Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Волонтери Бердичівщини завжди поруч із тими, хто «потребує участі людської»

Time Додано: понеділок, 31 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Вони завжди на шляху до тих, кому «у житті боляче і скорботно», до тих, хто просто потребує людської уваги й турботи. Колись їхніх колег називали «тимурівцями», нині – волонтерами. Добровольцями. Сучасні «тимурівці» не малюють зірки на воротах і добрі справи роблять не потайки вночі, а білим днем. До їхньої присутності у районі швидко звикли, а десятки тих, кому за 80, вже не уявляють свого існування без допомоги членів волонтерських загонів. Зліт за участю представників волонтерського й ветеранського руху відбувся у приміщенні райдержадміністрації: школярі звітували про зроблене, ветерани подарунками дякували за увагу – безкорисливу і своєчасну.

Волонтери Бердичівщини завжди поруч із тими, хто «потребує участі людської»

Валентина Кроснік, заст. голови районної організації ветеранів: «Найбільш широкого розмаху цей рух набув, окрім того, що, звісно, після війни, років 10 тому... Людям, які захищали нашу Батьківщину, відбудовували народне господарство, сьогодні за 80 і більше. Вони потребують допомоги. Не стільки, можливо, матеріальної, як моральної: вони звикли бути серед людей, спілкуватися, працювати, а сьогодні багато хто з них самотній, іноді взагалі без уваги. »

Нині у районі волонтерський рух розвивається за двома напрямками: «Молодь – пенсіонеру» та «Пенсіонер – пенсіонеру». За обома напрямками працює по 30 загонів і груп. Позитивно їхню роботу оцінює керівництво Бердичівщини. Завдяки допомозі юних і дорослих односельців близько 9 тисяч ветеранів відчувають себе не закинутими і потрібними людям.

Людмила Колесник, заступник голови Бердичівської РДА: «Незважаючи на шалені теми розвитку науки і техніки, запровадження нанотехнологій в усіх сферах життя, у суспільстві не перестають бути у дефіциті милосердя і доброта. Сьогодні у залі зібралися різні покоління – наші ветерани і зовсім юні особи. Всіх їх об’єднує одне – щире й добре серце і бажання прийти на допомогу тим, хто її потребує. Зліт волонтерів – це єднання сердець, обмін досвідом, відзначення активістів. Я усіх вас щиро вітаю з цією подією і дякую вам за вашу величну, благородну і таку потрібну усім справу.»

У холі адміністрації розташувалася експозиція волонтерських проектів, що їх започаткували у школах. Серед найактивніших ветерани називають учнів Гришковецької гімназії, Маркушівської, Скраглівецької, Мирославської шкіл. В останній проект носить назву «Я – волонтер». Діти кажуть, що примушувати їх брати у ньому участь не треба. Вони бачать, як змінюються обличчя стареньких, коли до тих приходять допомогти й просто поспілкуватися. Водночас, зізнаються, відчувають, як самі змінюються зсередини.

Тетяна Поліщук, волонтерка (Мирославська ЗОШ): «Окрім того, аби просто гуляти, розважатися, діти й дорослі повинні зробити у своєму житті щось корисне, а не займатися різними дурницями на кшталт цигарок, алкоголю, наркотиків. Цей проект має навчити дітей працелюбності, підвищити їхні моральні якості, привчити допомагати людям, а не піклуватися лише за себе.»

У віршах і піснях вони зобов’язуються й клянуться, що й надалі даруватимуть ветеранам «надію на життя», що добровільність у наданні допомоги є їхнім святим обов’язком, а участь у волонтерському русі звеличує їх в очах інших і власних. Певна пафосність віршованих рядків виправдовується реальними справами. І молодь, і ветерани пишаються тим, що зв’язок між ними існує не лише на папері.

Валентина Кроснік, заст. голови районної організації ветеранів: «До Дня Перемоги виготовлено районну Книгу Пам’яті. Там зібрана інформація про усіх мешканців Бердичівщини, хто, пройшовши війну, лишився живий. У Гришковецькій гімназії взагалі зібрали усю інформацію щодо своїх ветеранів... Проводилися Дні людей похилого віку: заходи пройшли у всіх школах. Проводилися ярмарки, кошти від яких йшли на подарунки й сувеніри ветеранам. А так... Діти ходять у гості до стареньких, допомагають у господарстві. Це і є наша робота.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0