Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї хочуть відновити історичні межі свого кладовища

Time Додано: середа, 12 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Єврейське кладовище може розширитися і частина міста офіційно опиниться на його території. Вже дев’ять років триває судовий процес та переговори між міською владою та Міжнародною організацією із збереження єврейських захоронень. Представники останньої прибули до Бердичева і вкотре стали наполягати на відновленні історичних меж єврейського цвинтаря і надання йому статусу національної пам’ятки.

Євреї хочуть відновити історичні межі свого кладовища

Бажання євреїв шанувати пам’ять своїх пращурів міська влада розуміє, але приставати на пропозицію організації не поспішає. Від непродуманого рішення може постраждати місто, вважають у мерії. Спочатку треба визначити кінцеву мету, досягти якої хотіли б обидві сторони, а вже потім переходити до конкретних питань, говорить міський голова Василь Мазур.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: «Визначаємо стратегічно, до чого ми хочемо прийти, кінцева наша мета. В разі досягнення компромісу по стратегічному плану ми тоді готові розглядати часткові питання».

Своє бачення кордонів заповідної території представники міжнародної організації виклали на схемі. Зауважують, що, де можливо, треба встановити огорожу. І взагалі на історичній території кладовища не можна проводити ніяких копань та будівництв. Місце захоронень треба облагородити.

За версією гостей, в історичних межах кладовища опиняється вулиця Куйбишева, лівий бік провулку Івана Франка, дві заправні станції, територія вздовж залізниці, авторинок та два будинки поза ним, гаражний кооператив та будинки приватного сектору. Всі ці об’єкти раввин Хезкія Калманович пропонує винести поза межі цвинтаря.

Хезкія Калманович, представник міжнародної організації з питань єврейських захоронень: «Як ми очікували та говорили на останній зустрічі, необхідно знайти альтернативні місця для всіх видів діяльності, які тут здійснюються. У подальшому це питання буде відкритим і ми будемо шукати інші шляхи його вирішення».

Шкода, що раніше, в роках сімдесятих, це питання не піднімали. Тоді проблема не була б такою масштабною, говорить Василь Мазур. А нині є об’єктивні реалії та правові норми, які неможливо обійти. Перемовини триватимуть далі, міжнародна організація має подати на адресу міської влади свої письмові пропозиції. А на цій зустрічі обидві сторони зійшлись на тому, що в будь-якому випадку єврейський цвинтар повинен мати доглянутий вигляд.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0