Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Єдина лікарня для засуджених, хворих на СНІД, відзначила сорокаріччя

Time Додано: понеділок, 31 січ. 2011, 06:00 ( майже 8 років назад )

Рівно 40 років при Райківській виправній колонії №73 функціонує спеціалізована дерматовенерологічна лікарня для засуджених. Подібних закладів, де лікують хворих на сифіліс, СНІД, туберкульоз та інші венерологічні й дерматологічні хвороби в Україні немає. Розрахована лікарня на 200 пацієнтів, з яких — 70 ліжок стаціонару та 130 диспансерного відділення. За 40 років діяльності, розповідає начальник закладу Олександр Базилевський, через них пройшло більше тридцяти п’яти тисяч хворих. Взагалі, за один рік тут проліковується близько восьмиста засуджених з колоній різних режимів, що є сьогодні в Україні. Ця кількість приблизно дорівнює ще одній колонії.

Єдина лікарня для засуджених, хворих на СНІД, відзначила сорокаріччя

Щодо обладнання, каже Олександр Базилевський, то його вповні вистачає. Та він був би не лікарем, якби не хотів більшого. Вони мають свою лабораторію для проведення аналізів, є рентгенкабінет. Щоправда, увесь персонал хотів би мати ще й свій фізкабінет. Та не завжди достатнє фінансування.

Олександр Базилевський, нач. спеціалізованої дерматовенерологічної лікарні при РВК-73: «Фінансування у нас іде з декількох джерел. В основному, кошти, що нам надає держдепартамент. Щомісячно приходить від 5 до 20 тис. грн. на ці гроші закуповуються ліки. Також надходять ліки з центральної бази мед забезпечення з Києва. Фінансування відбувається за рахунок гуманітарних допомог. Ми ніколи не відмовляємося від тих, хто має намір нам допомогти. А також йдуть кошти від самої виправної колонії.»

Персонал лікарні налічує 32 чоловіки, які щодня працюють із тяжкохворими засудженими. Окрім того, що хвороби, з якими стикаються медпрацівники, сьогодні практично невиліковні, так ще й пацієнти — категорія особлива. Але, говорить начальник закладу, проблем або конфліктів у лікарів із засудженими поки що не виникало.

Олександр Базилевський, нач. спеціалізованої дерматовенерологічної лікарні при РВК-73: «У зв’язку з тим, що це лікарня, режим утримання засуджених пом’якшений. Вони мають постійний режим дня, мають право на денний сон. 2 години їх ніхто не турбує. Категорії засуджених є різні: є ті, які стали на шлях виправлення і розуміють вимоги. Є такі, за якими потрібно більше наглядати. Цим займаються відповідні служби. А в основному, хворі керовані.»

Станіслав Шафранський, начальник РВК-73: «Серед засуджених є неписаний закон: хто лікується в лікарні, скоювати правопорушення не має права. Тому таких випадків не було. Якщо ж засудженіт себе негативно поводять тут і створюють умови, що заважають лікуватись іншим, ми їх раніше виписуємо.»

У зв’язку із сорокарічним ювілеєм до колонії завітало чимало гостей. Людей, які працюють в умовах, коли одні двері не відчиняються, поки не зачиняться інші, неможливо оминути увагою, говорили на святі. Тому й нагородили грамотами, преміями та вручили чимало подарунків лікарям медустанови. Заступник голови Бердичівської райдержадміністрації теж привітала ювілярів зі святом і зазначила: таких відданих своїй роботі лікарів в Україні небагато.

Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: «Надзвичайно непросто сьогодні в таких умовах надавати гарантоване Конституцією право на медичне забезпечення і якісну медичну допомогу. Для себе я усвідомлюю, наскільки складно медперсоналу в особі, яка відбуває покарання і хвора на туберкульоз або СНІД, побачити, в першу чергу, людину, якій необхідна допомога. А ви це бачите і надаєте цю допомогу.»

Побажали лікарям, перш за все, міцного здоров’я, аби його вистачало для усіх хворих. а їх, констатують працівники установи, з кожним роком все більше і більше.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0