Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Юні котигорошки зі всієї області змагатимуться на грі-випробуванні

Time Додано: понеділок, 19 трав. 2008, 06:00 ( більше 10 року назад )

Під звуки маршу на урочисту лінійку вишиковуються юні спортсмени Житомирщини: у скраглівецькому оздоровчому таборі “Березовий гай” відкрилися традиційні травневі змагання гра-випробування “Котигорошко” та “Школа безпеки”. Багато років на Бердичівській землі збирається молодь майже з усіх куточків області. Збирається для того, щоб продемонструвати фізичну підготовку, знання із правил безпеки життєдіяльності, а також цікаво та незабутньо провести час. Учасників ігор привітали організатори змагань: представники влади області, головних управлінь із НС та внутрішніх справ, організації Червоного Хреста та керівники Бердичівського району. Із кожним роком інтерес до гри з боку школярів зростає, а разом із ним зростає і конкурентна боротьба, відзначили вони.

Юні котигорошки зі всієї області змагатимуться на грі-випробуванні

Валерій Бабійчук заступник голови Бердичівської РДА: “Найголовнішим завданням цієї гри є створення атмосфери дружби, порозуміння, братерства. Я можу констатувати, що вже є немало тих незмінних учасників, які при будь-яких умовах... будуть присутні на цих змаганнях. Вони ніколи не зрадять цій юнацькій мрії.”

Наталія Харькіна нач. відділу фізичної культури і спорту управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської ОДА: “Із року в рік кількість команд-учасниць змагань та їхня географія зростає. Сподіваємося, що діти позмагаються та одночасно отримають задоволення від гри, і наступного року до “Березового гаю” приїде ще більше команд і ще більшими будуть успіхи наших дітей.”

Вміння та навички у туристичній справі починаються тут, у власноруч створених наметових містечках. Протягом трьох днів хлопці і дівчата випробовуватимуть на собі усі принади похідного життя. Перед початком змагань, учні Бердичівської ЗОШ № 12, які представляють на змаганнях наше місто, встигають ще й у волейбол пограти. Говорять, допомагає налаштуватися на потрібний лад. До участі у випробуваннях готові.

Олександр Калінічев капітан команди м. Бердичева: “На протяжении всего года мы старались искоренить все изъяны, которые были в прошлом году и усовершенствовать свою технику во всех видах игры. Поэтому, я думаю, у нас всё получится: у нас есть желание и есть возможности... Мы будем сражаться до конца и победу не отдадим.”

У стані команди Бердичівського району щойно завершився обід: школярі з Хажина дегустували приготовлений штатним кухарем борщ. Все тут відбувається під неусипним оком вчителя історії Хажинської школи Павла Пушкарука. Павло Васильович — старійшина змагань, тому також посідає посаду коменданта ігор та всього наметового містечка.

Павло Пушкарук комендант змагань та наметового містечка: “На цих змаганнях нашій школі довірено захищати честь Бердичівського району. Щороку ми постійно посідаємо призові місця... Діти дуже задоволені поїздками до лісу, тому що люблять туристичні змагання.”

Проявити туристичну майстерність та вміння користуватися засобами індивідуального захисту мали школярі під час першого етапу ігор. Вони долали умовне болото за допомогою жердин, переправлялись на інший берег на мотузках, стрибаючи купинами, долали перешкоди. Хлопці та дівчата також демонстрували вміння в’язати спеціальні вузли та страхувати одне одного при переправах. Певний досвід та спритність знадобилися учасникам ігор при одяганні на швидкість легкого захисного костюму та протигазу. Щоби отримати оцінку “відмінно”, а отже найбільшу кількість балів, із цим завданням необхідно було впоратися за 3,5 хвилини. Поки два учасника вправлялися із костюмом, третій — розповідав, як визначити рівень радіації на місцевості за допомогою приладу ДП-5В, його технічні дані, будову та підготовку до роботи. Пройшовши даний етап, говорять організатори ігор, школярі впевнено почуватимуться під час туристичних походів та чітко діятимуть в умовах надзвичайних ситуацій.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0