Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Юні програмісти з Бердичева стали призерами Всеукраїнської інтернет-олімпіади

Time Додано: вівторок, 25 бер. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Ці учні займаються у міжшкільному факультативі з програмування. Через що у “тенетах Всесвітньої павутини” вони почуваються впевнено. Дванадцятеро цьогоріч спробували свої сили у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді. У складі семи команд з міських шкіл учні виконували різні завдання із спортивного програмування. За підсумками школярі виявилися кращими за студентів.

Юні програмісти з Бердичева стали призерами Всеукраїнської інтернет-олімпіади

Анатолій Присяжнюк, керівник міжшкільного факультативу з програмування, вчитель ЗОШ № 17: “Змагання відбулося 16 березня. Ми готувалися 4 місяці. Це відбувалося під егідою Академії педагогічних наук України, журналу "Комп’ютер у школі та сім’ї" та фірми "Дієз-продукт", яка знаходиться в Києві та є поставником програмних засобів для навчальних закладів. Саме вони виступили з ініціативою про те, що готові передати у вигляді призів для навчальних закладів, які займуть призові місця, ліцензійне програмне забезпечення, щоб підтримати талановиту молодь по всій Україні".

Восьмеро членів факультативу їздили на обласні олімпіади з інформатики. Семеро з них повернулися призерами. У Всеукраїнському інтернет-змаганні із спортивного програмування взяли участь 32 команди. Першими стали представники київського ліцею “Лідер”. Друге місце посіла команда бердичівського НВК №4. Один із її представників - Віктор Щепановський.

Віктор Щепановський, учень 11 класу НВК № 4: “Ця інтернет-олімпіада була унікальною, тому що це був перший Всеукраїнський кубок, і він дав школярам можливість показати себе в інформаційному просторі, показати свою силу тим, хто добре знає програмування і хоче справді внести щось нове і цікаве в інформаційний простір".

Переможці олімпіади пізніше отримають грамоти Академії педагогічних наук України та призи від фірми-спонсора змагань. Керівник факультативу, вчитель-методист Анатолій Присяжнюк, на сайті Tianjin University посідає перше місце в рейтингу по кількості розв’язаних задач. На сайті Peking University - четверте. Програмування, каже він, - це своєрідний спорт. Постійні тренування дозволяють досягати хороших результатів. Рівень вихованців учителя підтвердили різні змагання. Одна з команд 17-ї школи у Всеукраїнській інтернет-олімпіаді посіла третє місце. Складати алгоритми різних програм, кажуть школярі, - захоплюючий процес.

Сергій Трофимчук, учень 11 класу ЗОШ № 17: “На цьому інтернет-змаганні я зустрівся із багатьма проблемами логічного характеру. Завдання були дуже складні. Та одночасно і цікаві. Треба було їх рішити. Довелося використати всі свої знання з математики та програмування. Це було цікаво і складно".

Члени факультативу залюбки виконують усілякі цікаві задачі із застосуванням малюнків, літературних мотивів і гумору. Це "Метелики", "Кіт учений" та "Прийом у директора". Юні програмісти ведуть власні рейтингові таблички. Шліфують свої знання та вміння.

Анатолій Присяжнюк, керівник міжшкільного факультативу з програмування, вчитель ЗОШ № 17: “Вже три роки ми проводимо тренування переважно на російських та українських сайтах. Виникла ідея створити власний сайт для школярів України. Тим більше, що такого в Україні не було. Ми провели перемовини з викладачами Житомирського державного університету імені Івана Франка та Житомирського технічного ліцею. І створили власний сайт. Присутні тут учні активно брали участь у створенні системи для перевірки розв’язання задач і проведення змагань із спортивного програмування для школярів".

На тримовний сайт e-olimp. com. ua заходять представники різних країн світу. Між ними йде постійне змагання. 5-класник Вадим Волошин також бере в них участь. Цьогоріч він побував на міській олімпіаді з інформатики.

Вадим Волошин, учень 5 класу ЗОШ № 17: “У першому турі я виконував завдання для 9 класу. Завдання були і легкі, і складні. Я посів третє місце. У другому турі показав не дуже високий результат".

Єдина дівчина серед учасників факультативу з програмування намагається не відставати від хлопців.

Катерина Продеус, учениця 8 класу ЗОШ № 17: “Мені дуже подобається програмування. Ця сфера захоплююча. Подобається математика. Математика та програмування чимось схожі. Я потрапила до цього факультативу і вирішила ходити сюди. Спочатку було важко. Я не все розуміла. Згодом стало легше. Вже звикла. Займаюсь тут досить довгий час".

У бібліотеці електронних носіїв до послуг учнів - понад тисячі дисків. Свій рівень вони прагнуть підвищувати. Орієнтуються на Міжнародні олімпіади.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0