Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вихованці екоцентру пропонують красою Землю огорнути

Time Додано: вівторок, 22 квіт. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

У міському екологічному центрі кипить робота: керівники гуртків разом із своїми вихованцями проводять акцію з охорони довкілля. Вони дружно взялися за прибирання заповідної зони – території дендропарку. Обережно огороджували місця із ранньоквітучими весняними рослинами, щоб не поранити коріння. Тут можна побачити до півтора десятка первоцвітів, деякі з них занесені до Червоної книги України.

Вихованці екоцентру пропонують красою Землю огорнути

Тетяна Ковальчук – керівник гурткової роботи ЕЦВДЮ: «У нашій колекції першими з’являється підсніжник звичайний, за ним – чарівна блакитна проліска дволиста, зараз ми можемо милуватися цвітінням анемони дібровної. Закінчує своє цвітіння вже ряст бульбоносний білий, фіолетовий та блакитний».

Рідкісні рослини гуртківці принесли з екологічних експедицій і висадили у дендропарку екоцентру. Діти постійно бережуть їх. Вони намагаються зменшити кількість зірваних первоцвітів та нагадати людям, що нищити такі рослини заборонено. Для колекції квітів керівники гуртків закладають дослідницькі ділянки.

Ніна Ваховська, керівник гуртка «Основи екологічних знань»: «Взагалі ми таку акцію з висадки ранньоквітучих рослин проводимо щовесни. Щовесни їздимо з дітьми в ліс, де вивчаємо ці рослини. Потім невелику кількість висаджуємо в себе на ділянці. Зробили велику посадку на тій ділянці. Потім частину будемо розсаджувати».

Поступово первоцвіти поширилися у заповіднику екологічного центру. Вже зараз у парку можна насолодитися ароматом розквітлих рослин: фіалки запашної та пшінки весняної.

Насіння первоцвітів мандрує парком завдяки комахам. І цих рослин стає все більше.

У ялиновій алеї гніздиться багато птахів. Вже співають перелітні зяблики, горихвістки та дрозди. Подають голоси і зимуючі синиці та повзики. Юннати піклуються про світ природи. Вони висаджують дерева: каштани, берези і кущі: калину та форзицію. Діти також проводять екологічну пропаганду.

Олена Нестерчук, гуртківець ЕЦВДЮ: «Дуже багато людей відпочивають у цьому екоцентрі. Вони часто не дивляться за тим, що залишають після тут себе. Ми прийшли сюди, щоб допомогти природі, щоб кожна людина могла милуватися чистою природою, відпочивати в чистому довкіллі, дихати чистим повітрям!»

Під час трудових робіт у парку вихованці екологічного центру влаштовують невеличкі поетичні хвилинки.

Христина Васильчишина, гуртківець ЕЦВДЮ:

«Все, що навколо в тебе є:

Поля, і гори, й ріки -

Все на святій землі – твоє:

Від роду і навіки!»

Яна Олівінська, гуртківець ЕЦВДЮ:

«Вийди, вийди, сонечко,

На дідове полечко,

На бабине зіллячко,

На наше подвір’ячко,

На весняні квітоньки,

На маленькі дітоньки».

Гуртківці екологічного центру впевнені: природу необхідно берегти. Вони не оминають увагою й водні об’єкти - від засмічення очищують джерела. Також діти є учасниками різних проектів.

Наталія Лубківська, заступник директора з навчально-виховної роботи ЕЦВДЮ: «Наш екологічний центр і всі гуртківці працюють над багатьма проектами, які спрямовані на охорону навколишнього середовища. На початку року стартував проект «Створи свій ботанічний сад». Цей проект був відзначений на ювілейному, 10 обласному екологічному фестивалі».

Незабаром у парку розцвіте бузок. У колекції екологічного центру - 12 сортів різних кольорів: «Весталь білий», «Місто Труа червоний», «Неккер лілово-рожевий» та інші. Гуртківці запрошують усіх помилуватись красою весняного парку.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0