Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік

Time Додано: вівторок, 22 вер. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік. Рош-а-Шана — свято на честь створення світу. За переказами, у цей час Бог визначає у Книзі життя, яка доля чекає у році, що наступає, кожного з людей. Щира віра у те, що Господь бажає усім добра і благополуччя, перетворює цей день на свято.

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік

Звук баранячого рогу – шофара - закликає: "Прокиньтеся ті, хто дрімає, хто витрачає відпущені роки безглуздо. Огляньте душі свої і добрими зробіть справи ваші". На Рош-а-Шану люди мають проаналізувати свої вчинки за весь попередній рік і підготуватися до року, що починається. Роздумуючи про майбутнє, євреї просять миру, злагоди, здоров'я.

Вадим Келдиш, рабин єврейської месіанської громади м.Бердичева: “Відома історія, коли Авраам приносив у жертву свого сина Ісаака. І за його слухняність Бог сказав Аврааму не приносити у жертву сина, а приготувати барана. Цього дня ми згадуємо цю історію, тому що Рош-А-Шана це й свято Йом-Труа – баранячого рогу”.

За традицією, на свято родина збирається за столом, який прикрашають традиційні святкові страви. Усі вони є символічними, розповідає Вадим Келдиш. Має бути морква, нарізана кружечками так, щоб нагадувала монети, риб’яча голова як символ родючості та верховенства в усіх справах, овочі та фрукти – на знак рясного урожаю. Скуштувати яблука і мед - аби життя у новому році було солодким - могли всі бажаючі.

А їх на заході було достатньо. Тому що усі свої свята єврейська месіанська громада звикла відзначати у широкому колі. Городяни, які прогулювалися неподалік, не могли пройти повз такого радісного дійства.

Гість свята: “Дуже подобається, шкода, що раніше на свято не приходила”.

Гість свята: “В мене діти і мати ходять у цю громаду. Ставлюсь до цього позитивно”.

Служителі громади запевняють: вони шанують стародавні єврейські традиції. А ще - славлять у молитвах Ієшуа, виконують обрядові танки та носять відповідний одяг.

Влад Зулінський, служитель єврейської месіанської громади м.Бердичева: “Наш колектив єврейський, ми виконуємо танки, які колись танцював єврейський народ. В традиції цей костюм – жилетка, проста кепа – носили звичайні євреї, які жили 150 років тому у нашому місті. Таким чином ми показуємо, що пам’ятаємо нашу культуру”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0