Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева»

Time Додано: п'ятниця, 05 січ. 2018, 18:37 ( 9 міс. назад )

Серед багатьох пам’яток історії місцевого значення – пам’ятник «Воїнам-визволителям Бердичева», що на площі Привокзальній. Призначаючи зустріч, чи просто називаючи територію – «біля танка» – не усі знають історію його встановлення. У День визволення Бердичева, гадаєм, цікаво було б почути! Танк Т-34 спочатку було встановлено на вул. Молодогвардійській (тепер - …) у 1974 році. У квітні 1985 року його було перенесено і розміщено на площі Привокзальній. Рішення про перенесення прийнято неспроста, адже визволення Бердичева розпочалось саме із цієї території, розповідає науковий співробітник музею історії міста Бердичева Лариса Коломієць.

Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева»

Танк Т-34 здійснив величезний вплив не тільки на результат війни, але й подальший розвиток танкобудування. Військові експерти визнають його одним з найкращих танків і навіть символом ІІ світової війни... Проте, зі слів наукового працівника музею, модель танку Т-3485 до операції визволення Бердичева не залучалась.

На п’єдестала пам’ятника – меморіальна дошка. На ній викарбувано номери і назви військових частин 18-ої і 38-ої армії, які брали участь у звільненні Бердичева. За їх подвиг вони й отримали назву «Бердичівських».

У запеклих боях за Бердичів особливо відзначились: лейтенант Григорій Петрівський, який керував групою розвідки, майор Петро Орєхов, він керував двома батальйонами... Бій був важкий, але то дало можливість підготувати наступальну операцію, що розпочалась у перших числах січня.

Минає 74 роки із часу визволення Бердичева. 5-те січня 1944-ий рік на все життя запам’ятали корінні жителі, яким уже за 75-ть і єдиний, хто тепер залишився із визволителів міста, столітній Микола Калинський. А ми вже вивчаймо усе із розповідей довгожителів, істориків, краєзнавців та несім до пам’ятників (серед яких і «Воїнам-визволителям Бердичева»), у знак вдячності та пам’яті, вінки і квіти.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0