Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Тренер із важкої атлетики Людмила Гвіздон: «Головне – здоров’я та позитив. Будуть вони – буде результат»
Chatbox Olena Kovzun
Дякуємо за плідну працю, за від ...
Time 21:15 - 01-02-2019
ДТП на пішохідному переході: не розминулись дві автівки
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Турнір «за власним бажанням» ініціювали у Бердичеві активісти організацій людей з інвалідністю
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Коли «дерево» дорівнює «чарівність»: у Бердичеві «виставилася» творча трійка Земнухов-Ковальчук-Вахніцький
Chatbox Andrey Pereuda
https://e-dem.in.ua/berdychiv/P ...
Time 21:30 - 09-12-2018
Бердичів провів XІ матчеву зустріч з боксу пам’яті М. Самойлова
Chatbox Стас Перковский
Наймолодший вихованець із Берди ...
Time 16:37 - 03-12-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

«Я – щасливчик, і низький уклін Україні!»: художнику Григорію Положевцю – 90

Time Додано: четвер, 10 січ. 2019, 14:53 ( 2 міс. назад )

Квіти, святковий торт, солодощі, а також Подяки від міської влади, Музею історії Бердичева та вітальні листи: з усім цим подарунковим набором, набором ювілейним, завітали до будинку, що на самісінькій околиці міста, на Елінгу, директор музею Павло Скавронський, наукова співробітниця закладу Наталія Захарчук та краєзнавець Володимир Сінчук – із тим, аби привітати із днем народження Григорія Положевця. Відомому у Бердичеві та за кордоном художникові, педагогові, поетові виповнилося 90 років.

«Я – щасливчик, і низький уклін Україні!»: художнику Григорію Положевцю – 90

Уродженець Ставропольщини Григорій Положевець потрапив до Бердичева у 1950-му році – строковиком Радянської армії, і з тих пір вже не залишав місто, що стало для нього рідним. Малювати почав ще зі шкільних років, і живопис так чи інакше став його незмінним супутником на все життя. У Бердичеві Григорія Положевця знають, насамперед, як художника-оформлювача, педагога, знають як митця, освічену й багатогранну особистість і взагалі як людину від культури. 12 років пропрацював ювіляр у місцевому Музеї історії: оформлені у закладі стенди, тематичні композиції – то його таланту й серця справа.

У нього за плечима – дуже непросте й водночас надзвичайно цікаве життя, говорить сам Григорій Положевець. Тож зрозуміло, констатує, що свої 90 він зустрів із думками різними. Які з думок найчастіше відвідують цю мудру сиву голову? Уявіть собі, про Україну та про такий близький серцю Бердичів.

Тією, що назавжди відкинула у минуле звичну його роботу – плакати й лозунги зі всілякими соцзобов’язаннями – виступила українська незалежність, розповідає ювіляр. Саме вона перетворила побачення Положевця з живописом на непохитний союз із красою тривалістю у майже три десятиріччя.

Мольберт, фарби, пензлі і нескінченно багатий внутрішній світ – хтозна, скільки років повноцінного й цікавого життя додали вони 90-річному митцеві з Бердичева… За Положевцем, робота у студії за мольбертом – одне з того безцінного, що може дозволити собі людина.

«Я – щаслива людина»… Чи багато хто з тих, котрі встигли сформуватися як особистості, можуть ось так заявити у свої 40, 50, 60?.. Можливо, варто просто взяти до рук пензля, а може достатньо по-справжньому любити місто й країну, в яких мешкаєш, не вимагаючи нічого навзаєм?

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0