Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї Бердичева відзначили Хануку

Time Додано: неділя, 20 груд. 2009, 06:00 ( близько 8 року назад )

Наприкінці грудня єврейська громада відзначає 8-денне свято оновлення, світла і радості. Ханука — це нагадування про події більш ніж двохтисячної давнини, коли єврейський народ звільнився від іга, що його започаткував грецький правитель Антіох четвертий. Євреям забороняли читати Тору, дотримуватися своїх звичаїв та ходити до храму.

Євреї Бердичева відзначили Хануку

Першою на боротьбу проти духовного рабства повстала родина одного зі священників. Коли переможці зайшли до споганеного храму, аби очистити його і запалити свічки, знайшли там лише один маленький глечик з єлеєм.

Вадим Кєлдиш, єврейський месіанський рабин: “Вони хотіли відновити священні діяння, помолитися Богу і принести йому жертву. Тоді трапилось диво: олії з маленького глечика, якого могло вистачити на один день, вистачило на вісім, доки не приготували нову олію”.

Єврейська мудрість говорить: “Небагато світла потрібно для того, щоб розсіяти велику тьму”. Окрім обрядового світильника мінори з сімома свічами, на Хануку прийнято запалювати дев’ятисвічкову ханукію. Одна свічка, що посередині світильника, називається “шамаш”, або служка, її запалюють першою, а від неї — основні вісім свічок — для духовного світла.

Наталія Снєгурова, член єврейської месіанської общини: “Це свято підкріплює віру, зміцнює людину. Хто прийме світло і віру, і сам може комусь допомогти. Свято поширюється і не зациклюється на кожному з нас, ми, як ті свічки, можемо когось любити”.

Вадим Кєлдиш, єврейський месіанський рабин: “Ханука для нас означає освячення, оновлення, подібно до того, як очистили храм. Коли ми так звертаємося до Бога, нам приходить віра та надія. Свято приносить багато радості, адже ми бачимо, як змінюється життя. Ці надія та радість ніколи не закінчуються, адже їх нам дає Бог”.

Особливу увагу на Хануку приділяють дітям. Благословення молоді є постійною частиною служінь єврейської месіанської общини. Люди дякують Господу за дітей і сподіваються, що дівчатка будуть подібними до Рахілі, а хлопчики — до Давида. Сповнені Божим світлом та благодаттю, вдячні за звільнення єврейського народу, члени громади піснями возносять хвалу Ієшуа. Цього разу виконали особливу пісню, яку можна почути не на кожному шабаті. Це — гімн Ізраїля.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0