Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Видатна Ліна Костенко: «Важкий час. Я повертаюся.»

Time Додано: четвер, 25 бер. 2010, 06:00 ( майже 8 років назад )

Коли гостро, яскраво, коли просто й витончено водночас – то це Ліна Костенко. Один із вітчизняних літературних журналів писав: «... якщо країні важко, якщо її трясе, у думках виникають постаті рівня цієї людини». Днями видатній українській поетесі виповнилося 80, тож бердичівські бібліотекарі разом із учнями 1-ї школи вирішили влаштувати літературну годину.

Видатна Ліна Костенко: «Важкий час. Я повертаюся.»

Діна Абасова, бібліотекар читальної зали МЦБС: «Ліна Костенко, з одного боку, є видатною українською поетесою, з іншого, вона цікава ще й тим, що є жінкою з правдивою й безкомпромісною громадянською позицією і з особливим ставленням до життя, до політики, до Україні в цілому. В одном з інтерв’ю авторка казала: «Поки одні лише співають «Ще не вмерла Україна», я намагаюся їздити туди, де вона вже вмирає і допомагати, чим можу.»

Ім’я Ліни Костенко зійшло на поетичний Олімп наприкінці 50-х:

у цей час одна за одною вийшли її поетичні збірки «Промені землі» та «Вітрила». Вже тоді наглядачі від літератури зрозуміли: спокійного життя їм не бачити. Третя збірка «Мандрівки серця» лише підтвердила їхні передчуття: поетеса виступала за відновлення людських, культурних й політичних цінностей та була безжальною ло тих, хто цінності ці девальвував. Ліна Костенко оголосила війну системі, що примусила «хропти поснулим душам». Як громадянина та творчу людину її не влаштовувало те, що «ще у колисці несприятлива епоха ламала людям хребти».

Після «Мандрівок серця» 26 років творчого вигнання та написання у шухляду... Проте навіть невиданими рядками Ліна Костенко невтомно працювала на свою країну та на зростання духовності співвітчизників. Не дивлячись на численні спроби змусити її мовчати, поетеса не переставала говорити про все, що вважала головним у житті кожного.

Поетеса, історик, філософ... Десятки тих, хто нині формує літературні смаки українців, не приховують: вони зростали на Ліні Костенко. Сьогодні так само це робить Ольга Магалецька. У свій час образ Марусі Чурай вразив дівчину настільки, що вона вирішила ближче познайомитися з творчістю Костенко.

Ольга Магалецька, учениця ЗОШ № 1: «Вважаю, що її поезія є унікальною. Вивчаючи українських письменників, я ніколи не зустрічала віршів більш глибоких, насичених такою жагою життя. Особисто мені дуже близькі ці вірші, тому хочу порекомендувати тим, хто захоплюється українською поезією, обов’язково прочитати Костенко. Це настільки захопливо, це настільки втягує у коловорот почуттів – неможливо відірватися.»

Ліна Костенко – людина, яка любить дякувати своїм ворогам: для неї вони слугують спортивним знаряддям, що не дає творчості втратити талію, а серцю й душі – ожиріти. 80 – вік поважний, та на відпочинок ювілярка не збирається. Україна нині переживає кризу свідомості й людяності, стверджує вона, отже місце її, як завжди, на передовій.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0