Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox :)
Дивно наші люди розуміють свобо ...
Time 00:30 - 05-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Батько
Погоджуюся з попереднім комента ...
Time 22:40 - 04-09-2017
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Дядько
Моя дівчина,наразі дружина прац ...
Time 22:34 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Як бердичівські пожежні від паводку Польщу рятували

Time Додано: середа, 16 черв. 2010, 06:00 ( більше 7 року назад )

Відважна четвірка: водії та командир відділення СДПЧ-9 повернулися з Польщі. Протягом трьох останніх тижнів вони рятували сусідню державу від «великої води». Потужні травневі зливи на півдні країни призвели до значного підйому рівня води у річках. Весняного паводку не витримали захисні споруди і в Польщі виникла надзвичайна ситуація. Відповідно до угоди про співробітництво та допомогу, Україна надіслала до постраждалої держави своїх рятувальників. Про польське лихо знали і бердичівські мнс-ники, але, кажуть, аж ніяк не думали, що їм доведеться його ліквідовувати.

Як бердичівські пожежні від паводку Польщу рятували

Андрій Бєглий, начальник СДПЧ-9: “До нас зателефонували з головного управління 23 травня о 17-й годині і сказали, що наступного дня наші два автомобілі — рукавний та пожежно-насосна станція — разом з чотирма працівниками повинні виїхати і прибути в місто Луцьк”.

Там формувався зведений загін рятувальників із чотирьох областей. Василь Пеньківський, Віктор Доманський, Дмитро Бондарчук та Олександр Мудрук, коли дізнались про завдання, були хто вдома, а хто на чергуванні. Менш ніж за добу двома автомобілями вирушили до заводненого Підкарпатського воєводства.

Олександр Мудрук, командир відділення СДПЧ-9: «Приїхали в Польщу, нас завезли в смт Бараново-Сандомерське. Відкачували воду з житлових будинків. Це зайняло два дні, потім вода впала. Нас там добре зустріли, поселили в гуртожитку, годували. Тобто, всі умови були створені”.

Потім працювали ще в двох населених пунктах. У першому довелось відкачувати воду з очисних споруд, аби не дати брудові затопити селище. В другому – охороняли від паводку тамтешній завод.

Олександр Мудрук, командир відділення СДПЧ-9: «Складністю було те, що рукави слід було тягнути далеко, бо відкачували у Віслу”.

Вода прибувала дуже швидко, діляться враженнями рятувальники, подекуди підіймалась до двох метрів за годину. Так, що з-під неї лише верхівки дерев та дахи будинків було видно. Плаваючі меблі і телевізори, що застрягли на гіляках, стали звичною картиною. Зі стихією бердичівляни боролися щосили.

Василь Пеньківський, водій ПНС-110: «Працювали цілодобово. В нас екіпаж з 4 людей на два автомобілі, поділили на дві групи, працювали по черзі. Наші автомобілі відносяться до спеціальної пожежної техніки і працюють в парі. Один вивозить рукави, там їх 2 км, а другий — насосна станція. Він безпосередньо відкачує воду, танковий двигун приводить насос у дію. Потужність 110 літрів на секунду”.

Стара, але потужна українська техніка здивувала поляків, розповідають рятувальники. Хоч на спецстанціях її не ремонтують, та все ж у польових умовах може не лише фору дати, а й добряче виручити. За допомогу в ліквідації наслідків повені поляки вручили бердичівським пожежним дипломи.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0