Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Як бердичівські вчителі -“початківці” петриківському розпису навчалися

Time Додано: середа, 24 лист. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Якщо ти володієш певними уміннями — це добре, якщо не ховаєш ці уміння в собі, а ділишся з усіма бажаючими — добре удвічі. Так вважають у 15-й школі, колектив якої ніколи не відмовляє колегам в обміні досвідом. Цього разу до закладу запросили вчителів початкових класів, аби поділитися секретами унікального декоративного малярства, що зародилося на Дніпропетровщині, у селищі Петриківка. У петриківський розпис у 15-й школі були закохані давно, та коли влаштовуватися на роботу до закладу прийшла уродженка славнозвісного селища Людмила Черниш, тамтешні педагоги почали вірити в дива. Вражена роботами майстрині, Ванда Івасюк, не роздумуючи, залучила ту до гурткової роботи.

Як бердичівські вчителі -“початківці” петриківському розпису навчалися

Ванда Івасюк, директор СЗОШ № 15: “Це — надзвичайно добра й талановита людина, в якийсь момент я відчула, що можу втратити її. Ми організували їй прекрасну виставку на День міста. Роботи Людмили Андріївни розходилися на очах. Усі були вражені, а вона прямо на вулиці давала майстер-класи. Я вирішила навчити цьому виду мистецтва своїх вчителів початкових класів...”

Сьогодні Людмила Черниш працює у Центрі позашкільної освіти ім. О. Разумкова, та справа, започаткована нею у 15-й школі, живе і процвітає. Їй вона і намагалася навчити своїх колег-педагогів . Малюють петриківці за допомогою особливої техніки: свої шедеври вони створюють пальцями, сосками, піпетками. При цьому, стверджують, що не копіюють природу, а творчо переосмислюють.

Для того, аби малина, цибуля, павич чи ромашка вийшли по-справжньому “петриківськими”, майстер має володіти одним секретом, розповідає Людмила Черниш.

Людмила Черниш, майстриня петриківського розпису: “Обов’язково мазок повинен бути “до себе”. Тоді видно, як йде мазок і де треба розташувати наступні мазки... Так малюється і просте, і складне... Окрім того, у своїй роботі ми часто використовуємо очерет — рогозинки. Теж дуже гарно виходить...”

Разом з усіма над розписом корпіла гостя з Києва Олена Трофімова. У свій час Ванда Івасюк розповіла їй, що в її закладі існує гурток петриківського розпису, і заступниця редактора столичної газети “Початкова освіта” пообіцяла обов’язково приїхати до Бердичева, аби взяти участь у майстер-класі.

Олена Трофімова, заступниця редактора газети “Початкова освіта”: “Побачила я, що людина може вчитися все життя — одразу всьому навчитися неможливо. Я ось вчилася дещо іншому, петриківський розпис — не те, але мені дуже сподобалася ця робота, мені сподобалося працювати, а головне — мені сподобалася тутешня атмосфера. Вчителі просочені цими ідеями, вони хочуть навчити не лише своїх учнів, але й усіх бажаючих. При чому це роблять безкоштовно, що дуже незвично для сьогоднішніх часів. А це треба вміти.”

Наостанок педагоги залишили кожен свій малюнок — кущ калини — на загальному панно: калина — то символ України, велике полотно — символ тісної співпраці між школами. Яскравою сторінкою ввійшов петриківський розпис в історію української культури, так само, кажуть організатори заходу, вони хотіли б аби залишив він слід і в душах вчителів- “початківців”. Ну а хто ще не встиг відчути себе петриківцем — що ж, макаємо пальці у фарбу і вперед...

Людмила Черниш, майстриня петриківського розпису: “Людини, яка ніколи не займалася петриківським розписом, я би просто порадили спробувати. коли ви спробуєте малювати — пальцем або соскою — то обов’язково захочете досягнути ще більшого. Ви лише доторкніться.”

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0