Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Larisa Gzhibovets...
а что вместо "спасибо" Василий ...
Time 17:47 - 03-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Виктория Кучерявая
Чудовий репортаж! Дякую!
Time 22:21 - 02-08-2018
Хто має і не має права на отримання субсидії?
Chatbox Yadviga Melnik
Відносно осіб що знаходяться за ...
Time 21:56 - 27-07-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Виставка робіт Валерія Земнухова: свято кольорів та пластики

Time Додано: понеділок, 24 лист. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Персональною виставкою відзначив свій ювілей майстер народного мистецтва Валерій Земнухов. На відкритті, що відбулося у Музеї історії міста, із обома святами талановитого земляка вітали шанувальники його таланту. Бердичів завжди славився людьми, які у ньому жили і творили, говорять вони, одним із таких є член Союзу художників України, майстер із художньої обробки деревини Валерій Земнухов. В усі віки головними матеріалами, до яких зверталися митці для вираження свого світогляду, були камінь, метал, фарби, дерево. Валерій Земнухов обрав останнє.

Виставка робіт Валерія Земнухова: свято кольорів та пластики

Анатолій Запорожан, викладач Бердичівської художньої школи: «У мене немає слів для того, щоб висловити усі свої почуття від спостерігання за цими чудовими предметами. Таке могла створити лише людина зі щирим серцем та широкою душею...»

«... навскісний зріз лозини, як перо. Із зірочкою срібною осердя». Ці слова, що їх інший відомий земляк, поет Михайло Пасічник колись присвятив своєму батькові, можна віднести і до автора виставки. Творчість майстра, який оживляє дерево у своїх руках, близька майстру, який теж саме робить у віршах.

Михайло Пасічник, голова обласної організації Національної спілки письменників України: «Мені здається, що колосок, дерево — це речі, які, як ніщо, наближені до землі. Уже в цьому я вбачаю певне Боже мистецтво. Символічним є і те, що прізвище Валерія — Земнухов. Його мистецтво я назвав би водночас земним і небесним: він у побутовому бачить неземне та піднесене. Втілюючи свій задум, розвиваючи те, що він вже побачив, майстер досягає неабиякого ефекту.»

Перший дотик до мистецтва Валерій Земнухов зробив ще у дитинстві. Матір виготовляла на продаж паперові квіти, тим самим заробляючи собі на життя. В цьому їй допомагали сини. Та головну освіту, як зізнається сам майстер, він отримав, працюючи у модельному цеху заводу «Комсомолець».

Валерій Земнухов, майстер народного мистецтва: «... коли я потрапив до цеху ще зовсім юним, на моїх очах вже досвідчений майстер зробив із масиву деревини дві фігури — ведмедя та лисиці. Обидві вони були значно більшими за самого автора. Цей майстер був не був ані художником, ані скульптором. Можливо, саме це і вплинуло на моє бажання працювати із деревом.»

Зі слів автора виставки, представлені роботи відрізняються від усталених методів художньої обробки деревини. Їх не можна віднести до якогось конкретного стилю. Матеріалом слугують тоненькі дерев’яні пластини — меблева шпона, яку застосовують для оздоблення меблів. Трохи таланту — і пласкі фігури оживають, отримуючи форму. Іноді, говорить Валерій Земнухов, він відчуває: дещо не вистачає спеціальної художньої освіти. Але у таких випадках на допомогу приходить особиста фантазія. На питання: «Де береться натхнення?» відповідає: «Хто зна... Напевно, у підсвідомості...»

Валерій Земнухов, майстер народного мистецтва: «Зазвичай говорять: «Звідкись воно береться...». А що таке «звідкись»? Оце, якраз, і є натхненням. До когось воно приходить частіше, до когось — рідше. Буває, що натхнення не покидає тебе 24 години. І ось тоді шкодуєш, що у добі так мало цих самих годин.»

Зі слів відвідувачів виставки, творчість Валерія Земнухова сприяє найгуманнішому призначенню мистецтва — збуджує у людях любов до прекрасного.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0