Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Як діти міста і району вчаться без підручників

Time Додано: субота, 18 вер. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

До школи без підручників ходять старшокласники міста і району. Усе — через реформу, яка повернула 11-річне навчання і вкотре змінила шкільну програму. Для освітян це не є новиною, бо, кажуть, підручники запізнюються ще з 2001-го року.

Як діти міста і району вчаться без підручників

Неля Онищук, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: “Це пов’язано з нормативними актами, котрі запровадили 12-річну систему навчання. Щороку кожен клас, що переходив на неї, потребував нових підручників. Починаючи з 2001-го, підручники, як правило, надходили до кінця вересня”.

Напередодні початку навчання Міносвіти розмістило електронні версії підручників та їхні перші розділи в Інтернеті. Попри деякі незручності, вчителі до цих нововведень уже призвичаїлись.

Світлана Гамарська-Ткачук, вчитель світової літератури і російської мови ЗОШ №17: “Навантаження на вчителів завжди було велике. Чи є підручники, чи нема, вчитель повинен прийти готовим до уроку і принести дітям цікавий матеріал”.

Цих юнаків та дівчат у сімнадцятій школі вважають першопроходями: десятий рік вони муштрують нову програму і те, що підручники відповідно неї отримують останніми, нарікань в школярів не викликає.

Дарина Самборська, учениця 10-класу ЗОШ №17: “Ми вже до таких умов звикли і тому нам нескладно”.

За даними міського управління освіти і науки, днями надійшли підручники з української літератури та російської мови для 10-го класу, незабаром їх передадуть у школи. Матеріали з інших навчальних дисциплін наразі продовжують діставати у мережі Інтернет. Десятикласникам забезпечили вільний доступ до шкільних комп’ютерів, хоча гострої потреби у цьому нема — в учнів є домашні. Так що тепер проводити багато часу за монітором вони можуть на “законних” підставах.

Артем Цинлер, учень 10-го класу ЗОШ №17: “Треба більше інформації шукати, але в Інтернеті можна знайти все. Для ігор часу залишається менше”.

Попри сучасні технології, школярі повинні пам’ятати про живе спілкування з книгою, нагадують педагоги. Нема підручника — потрібну інформацію з різних джерел можуть надати у шкільній бібліотеці.

Людмила Стороженко, завідуюча шкільною бібліотекою ЗОШ №17: “До нашої бібліотеки заходять багато дітей, я намагаюся їм допомогти тим, що у мене є. По-перше, це фонд художньої літератури, хоча він не зовсім відповідає програмі, але дещо можна взяти. Є багато довідкової літератури, багато папок з інформацією про письменників”.

Без підручників навчають розумному, доброму, вічному дітей і в школах Бердичівського району. За словами його головної освітянки Нелі Онищук, суттєвих проблем тут нема. Комп’ютерами забезпечені всі 32 школи району, а Інтернет є поки що в чотирьох.

Неля Онищук, начальник відділу освіти Бердичівської РДА: “Працівники нашого методичного кабінету забезпечили вчителів усіх шкіл програмами, всі вони на початку вересня отримали допоміжну літературу на 2-3 перші тижні. А далі справа за вчителем”.

Валентина Бевзо, директор Бистрицької ЗОШ: “Загальновідомо, що одним із завдань середньої освіти є виконання вимог державного стандарту. Це підготовка учнів до подальшої освіти і трудової діяльності. На даному етапі, працюючи без підручників, ми це завдання виконуємо”.

У десятому класі Бистрицької школи навчається десятеро учнів. Це не дуже добре щодо самої кількості дітей, але в умовах відсутності книжок зручно, кажуть вчителі. Достатньо одного екземпляру роздрукованого розділу на парту.

Аліна Гордієнко, вчитель української мови та літератури Бистрицької ЗОШ: “Дуже складно діставати матеріал, в основному беремо з інтернету. Так як наша школа до мережі не підключена, то приносимо на дисках і скидаємо на комп’ютер, що діти могли з цим матеріалом працювати. Якщо це література, то ми використовуємо старі хрестоматії і безпосередньо тексти. Але коли підуть твори, які раніше не вивчалися, будуть інші складності”.

Коли комп’ютерний кабінет не зайнятий, десятикласники навчаються в ньому. Часто залишаються після уроків, щоб зробити домашні завдання, тому що власний комп’ютер мають лише четверо з десяти.

Юлія Іванюк, учениця 10-го класу Бистрицької школи: “Вчителі друкують нам сторінки книжок, ми вибираємо з них потрібне і вивчаємо. В мене вдома комп’ютера нема, тож знайти інформацію складно, я намагаюсь читати книжки і відвідувати комп’ютерний клас”.

Зниження рівня успішності через відсутність книжок вчителі не спостерігають. Кажуть: якщо дитина хоче вчитися, то буде за будь-яких обставин. А юнаки та дівчата багато конспектують і сподіваються, що незабаром їхні сумки та портфелі наповняться новими підручниками.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0