Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У Бердичеві невідомі молотками «декомунізували» Героя Радянського Союзу генерала Ватутіна
Chatbox Андрей Енжиевский
ну почему же неизвестные? прост ...
Time 23:35 - 20-03-2018
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї Бердичева відзначили Хануку

Time Додано: неділя, 20 груд. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Наприкінці грудня єврейська громада відзначає 8-денне свято оновлення, світла і радості. Ханука — це нагадування про події більш ніж двохтисячної давнини, коли єврейський народ звільнився від іга, що його започаткував грецький правитель Антіох четвертий. Євреям забороняли читати Тору, дотримуватися своїх звичаїв та ходити до храму.

Євреї Бердичева відзначили Хануку

Першою на боротьбу проти духовного рабства повстала родина одного зі священників. Коли переможці зайшли до споганеного храму, аби очистити його і запалити свічки, знайшли там лише один маленький глечик з єлеєм.

Вадим Кєлдиш, єврейський месіанський рабин: “Вони хотіли відновити священні діяння, помолитися Богу і принести йому жертву. Тоді трапилось диво: олії з маленького глечика, якого могло вистачити на один день, вистачило на вісім, доки не приготували нову олію”.

Єврейська мудрість говорить: “Небагато світла потрібно для того, щоб розсіяти велику тьму”. Окрім обрядового світильника мінори з сімома свічами, на Хануку прийнято запалювати дев’ятисвічкову ханукію. Одна свічка, що посередині світильника, називається “шамаш”, або служка, її запалюють першою, а від неї — основні вісім свічок — для духовного світла.

Наталія Снєгурова, член єврейської месіанської общини: “Це свято підкріплює віру, зміцнює людину. Хто прийме світло і віру, і сам може комусь допомогти. Свято поширюється і не зациклюється на кожному з нас, ми, як ті свічки, можемо когось любити”.

Вадим Кєлдиш, єврейський месіанський рабин: “Ханука для нас означає освячення, оновлення, подібно до того, як очистили храм. Коли ми так звертаємося до Бога, нам приходить віра та надія. Свято приносить багато радості, адже ми бачимо, як змінюється життя. Ці надія та радість ніколи не закінчуються, адже їх нам дає Бог”.

Особливу увагу на Хануку приділяють дітям. Благословення молоді є постійною частиною служінь єврейської месіанської общини. Люди дякують Господу за дітей і сподіваються, що дівчатка будуть подібними до Рахілі, а хлопчики — до Давида. Сповнені Божим світлом та благодаттю, вдячні за звільнення єврейського народу, члени громади піснями возносять хвалу Ієшуа. Цього разу виконали особливу пісню, яку можна почути не на кожному шабаті. Це — гімн Ізраїля.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0