Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї хочуть відновити історичні межі свого кладовища

Time Додано: середа, 12 серп. 2009, 06:00 ( більше 9 року назад )

Єврейське кладовище може розширитися і частина міста офіційно опиниться на його території. Вже дев’ять років триває судовий процес та переговори між міською владою та Міжнародною організацією із збереження єврейських захоронень. Представники останньої прибули до Бердичева і вкотре стали наполягати на відновленні історичних меж єврейського цвинтаря і надання йому статусу національної пам’ятки.

Євреї хочуть відновити історичні межі свого кладовища

Бажання євреїв шанувати пам’ять своїх пращурів міська влада розуміє, але приставати на пропозицію організації не поспішає. Від непродуманого рішення може постраждати місто, вважають у мерії. Спочатку треба визначити кінцеву мету, досягти якої хотіли б обидві сторони, а вже потім переходити до конкретних питань, говорить міський голова Василь Мазур.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Визначаємо стратегічно, до чого ми хочемо прийти, кінцева наша мета. В разі досягнення компромісу по стратегічному плану ми тоді готові розглядати часткові питання».

Своє бачення кордонів заповідної території представники міжнародної організації виклали на схемі. Зауважують, що, де можливо, треба встановити огорожу. І взагалі на історичній території кладовища не можна проводити ніяких копань та будівництв. Місце захоронень треба облагородити.

За версією гостей, в історичних межах кладовища опиняється вулиця Куйбишева, лівий бік провулку Івана Франка, дві заправні станції, територія вздовж залізниці, авторинок та два будинки поза ним, гаражний кооператив та будинки приватного сектору. Всі ці об’єкти раввин Хезкія Калманович пропонує винести поза межі цвинтаря.

Хезкія Калманович, представник міжнародної організації з питань єврейських захоронень: «Як ми очікували та говорили на останній зустрічі, необхідно знайти альтернативні місця для всіх видів діяльності, які тут здійснюються. У подальшому це питання буде відкритим і ми будемо шукати інші шляхи його вирішення».

Шкода, що раніше, в роках сімдесятих, це питання не піднімали. Тоді проблема не була б такою масштабною, говорить Василь Мазур. А нині є об’єктивні реалії та правові норми, які неможливо обійти. Перемовини триватимуть далі, міжнародна організація має подати на адресу міської влади свої письмові пропозиції. А на цій зустрічі обидві сторони зійшлись на тому, що в будь-якому випадку єврейський цвинтар повинен мати доглянутий вигляд.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0