Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Танкісти з Гончарівського стали переможцями міні-футбольної першості ОК «Північ»
Chatbox Владимир Куйдич
я Вам так скажу телеканал ВИК п ...
Time 09:09 - 16-03-2018
Надзвичайники врятували життя людині
Chatbox ТИ Бос
Цей пожар був за адресою Одеськ ...
Time 14:42 - 09-03-2018
Ольга Сумська та її чоловіки зіграли «Сублімацію любові» у Бердичеві
Chatbox Михайло Пасічник
Видно, сподобався наш Бердичів ...
Time 18:33 - 03-03-2018
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Як у селі Закутинці школу рятували

Time Додано: п'ятниця, 25 лип. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Є школа — є село. Усім народом мешканці Закутинець рятували свою школу від закриття. Учасники сільського сходу зустріли головного комуніста України Петра Симоненка. Його запросив Бердичівський райком Комуністичної партії, аби він допоміг захистити декілька навчальних закладів району від ліквідації. Рішення закрити так звані малокомплектні школи прийняла сесія районної ради, керуючись планом оптимізації.

Як у селі Закутинці школу рятували

Марія Ейсмонт, перший секретар Бердичівського райкому КПУ: “Заплановано закрити 6 шкіл району. На сесії затвердили такий план. Голосували всі депутати з "Нашої України" та БЮТ за план оптимізації, крім комуністів. Ми не голосували, тому що немає ще транспорту, щоб підвозити дітей. Якщо немає школи в селі, то немає і села. Якщо ми думаємо про майбутнє держави, то потрібно, щоб у кожному селі був цей вогник".

Петро Симоненко разом із соратниками по партії і депутатами рад усіх рівнів оглянув Закутинецьку школу. Був приємно вражений її охайністю і зробив висновок: заклад готовий до навчального року.

Петро Костюк, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: "27 березня цього року працівники відділу освіти зустрілися із громадою села Закутинці. Громада на своїх зборах однозначно пішла проти того, щоб закрити школу. Є низка підстав, на які вона посилається. Разом із тим нам передали протокол зборів та списки мешканців сіл Сингаївка, Закутинці, Малі Гадомці. Ці люди однозначно проти закриття школи. Отже, вона буде функціонувати".

Люди з Гальчина, Красівки, Мартинівки, Осикового та Журбинець також приїхали на збори у Закутинці із підписами односельчан. До сільського клубу прийшли вчителі, батьки, діти і зовсім старенькі місцеві мешканці, аби всією громадою відстояти свою школу.

Галина Січенко, вчителька Закутинецької ЗОШ І-ІІ ступенів: “Образливо, що хочуть закрити школу. Хочеться, щоб наші діти та онуки навчалися тут, де навчалися ми. Тому що ми - не гірше всіх, ми - такі, як і всі!"

Директор Журбинецької початкової школи не може стримати сліз. Її заклад люди колись збудували толокою. І ось зараз мусять його захищати.

Майя Глущенко, директор Журбинецької ЗОШ

І ступеня: “Ці старенькі люди, що підіймали село, прийшли зігнуті, із палицями. По 82 роки і більше. 90 років бабусі, а вона прийшла - вже не чує, не бачить, а каже: "Га? Закрити школу? Я вам не дам!" І палицею махає. Встало питання про закриття. А куди возити дітей? Є 1 автобус. Він бере дітей в Осиковому, потім їде у Гришківці, потім - далі, в інші села, потім - у Половецьке. Потім везе дітей у Скаківку. А мої Журбинецькі діти? О 12 ночі везти їх кудись?"

Слово “оптимізація” набуло для сільських вчителів загрозливого значення, іронізують вони. Кажуть: для маленьких шкіл вона боком виходить.

Сільський голова із Закутинець Микола Ващенко впевнений: районна влада піде назустріч — школи працювати будуть.

Анатолій Поліщук, заступник голови Бердичівської районної ради: “Ситуація проявилася буквально у 2007 році, коли не вистачало державного фінансування. Щоб забезпечити зарплатою вчителів, десь не вистачало в межах 400 тисяч гривень. Допомогла обласна рада. І за рахунок перевиконання районного бюджету винайшли рішення. Але я вважаю неправильним загальний підхід. Це моя особиста думка і позиція. Ми не повинні закривати школи. Бо це - надія для кожного села. Позиція держави по відношенню до шкіл має бути іншою. Неправильний сам підхід до визначення отих коштів на одного учня".

Голова Комуністичної партії України Петро Симоненко пообіцяв допомогти вирішити все на державному рівні. Як - не уточнив.

Петро Симоненко, голова КПУ: “Думаючи про майбутнє наших дітей, ми повинні сьогодні замислитися, бо доля дитини на селі - "чи волам хвоста крутити, чи горобцям дулі давати", виходячи із того, що зараз відбувається. Роботи - немає, машини - немає, трактора - немає. Куди дитині йти? Для чого їй тоді навчання? Що вона буде мати взагалі?"

Селу потрібна школа — постановила сільська громада. Про закриття не може йти мови. На наступній сесії районної ради це питання знову обговорюватимуть.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0