Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Телерадіокомпанія ...
Уся інформація про ДТП – з офіц ...
Time 11:47 - 22-06-2020
Подвійна ДТП: загинув водій вантажівки
Chatbox Iryna Sliusarenko
Вам, "правдиві" журналісти, не ...
Time 17:06 - 20-06-2020
Працівники легкої промисловості приймали вітання із професійним святом
Chatbox Дик Роман
Хоч би раз в житті зняли матері ...
Time 21:04 - 12-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox John Kramer
Вы шо, совсем страх потеряли пе ...
Time 03:37 - 02-06-2020
У Бердичеві «блогер» та його «друзі» знущались над людиною
Chatbox Андрей Техник
#Свободу Мусару тишке (((
Time 03:23 - 02-06-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Юрій Сокальський – Заслужений діяч польської культури

Time Додано: четвер, 14 лист. 2019, 18:11 ( 8 міс. назад )

Рішенням Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща нашому земляку, бердичівлянину, голові Польського Радіо Бердичів, члену головного Правління Спілки Поляків України Юрію Сокальському присвоєно почесне звання Заслужений діяч польської культури. Нагородження відбулось у Вінниці, під час урочистостей з нагоди 101-ої річниці Незалежності Польщі. Так високо оцінила польська влада вклад Юрія Сокальського у відродження польської культури, традицій, мови та у розвиток добросусідських стосунків.

Юрій Сокальський – Заслужений діяч польської культури

Випускник Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, він є відомим журналістом, переможцем багатьох конкурсів. Після закінчення докторантури Варшавського університету Юрій Сокальський здобув науковий титул доктора гуманітарних наук в галузі політології. Вже понад 30 років пан Юрій працює на ниві відродження польськості, культури, традицій, мови у Бердичеві.

Вчетверте бердичівляни обирають Юрія Сокальського депутатом міської ради, що свідчить про його високий авторитет та велику довіру з боку виборців. Протягом майже 10 літ виходять за його авторства польськомовні радіопрограми. Завдяки ініціативі Сокальського збудовано дві пам’ятні алеї на цвинтарі; дякуючи старанням та при підтримці міської влади відкрито пам’ятну дошку письменника Джозефа Конрада, з’явились нові назви вулиць – Братів Міцкевичів, Владислава Буковинського, Джозефа Конрада. Окрім того, Юрій Сокальський є режисером двох документальних фільмів: «Таємниця Бердичівської Богородиці» та «Волання Поляків на Кресах». Останній, до речі, здобув дві престижні нагороди на міжнародних кінофестивалях у Польщі… Тож відзнаку Заслуженого діяча Польської культури Юрію Сокальському вручено невипадково! Вітаємо, зичим подальших успіхів і творчих здобутків!

Репортаж Олени Лук'янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0