Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева»

Time Додано: п'ятниця, 05 січ. 2018, 18:37 ( 6 міс. назад )

Серед багатьох пам’яток історії місцевого значення – пам’ятник «Воїнам-визволителям Бердичева», що на площі Привокзальній. Призначаючи зустріч, чи просто називаючи територію – «біля танка» – не усі знають історію його встановлення. У День визволення Бердичева, гадаєм, цікаво було б почути! Танк Т-34 спочатку було встановлено на вул. Молодогвардійській (тепер - …) у 1974 році. У квітні 1985 року його було перенесено і розміщено на площі Привокзальній. Рішення про перенесення прийнято неспроста, адже визволення Бердичева розпочалось саме із цієї території, розповідає науковий співробітник музею історії міста Бердичева Лариса Коломієць.

Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева» Із історії пам’ятника «Воїнам-визволителям Бердичева»

Танк Т-34 здійснив величезний вплив не тільки на результат війни, але й подальший розвиток танкобудування. Військові експерти визнають його одним з найкращих танків і навіть символом ІІ світової війни... Проте, зі слів наукового працівника музею, модель танку Т-3485 до операції визволення Бердичева не залучалась.

На п’єдестала пам’ятника – меморіальна дошка. На ній викарбувано номери і назви військових частин 18-ої і 38-ої армії, які брали участь у звільненні Бердичева. За їх подвиг вони й отримали назву «Бердичівських».

У запеклих боях за Бердичів особливо відзначились: лейтенант Григорій Петрівський, який керував групою розвідки, майор Петро Орєхов, він керував двома батальйонами... Бій був важкий, але то дало можливість підготувати наступальну операцію, що розпочалась у перших числах січня.

Минає 74 роки із часу визволення Бердичева. 5-те січня 1944-ий рік на все життя запам’ятали корінні жителі, яким уже за 75-ть і єдиний, хто тепер залишився із визволителів міста, столітній Микола Калинський. А ми вже вивчаймо усе із розповідей довгожителів, істориків, краєзнавців та несім до пам’ятників (серед яких і «Воїнам-визволителям Бердичева»), у знак вдячності та пам’яті, вінки і квіти.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0