Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Паління - попередня причина пожежі у будинку по вул. Шевченка
Chatbox Укроп Укропович
Коли мешканці будинків «б"ють в ...
Time 09:10 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева»

Time Додано: п'ятниця, 05 січ. 2018, 18:37 ( 12 міс. назад )

Серед багатьох пам’яток історії місцевого значення – пам’ятник «Воїнам-визволителям Бердичева», що на площі Привокзальній. Призначаючи зустріч, чи просто називаючи територію – «біля танка» – не усі знають історію його встановлення. У День визволення Бердичева, гадаєм, цікаво було б почути! Танк Т-34 спочатку було встановлено на вул. Молодогвардійській (тепер - …) у 1974 році. У квітні 1985 року його було перенесено і розміщено на площі Привокзальній. Рішення про перенесення прийнято неспроста, адже визволення Бердичева розпочалось саме із цієї території, розповідає науковий співробітник музею історії міста Бердичева Лариса Коломієць.

Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева»

Танк Т-34 здійснив величезний вплив не тільки на результат війни, але й подальший розвиток танкобудування. Військові експерти визнають його одним з найкращих танків і навіть символом ІІ світової війни... Проте, зі слів наукового працівника музею, модель танку Т-3485 до операції визволення Бердичева не залучалась.

На п’єдестала пам’ятника – меморіальна дошка. На ній викарбувано номери і назви військових частин 18-ої і 38-ої армії, які брали участь у звільненні Бердичева. За їх подвиг вони й отримали назву «Бердичівських».

У запеклих боях за Бердичів особливо відзначились: лейтенант Григорій Петрівський, який керував групою розвідки, майор Петро Орєхов, він керував двома батальйонами... Бій був важкий, але то дало можливість підготувати наступальну операцію, що розпочалась у перших числах січня.

Минає 74 роки із часу визволення Бердичева. 5-те січня 1944-ий рік на все життя запам’ятали корінні жителі, яким уже за 75-ть і єдиний, хто тепер залишився із визволителів міста, столітній Микола Калинський. А ми вже вивчаймо усе із розповідей довгожителів, істориків, краєзнавців та несім до пам’ятників (серед яких і «Воїнам-визволителям Бердичева»), у знак вдячності та пам’яті, вінки і квіти.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0