Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Юні бердичівляни знову перемогли в обласному конкурсі «Великодні писанки»!

Time Додано: вівторок, 22 квіт. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У гуртку «Народні промисли» міського Центру науково-технічної творчості учнівської молоді панує особлива тиша. Відбувається процес народження маленького дива. Діти малюють великодні писанки. Нещодавно шестеро з них стали призерами дводенного обласного конкурсу із цього виду декоративно-прикладного мистецтва.

Юні бердичівляни знову перемогли в обласному конкурсі «Великодні писанки»!

Олена Сальнікова, керівник гуртка «Народні промисли» ЦНТТУМ: «У перший день діти розписували авторську писанку. Було важко, тому що було 86 учасників з 18 делегацій. На другий день діти робили контрольний розпис писанок. Я хвилювалася за них, інколи заходила подивитися, як працюють мої діти. Дивлячись на їхні роботи, ставила собі питання: «А чи змогла б я так зробити, як вони?» Тобто, я бачила, як досконало вони працюють писачками, і мене дуже радувало, що я навчила їх так працювати».

Уже восьмий рік вихованці Олени Сальнікової беруть участь в обласному конкурсі «Великодні писанки». Спочатку, згадує керівник гуртка, були чи не в останніх. Та вже другий рік поспіль бердичівська команда виборює перше місце. Валя Мазеїна – її гордість. З-під рук дівчинки виходять дивовижні писанкові орнаменти.

Валентина Мазеїна, гуртківець ЦНТТУМ, учениця 9 класу СЗОШ № 15: «Я зараз пишу писанку – сорок клинців. Мені дуже подобається малювати писанки з геометричними фігурами та оленями. Дуже люблю вносити зображення тварин, рослин, квітів».

Абсолютна більшість орнаментів наших писанок прадавнього походження. І всі вони мають конкретний зміст. Для українців писанка – не тільки символ життя, добра та надії, а й національний оберіг. Вихованці гуртка «Народні промисли» багато знають про це.

Євген Чернецький, гуртківець ЦНТТУМ, учень 6 класу НВК № 4: «На Поліссі в орнаментації писанок переважають геометричні мотиви: фігури, які розміщені на окремих полях. Мій найулюбленіший мотив – ружа. Це не квітка, а, скоріше, восьмигранна зірка, поділена на ромбовидні пелюстки, які поставлені в декілька рядів – один біля одного».

Валерія Лесик, гуртківець ЦНТТУМ, учениця 3 класу

СЗОШ № 15: «Якщо люди думають, що майстри малюють на поверхні яйця що їм заманеться, то вони дуже помиляються. У кожне коло, рисочку чи хрестик вкладається особливий магічний знак, який називається тотемним або знаком заклинання».

Євген Чернецький здивував конкурсне журі в Житомирі захистом своїх творчих робіт, розказали гуртківці. Настільки переконливим та яскравим був його виступ.

Гуртківці дбайливо наносять орнаменти на поверхню писанок та старанно підбирають кольори. Діти вірять: писанка також вміє розмовляти. Слід лише “прислухатись” і виявити терпіння, щоб опанувати її словник. Недарма кажуть, що писанка добром весь світ зігріває. Під час конкурсу у Житомирі бердичівляни також взяли участь у благодійній акції по допомозі хворій дитині.

Олена Сальнікова, керівник гуртка «Народні промисли» ЦНТТУМ: «І мої діти з радістю відгукнулися на цю акцію: віддали всі писанки, які вони там зробили. Після того, як куплять писанки, ці кошти перерахують до фонду лікарні, щоб ця дитина одужала».

Добігають останні дні, що наближають світлий Великдень. Розмальовані писанки стануть неодмінною символічною окрасою пасхального столу.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0