Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік

Time Додано: вівторок, 22 вер. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік. Рош-а-Шана — свято на честь створення світу. За переказами, у цей час Бог визначає у Книзі життя, яка доля чекає у році, що наступає, кожного з людей. Щира віра у те, що Господь бажає усім добра і благополуччя, перетворює цей день на свято.

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік

Звук баранячого рогу – шофара - закликає: "Прокиньтеся ті, хто дрімає, хто витрачає відпущені роки безглуздо. Огляньте душі свої і добрими зробіть справи ваші". На Рош-а-Шану люди мають проаналізувати свої вчинки за весь попередній рік і підготуватися до року, що починається. Роздумуючи про майбутнє, євреї просять миру, злагоди, здоров'я.

Вадим Келдиш, рабин єврейської месіанської громади м.Бердичева: “Відома історія, коли Авраам приносив у жертву свого сина Ісаака. І за його слухняність Бог сказав Аврааму не приносити у жертву сина, а приготувати барана. Цього дня ми згадуємо цю історію, тому що Рош-А-Шана це й свято Йом-Труа – баранячого рогу”.

За традицією, на свято родина збирається за столом, який прикрашають традиційні святкові страви. Усі вони є символічними, розповідає Вадим Келдиш. Має бути морква, нарізана кружечками так, щоб нагадувала монети, риб’яча голова як символ родючості та верховенства в усіх справах, овочі та фрукти – на знак рясного урожаю. Скуштувати яблука і мед - аби життя у новому році було солодким - могли всі бажаючі.

А їх на заході було достатньо. Тому що усі свої свята єврейська месіанська громада звикла відзначати у широкому колі. Городяни, які прогулювалися неподалік, не могли пройти повз такого радісного дійства.

Гість свята: “Дуже подобається, шкода, що раніше на свято не приходила”.

Гість свята: “В мене діти і мати ходять у цю громаду. Ставлюсь до цього позитивно”.

Служителі громади запевняють: вони шанують стародавні єврейські традиції. А ще - славлять у молитвах Ієшуа, виконують обрядові танки та носять відповідний одяг.

Влад Зулінський, служитель єврейської месіанської громади м.Бердичева: “Наш колектив єврейський, ми виконуємо танки, які колись танцював єврейський народ. В традиції цей костюм – жилетка, проста кепа – носили звичайні євреї, які жили 150 років тому у нашому місті. Таким чином ми показуємо, що пам’ятаємо нашу культуру”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0