби, наприклад ацетилсаліцилова кислота, вже давно втратили свою актуальність.

Надія Шишмінцева, дитячий інфекціоніст: «Не займайтесь самолікуванням, не вживайте для зниження температури аспірин. Він може викликати носові та шлунково-кишкові кровотечі, кровохаркання. Краще застосовувати препарати групи «Панадол», «Парацетамол» тощо».

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0