Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Свято останнього дзвінка – хвилююче і радісне свято!
Chatbox Анжела Анатольевна...
:clapping: :dance:
Time 09:40 - 26-05-2018
Чи доступне місто людям з інвалідністю?
Chatbox Виктор Иванов
"У Бердичеві пройшло чергове ви ...
Time 14:55 - 25-05-2018
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вихованці дитячих садочків розповіли про бомжа, який викрадав дітей

Time Додано: вівторок, 08 черв. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Казку про песика Діка, який втік із дому, аби навчитися кататися на мотоциклі, складали вихованці дошкільних навчальних закладів №22 та 27. Вигадували головних героїв, імена та пригоди діти не самі, у цьому нелегкому процесі їм допомагав український драматург та прозаїк Богдан Жолдак. Зустріч із маленькими бердичівлянами організувала громадська організація “Добра справа”.

Вихованці дитячих садочків розповіли про бомжа, який викрадав дітей

У рамках акції “Майстри сучасної класики”, що її розпочало літературне об’єднання “Кобзар” до міста вже приїжджали відомі письменники, щоправда вони спілкувалися із більш дорослою аудиторією. Цього разу ті, хто творить добрі справи, згадали дитинство, яке у кожного починається з казки. Сучасні діти знають безліч казок, але не вміють їх вигадувати. Саме тому письменник Богдан Жолдак і намагався пробудити у дітях потяг до складання нових або продовження відомих казочок. Про рум’яного колобка може розповісти будь-який малюк: як його готували, як він на підвіконні остигав та як утік.

Владислав Прейзнер, вихованець ДНЗ №22: «Колобок вистрибнув з віконечка та й покотився. Назустріч йому зайчик, який захотів з’їсти Колобка. Але той йому пісеньку заспівав: “Я від баби утік, я від діда утік, і від тебе утечу.” Та й покотився. »

Богдан Жолдак, письменник, сценарист: «Нам шкода Колобка, що його лисичка з’їла, і ми вигадали продовження цієї казки. Колобок вискочив з ротика Лисички, побіг і зустрів білочку. Вони стали жить-дружить та горішки їсти.»

Кожна дитина бажає щасливого фіналу для улюбленого героя, тому разом із паном Богданом вони і створювали новий кінець тій чи іншій казці. Письменник вчить цьому дітей, аби полегшити роботу батькам. Він прагне до того, щоб маленькі казкарі самі розповідали цікаві історії матерям чи татусям, поки ті займатимуться своїми справами. Таку ідею Богдан Жолдак виклав у своїй дитячій книзі — “Казкарик”, яку люб’язно подарував дошкільним закладам. З її допомогою, каже він, діти розвиватимуть творчу уяву, фантазію і, звичайно, милосердя.

Сам Богдан Жолдак почав писати для дітей трохи більше п’яти років тому, коли на світ з’явилася його онука. Разом із дитячою літературою друкує і серйозну, дорослу. Паралельно ще й викладає в університеті ім. І. Карпенка-Карого. Там, каже, так само вчить студентів творити казки, тільки вони уже називаються сценаріями.

Від бердичівських казкарів письменник отримав культурний шок. Він навіть не міг уявити, до чого дійде дитяча фантазія: створити новий персонаж, Бомжа, що разом із Бабаєм викрадав дітей. Але все ж добро перемогло.

Богдан Жолдак, письменник, сценарист: «Діти всі активні: якщо діти роблять 10 пропозицій кінця, то це свідчить про колосальну творчу потугу. А ми обираємо одну пропозицію і розвиваємо її, хоча могли б одразу 10. та на це потрібен цілий день. Цікаво, що діти тримають увагу приблизно півгодини, а ці сиділи більше і були у стані творчості, не розслаблялися.»

Якщо діти лишись задоволеними, то члени “Доброї справи” виконали свою роботу на відмінно, говорить голова організації Юрій Балюк. Що планували, те і вдалося.

Юрій Балюк, голова БГО “Добра справа”: «Щоб діти могли проявити себе творчо, спробувати у ролі казкаря, ми і вирішили звернутися до найцікавішої аудиторії читачів та слухачів. Нам було приємно побачити, що діти, спілкуючись із письменником, дорослою людиною, були з ним майже нарівні.»

Зустрічі бердичівлян із відомими людьми на цьому не закінчаться, запевнили організатори. Наступного разу, обіцяє Юрій Балюк, із відомими представниками творчої інтелігенції спілкуватимуться дорослі мешканці міста. Лишилось тільки визначитися з ким: письменником, поетом чи співаком.

Автор: Ніна Сільченко

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0