Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік

Time Додано: вівторок, 22 вер. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік. Рош-а-Шана — свято на честь створення світу. За переказами, у цей час Бог визначає у Книзі життя, яка доля чекає у році, що наступає, кожного з людей. Щира віра у те, що Господь бажає усім добра і благополуччя, перетворює цей день на свято.

Євреї Бердичева відзначили 5770 рік

Звук баранячого рогу – шофара - закликає: "Прокиньтеся ті, хто дрімає, хто витрачає відпущені роки безглуздо. Огляньте душі свої і добрими зробіть справи ваші". На Рош-а-Шану люди мають проаналізувати свої вчинки за весь попередній рік і підготуватися до року, що починається. Роздумуючи про майбутнє, євреї просять миру, злагоди, здоров'я.

Вадим Келдиш, рабин єврейської месіанської громади м.Бердичева: “Відома історія, коли Авраам приносив у жертву свого сина Ісаака. І за його слухняність Бог сказав Аврааму не приносити у жертву сина, а приготувати барана. Цього дня ми згадуємо цю історію, тому що Рош-А-Шана це й свято Йом-Труа – баранячого рогу”.

За традицією, на свято родина збирається за столом, який прикрашають традиційні святкові страви. Усі вони є символічними, розповідає Вадим Келдиш. Має бути морква, нарізана кружечками так, щоб нагадувала монети, риб’яча голова як символ родючості та верховенства в усіх справах, овочі та фрукти – на знак рясного урожаю. Скуштувати яблука і мед - аби життя у новому році було солодким - могли всі бажаючі.

А їх на заході було достатньо. Тому що усі свої свята єврейська месіанська громада звикла відзначати у широкому колі. Городяни, які прогулювалися неподалік, не могли пройти повз такого радісного дійства.

Гість свята: “Дуже подобається, шкода, що раніше на свято не приходила”.

Гість свята: “В мене діти і мати ходять у цю громаду. Ставлюсь до цього позитивно”.

Служителі громади запевняють: вони шанують стародавні єврейські традиції. А ще - славлять у молитвах Ієшуа, виконують обрядові танки та носять відповідний одяг.

Влад Зулінський, служитель єврейської месіанської громади м.Бердичева: “Наш колектив єврейський, ми виконуємо танки, які колись танцював єврейський народ. В традиції цей костюм – жилетка, проста кепа – носили звичайні євреї, які жили 150 років тому у нашому місті. Таким чином ми показуємо, що пам’ятаємо нашу культуру”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0