Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Заасфальтували вулицю Цадика. На черзі – її освітлення та продовження маршруту автобусів
Chatbox Алена Байбакова
Наконец-то! Можно уже ехать без ...
Time 01:33 - 02-12-2019
На пров. Заводському горів автомобіль Volkswagen Passat
Chatbox Алена Байбакова
Понабирают евроблях, дай Боже, ...
Time 01:28 - 02-12-2019
Київський режисер презентував у Бердичеві фільм про художника Сергія Танадайчука
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Меня, с Сергеем Танадайчуком, п ...
Time 12:03 - 21-10-2019
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Юрій Сокальський – Заслужений діяч польської культури

Time Додано: четвер, 14 лист. 2019, 18:11 ( 22 дн. назад )

Рішенням Міністра культури та національної спадщини Республіки Польща нашому земляку, бердичівлянину, голові Польського Радіо Бердичів, члену головного Правління Спілки Поляків України Юрію Сокальському присвоєно почесне звання Заслужений діяч польської культури. Нагородження відбулось у Вінниці, під час урочистостей з нагоди 101-ої річниці Незалежності Польщі. Так високо оцінила польська влада вклад Юрія Сокальського у відродження польської культури, традицій, мови та у розвиток добросусідських стосунків.

Юрій Сокальський – Заслужений діяч польської культури

Випускник Інституту журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, він є відомим журналістом, переможцем багатьох конкурсів. Після закінчення докторантури Варшавського університету Юрій Сокальський здобув науковий титул доктора гуманітарних наук в галузі політології. Вже понад 30 років пан Юрій працює на ниві відродження польськості, культури, традицій, мови у Бердичеві.

Вчетверте бердичівляни обирають Юрія Сокальського депутатом міської ради, що свідчить про його високий авторитет та велику довіру з боку виборців. Протягом майже 10 літ виходять за його авторства польськомовні радіопрограми. Завдяки ініціативі Сокальського збудовано дві пам’ятні алеї на цвинтарі; дякуючи старанням та при підтримці міської влади відкрито пам’ятну дошку письменника Джозефа Конрада, з’явились нові назви вулиць – Братів Міцкевичів, Владислава Буковинського, Джозефа Конрада. Окрім того, Юрій Сокальський є режисером двох документальних фільмів: «Таємниця Бердичівської Богородиці» та «Волання Поляків на Кресах». Останній, до речі, здобув дві престижні нагороди на міжнародних кінофестивалях у Польщі… Тож відзнаку Заслуженого діяча Польської культури Юрію Сокальському вручено невипадково! Вітаємо, зичим подальших успіхів і творчих здобутків!

Репортаж Олени Лук'янюк і Дмитра Піньківського

Chatbubbles Коментарів: 0