Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Востаннє у цьому році депутати зібралися на сесію Бердичівської міської ради

Time Додано: субота, 29 груд. 2007, 06:00 ( майже 11 років назад )

У минулому грудні передноворічне засідання народних обранців було рекордно коротким, у цьому - тривало 5 годин. Причиною стало питання під № 13.

Востаннє у цьому році депутати зібралися на сесію Бердичівської міської ради

На початку засідання міський голова привітав із 65-річчям головного лікаря Бердичівської районної СЕС Володимира Янішевського. Самому Василю Мазуру вручили знак пошани за наказом Міністерства внутрішніх справ.

Із порядку денного зняли питання “Про примусове відчуження майна з мотивів суспільної діяльності”. Йдеться про недобудований дитячий садок на Червоній Горі, який належить приватному підприємцю. Перед засіданням, повідомив міський голова, із власником знайшли порозуміння. Будівлю у нього мають викупити, натомість підприємцю виділять нову земельну ділянку у центрі міста.

Депутат Юрій Сокальський запропонував розглянути на сесії питання про подачу гарячої води мінімум двічі на тиждень протягом опалювального сезону. Міський голова порадив народним обранцям спочатку ознайомитися із технічними можливостями теплопостачального підприємства, а потім робити висновки. Депутати питання вирішили поки не розглядати.

Найбільше обговорення і шум у сесійній залі викликало питання про непоновлення дії договору оренди землі із підприємцем Дішківським та знесення його кафе “Валерія” біля центрального ринку.

Нашоукраїнець Микола Яровий назвав проект рішення, яке запропонували депутатам на голосування таким, що суперечить Конституції України та іншим законам. Він запропонував його зняти. Члени по фракції ініціативу підтримали, інші депутати ні. До питання припинення договору оренди і звільнення території народні обранці поверталися декілька разів, сперечалися, порушували регламент, переголосовували. Після довгих з'ясувань обставин і заслуховування причетних осіб рішенням більшості його таки перенесли на наступну сесію. Були пропозиції розглядати його лише після відповідних рішень суду.

Микола Яровий, депутат Бердичівської міської ради від фракції “Наша Україна”: “В кожному реченні, слові тут порушення закону. Я член комісії житлово-комунального господарства. Приватного підприємця Дішківського не попереджували, що буде на комісіях розглядатися його питання. Не попереджають, не запрошують власників по таких проблемних питаннях. Шклярук не був запрошений, ві не знав, що таке рішення існує в природі. Я не буду нікому давати оцінку, хай самі роблять висновки. Виконком не повідомив цих людей, на комісію не були представлені необхідні документи. Я вважаю правильним зняття цього питання”.

Ціна питання — земля під кафе “Валерія”. Власник вирішив її приватизувати. Своє право мотивує тим, що це капітальна споруда, як це визначило бюро технічної інвентаризації у 1980 році.

Василь Дішківський, власник кафе “Валерія”: “Право власності підтверджене Бердичівським міськрайонним судом, який розглядав справу. Він встановив, що приміщення належить мені на законних підставах. Я вважаю, що ці дії незаконні. Ця споруда побудована господарським способом комбінатом благоустрою і згідно матеріалів інвентаризації від 31.01.80 року — це капітальна споруда, квітковий магазин. Стіни — цегляні, фундамент — із бутового каміння, газифіковане, електрифіковане, з каналізацією. Воно 28 років нікому не заважало, поки не виник не інтерес громади, а приватний інтерес”.

В управлінні комунальним майном із цим не погоджуються. Кафе, говорить Таміла Павлішина, підлягає знесенню згідно з генеральним планом будівництва критого ринку. І сам власник, з її слів, дав згоду на дострокове розірвання договору оренди землі у разі початку будівництва.

Таміла Павлішина, начальник управління комунальним майном: “Кафе придбане в представництва Фонду державного майна як квітковий кіоск, тобто, фактично, як об'єкт індивідуально визначеного майна. У 2000 році його продали підприємцю. Договір куплі-продажу будинку, а фактично було продано приміщення магазину “Троянда”. У суді підприємець не відстояв право на приватизацію. Суд прийняв рішення на користь міської ради. Це рішення ще в силі. Дозвіл на реконструкцію об'єкта не брався, ні на приміщення магазину, ні Дішківським. Об'єкт реконструйовано самовільно. Виходячи з цього та інших факторів — підлягає знесенню”.

Міський голова припускає, що підприємець хоче приватизувати землю, а потім її перепродати, і добре на цьому заробити.

Василь Мазур, Бердичівський міський голова: “Якщо на території міста знаходиться той чи інший об'єкт, і стоїть питання про приватизацію землі в центральній частині міста, і це може мати ті чи інші проблеми для громади, то спеціалісти виконкому вивчили питання і виявили, що є недоречності. Зокрема, при приватизації і переобладнанні. На засіданнях комісій не було особливої напруги, але частина депутатів вирішила зняти питання з розгляду. Для того, щоб вивчити його досконало, щоб можна було передати ого до суду, аби він вирішив, чи правильно поступав підприємець. Предвзятості до підприємця немає”.

Серед інших рішень, які прийняли на сесії — земельні, про орендну плату, зміни до бюджету, фінансування житлово-комунального господарства. Депутати проголосували за те, щоб звернутися до Фонду державного майна та Прем'єр міністра України допомогти передати у власність міста об'єкти соціально-культурного призначення: спортзали заводів “Прогрес” та “Беверс”.

На завершення сесії міський голова підвів підсумки 2007 року.

Василь Мазур: “Цей рік для Бердичева був знаковим. Розв'язано цілий ряд питань, що накопичувалися і які потрібно було вирішити”.

У наступному році у місті заплановано відкрити Центр жінки і шосту школу.

Автор: Юлія Крук

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0