Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вступна кампанія у Бердичеві: з малими чергами і великим конкурсом

Time Додано: п'ятниця, 30 лип. 2010, 06:00 ( близько 8 року назад )

Майже 800 абітурієнтів називатимуться студентами бердичівських коледжів після закінчення вступної кампанії. Цьогоріч на неї замість місяця відвели два тижні, що викликало ажіотаж в абітурієнтів та напругу у приймальних комісіях вузів III-IV рівня акредитації. У бердичівських закладах, чий рівень акредитації нижчий, прийом документів проходив спокійніше, черги були тільки в перші дні, а для вступників створили максимально зручні умови.

Вступна кампанія у Бердичеві: з малими чергами і великим конкурсом

Наталія Гордійчук, відповідальний секретар приймальної комісії Бердичівського педколеджу: «Задіяно у нас було 6 чоловік по 2 на кожне відділення, також ми виділили окреме приміщення для них. Забезпечили все, що могли. Але абітурієнтів це не спинило, і в перший день нас трохи налякала черга, яка вже о 7.50 стояла під дверима коледжу. Проте скарг, непорозумінь і затримок не було. Ми спрацювали швидко і злагоджено”.

Наразі ще триває прийом документів на відділення «Соціальна педагогіка», що після 11-ти класів, на інші напрями підготовки він завершений, каже Наталія Гордійчук. Кількість поданих заяв у 1,5-4 рази перевищує кількість місць, навіть на заочному відділенні на одне місце претендує дві людини.

Наталія Гордійчук, відповідальний секретар приймальної комісії Бердичівського педколеджу: «Останніми роками ми звикли до великих конкурсів на дошкільному відділенні, а цього року нас дивує те, що після 11-ти класів до нас масово пішли абітурієнти. Приємно те, що люди йдуть з оригіналами документів, тобто вони свідомо обирають наш коледж. А в сертифікатах високі бали, так що прохідний бал буде досить високим”.

Відсутні черги з другого дня прийому документів і в медичному коледжі. Тут також відвели необхідну кількість технічних секретарів, які нормально спрацювали. Тому потреби у продовженні терміну прийому не було, розповідає відповідальний секретар Костянтин Собченко.

Костянтин Собченко, відповідальний секретар приймальної комісії Бердичівського медколеджу: «У зв’язку з тим, що 23 серпня було продовжено термін прийому документів ще на 5 днів, фактично, ажіотажу в нас уже не було. В середньому приходить від 10-ти до 20-ти чоловік в день. Сказати, що були нарікання від батьків та абітурієнтів, не можна: всі задоволені”.

Вступники після 9-го класу свої документи вже подали, з відповідного графіку видно, що найбільшим попитом користується відділення «Лікувальна справа»: тут 5 чоловік на місце. Аби стати студентом, слід показати не лише гарний результат на вступних випробуваннях, а й мати свідоцтво чи атестат з хорошими оцінками.

Костянтин Собченко, відповідальний секретар приймальної комісії Бердичівського медколеджу: «Цьогоріч приймальна комісія згідно наказів МОН зобов’язана враховувати середній бал атестатів після 11-го класу і свідоцтва про 9-й. Коли будемо підводити підсумки, враховуватимемо середній бал, аби вивести абітурієнтів на рейтинг”.

У коледжі промисловості, економіки та права з приймальною комісією наразі спілкуються лише вступники на заочне відділення, для усіх інших прийом документів завершено. Цей заклад, порівняно з медичним та педагогічним коледжами, приймає найбільшу кількість студентів – 365 за 9-ма спеціальностями. Напрями «Правознавство», «Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях» та «Хімічне і нафтове машинобудування» є лідерами за кількістю поданих до приймальної комісії заяв. Потрапити туди було нескладно, розповідають вступники та їхні батьки.

Тетяна Романівська, мама абітурієнта: «Нам сподобалось, ми приїхали, нас людина завела, куди треба. Все швидко і добре, ми задоволені”.

Ольга Степанець, абітурієнтка: «Я просиділа хвилин 15, поки записалася, почекала, коли мене покличуть, і тоді зайшла. Написала заяву, подала документи і все. Вся процедура зайняла у мене не більше півгодини”.

Тетяна Погульська, абітурієнтка: «В перший день прийшла подавати документи в 9 ранку, тут була велика черга, чоловік 120. Я розвернулась і прийшла у 5 вечора, тоді стояло тільки 2 людини, так що я нормально подала документи”.

Те, що черга спочатку була, а потім її не стало, бачила і Олена Кошова. Дівчина вступає за двома спеціальностями, документи подавала два дні, від кожного – різні враження.

Олена Кошова, абітурієнтка: «Я здавала документи 15 числа, приїхала сюди у 9 годин, черга страшенна. Зайти всередину було неможливо. Десь дві години простояла в черзі, поки взяла заяву. Заповнила її, потім по-новому в чергу. Звільнилась тільки в пів на другу. А наступного дня черги взагалі не було, я подала на “Фінанси і кредит” за 15 хвилин”.

Тепер дівчина та сотні інших абітурієнтів проходять через головний і найбільш хвилюючий етап вступної кампанії – складання іспитів. Вірять, що бажане місце на студентській лаві дістанеться саме їм.

Ольга Степанець, абітурієнтка: «Зараз трохи страшно, це вже другий екзамен, тому я хвилююсь”.

Тетяна Примак, мама абітурієнтки: «Діти переживають, мами переживають біля них. Добре, що є у Бердичеві коледж промисловості, економіки та права, де дають хороші знання. Складаємо іспити, сподіваємось на краще”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0