Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Як бердичівські пожежні від паводку Польщу рятували

Time Додано: середа, 16 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Відважна четвірка: водії та командир відділення СДПЧ-9 повернулися з Польщі. Протягом трьох останніх тижнів вони рятували сусідню державу від «великої води». Потужні травневі зливи на півдні країни призвели до значного підйому рівня води у річках. Весняного паводку не витримали захисні споруди і в Польщі виникла надзвичайна ситуація. Відповідно до угоди про співробітництво та допомогу, Україна надіслала до постраждалої держави своїх рятувальників. Про польське лихо знали і бердичівські мнс-ники, але, кажуть, аж ніяк не думали, що їм доведеться його ліквідовувати.

Як бердичівські пожежні від паводку Польщу рятували

Андрій Бєглий, начальник СДПЧ-9: “До нас зателефонували з головного управління 23 травня о 17-й годині і сказали, що наступного дня наші два автомобілі — рукавний та пожежно-насосна станція — разом з чотирма працівниками повинні виїхати і прибути в місто Луцьк”.

Там формувався зведений загін рятувальників із чотирьох областей. Василь Пеньківський, Віктор Доманський, Дмитро Бондарчук та Олександр Мудрук, коли дізнались про завдання, були хто вдома, а хто на чергуванні. Менш ніж за добу двома автомобілями вирушили до заводненого Підкарпатського воєводства.

Олександр Мудрук, командир відділення СДПЧ-9: «Приїхали в Польщу, нас завезли в смт Бараново-Сандомерське. Відкачували воду з житлових будинків. Це зайняло два дні, потім вода впала. Нас там добре зустріли, поселили в гуртожитку, годували. Тобто, всі умови були створені”.

Потім працювали ще в двох населених пунктах. У першому довелось відкачувати воду з очисних споруд, аби не дати брудові затопити селище. В другому – охороняли від паводку тамтешній завод.

Олександр Мудрук, командир відділення СДПЧ-9: «Складністю було те, що рукави слід було тягнути далеко, бо відкачували у Віслу”.

Вода прибувала дуже швидко, діляться враженнями рятувальники, подекуди підіймалась до двох метрів за годину. Так, що з-під неї лише верхівки дерев та дахи будинків було видно. Плаваючі меблі і телевізори, що застрягли на гіляках, стали звичною картиною. Зі стихією бердичівляни боролися щосили.

Василь Пеньківський, водій ПНС-110: «Працювали цілодобово. В нас екіпаж з 4 людей на два автомобілі, поділили на дві групи, працювали по черзі. Наші автомобілі відносяться до спеціальної пожежної техніки і працюють в парі. Один вивозить рукави, там їх 2 км, а другий — насосна станція. Він безпосередньо відкачує воду, танковий двигун приводить насос у дію. Потужність 110 літрів на секунду”.

Стара, але потужна українська техніка здивувала поляків, розповідають рятувальники. Хоч на спецстанціях її не ремонтують, та все ж у польових умовах може не лише фору дати, а й добряче виручити. За допомогу в ліквідації наслідків повені поляки вручили бердичівським пожежним дипломи.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0