Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Містобудівна рада: у Бердичеві зведуть нові магазини
Chatbox Pavel P
Ну и правильно, такого добра в ...
Time 05:18 - 05-08-2019
“Секонд-хенду” у Бердичеві загрожує закриття?
Chatbox Микола Миколайович
Ви всі брихуни ви тільки наживаетеся
Time 19:58 - 17-07-2019
Фестиваль «STEM – весна – 2019» у НВК №10
Chatbox Юрій Доготар
НВК №10 - лідер освіти! В цьому ...
Time 06:28 - 09-05-2019
Довгождана прем’єра у Бердичеві: у Театрі на Європейській давали «Фріду» Марини Гримич
Chatbox Pavel P
Кому нужна качественная премиум ...
Time 23:26 - 30-04-2019
Результати виборів по виборчому округу №63
Chatbox Pavel P
В гугл такого полно. Ничего нов ...
Time 02:14 - 29-04-2019
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вишиваною ходою вшанував Бердичів українство, матерів та європейські цінності

Time Додано: п'ятниця, 17 трав. 2019, 17:58 ( 3 міс. назад )

Все, чим унікальна й багата Україна, чим здатне наповнити людину материнське серце, все, що символізують собою європейські цінності, була покликана вшанувати вишивана Хода національної єдності у Бердичеві – від площі Мистецької до Центральної.

Вишиваною ходою вшанував Бердичів українство, матерів та європейські цінності

Здоров’я, добро, любов, вірність, гарна доля – здається, хто не мріє про таке? Для себе, для найближчих серцю людей… Українцям у цьому сенсі пощастило, мабуть, більше за інших: з діда-прадіда їм у спадок передається диво, що увібрало в себе усе те найкраще, чим може обдарувати Батьківщина. Ім’я тому диву – вишиванка.

Одягати її – то завжди хвилююче, діляться бердичівляни: ти, немов, поринаєш в Україну. Особливої піднесеності містянам додає факт, що єднаються вони з живими вишиваними візерунками саме тоді, коли країна переживає момент свого становлення як незалежна, єдина, успішна, цивілізована.

Хто скаже краще про українську вишиванку за майстрів віршованого слова?.. Ці сорочки, нагадують поети, незмінно вишивалися жіночими руками: сумні голки тягнули за собою нитки чорні, голки веселі – нитки червоні. Славні українки вишивали собі й своїм родинам міцне здоров’я й щасливу долю, турботливі материнські руки вказували вірну життєву стежину та давали установку на вдачу у справах сердечних. На грудях оживали чарівні візерунки, а у грудях – віра й надія на краще.

З такою вірою та надією утворила разом із рештою один спільний бердичівський вишиваний простір і родина Клименків. Із собою пан Микола та пані Ганна взяли усіх своїх шістьох дітей. Що сподвигло взяти участь у ході? Все просто: вони – українці, а в чому, як не у вишиванці, так ясно віддзеркалюється Україна?..

Репортаж Олександра Єжеля

Chatbubbles Коментарів: 0