Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського

Time Додано: вівторок, 11 квіт. 2017, 18:31 ( 10 міс. назад )

11 квітня виповнилось би 90 років людині-легенді, почесному жителю нашого міста, тренеру стрибунів-висотників, який, свого часу, за один рік готував більше майстрів спорту, аніж усі столичні тренери разом узяті, Віталію Олексійовичу Лонському. До цього дня у музеї історії Бердичева підготували відкриття виставки «Спортивна гордість Бердичева». Тут згадували добрим словом Людину, якої немає вже поруч 13 років, а пам’ять живе у серцях і житиме вічно.

Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського  Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського  Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського  Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського  Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського  Виставка «Спортивна гордість Бердичева»: до 90-ліття В. О. Лонського

Син бердичівського майстра-умільця, Віталій спочатку вважав своїм покликанням техніку, починав працювати на заводі. Але юнака захоплював спорт. У 50-х він вступає до Київського інституту фізкультури і спеціалізується на стрибках у висоту. Ще будучи молодим вчителем фізкультури, обмірковує, з чого почне, як буде втілювати у практику теорію перекидного способу стрибка, якою не на жарт захопився. Він викреслює траєкторію стрибків, криві швидкості розбігу і береться тренувати запального, як і сам, юнака, Віталія Романюка. Проходить час і перший учено Лонського стає рекордсменом Житомирської області.

Завжди, коли його запитували про секрет успішної школи стрибунів, відповідав: «Секрету немає – є тільки праця… А найбільша нагорода, коли найслабший учень стає справжнім атлетом». І коли юні стрибуни у висоту із Бердичева почали перемагати на всесоюзних, республіканських і міжнародних змаганнях, до цього спочатку ніхто не поставився серйозно. Але минув рік-другий – і учні молодого тренера почали творити справжні чудеса: чемпіоном Європи став Ігор Матвєєв, двічі чемпіоном Європи - Валерій Скворцов, призер чемпіонату Європи Рустам Ахметов… До Бердичева приїжджали переймати досвід тренера, який підготував 18 майстрів спорту, 4 майстра спорту міжнародного класу. Серед його учнів – заслужені тренери України, серед яких справу вчителя продовжив Олександр Михальченко, справу батька й дідуся – син Ігор та онук Віктор Лонські.

У працелюбності, наполегливості, вихованні спортсменів і, звісно ж, зовні, так схожий на свого тата Ігор Лонський. Він згадав іще одного славного учня батька - Віктора Пастуха, лікаря, альпініста, спортсмена…

За дружньою і чесною порадою до нього йшли не лише спортсмени. Умів вислухати, розрадити, співпереживав і радів чужим успіхам, ніби власним…Старшим наставником його вважав міський голова Василь Мазур.

Бердичівляни, мабуть, знають, що для заслуженого тренера Віталія Олексійовича карбування по металу було другим покликанням. З великим ентузіазмом він віддавався цій справі, вкладаючи натхнення, фантазію, фізичні сили. Кращі картини-чеканки по міді й латуні – теж на виставці, є їх чимало і в домашніх колекціях бердичівлян, бо Віталій Олексійович любив дарувати подарунки…

Сьогодні ім’я заслуженої людини Віталія Лонського носить міський бульвар, спортивна школа, славу якої продовжують учні учнів. Оглянути виставку «Спортивна гордість Бердичева» зможе кожен бажаючий. Діятиме вона до 22 квітня на першому поверсі музею історії міста. У планах, каже директор, розташувати й постійно діючу експозицію «Історія спорту Бердичева», де золотими літерами буде вписано й ім’я Віталія Лонського.

Репортаж Олени Лук’янюк

Chatbubbles Коментарів: 0