Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Катеринка Катафєй
Щиро дякуємо за співпрацю!
Time 16:43 - 02-04-2018
У Бердичеві доводили, що «Мама, Тато, Я – спортивна сім’я!»
Chatbox Nady Gl
Вітаємо! Молодці :basketball:
Time 22:54 - 25-03-2018
Сенсей Віктор Гуменюк: не працюйте на аптеки – спробуйте себе у кіокушинкай карате
Chatbox Виктор Гуменюк
Ты кто такой что бы про меня ты ...
Time 21:19 - 24-03-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Водії та пішоходи, вчиться поважати одне одного!

Time Додано: п'ятниця, 28 бер. 2008, 06:00 ( близько 10 року назад )

Міські пішоходи не дотримуються правил дорожнього руху, в результаті чого нерідко потрапляють під колеса автомобілів. Такої думки начальник відділення ДАІ міста Бердичева та Бердичівського району. Хоча цього року аварійність на дорогах дещо зменшилась, говорить він, та у багатьох випадках ДТП виникають саме через неправильні дії пішоходів.

Водії та пішоходи, вчиться поважати одне одного!

Олександр Мельничук, начальник відділення ДАІ міста Бердичева та Бердичівського району: "За 2 місяці поточного року скоєно 10 дорожньо-транспортних пригод , в яких загинуло 2 чоловіка та 12 - травмовано, що на 8 пригод та 16 поранень менше, ніж за аналогічний період 2007 року. Якщо провести аналіз ДТП, то можна сказати, що значну частину із загальної кількості складають такі, як наїзд на пішоходів. Так, в цьому році кількість таких пригод становить 4. І з них 3 - з вини самих пішоходів. У минулому році наїздів на пішоходів було 44, що становить 40% від загальної кількості скоєних ДТП. На превеликий жаль, у багатьох випадках їх причиною стають дії самих пішоходів".

За вини легковажних пішоходів нерідко псується настрій водіїв транспортних засобів. Часто-густо люди перебігають дорогу по «зебрі», цілком логічно розраховуючи, що водії їх пропустять. Дехто полюбляє переходити вулиці поза розміткою.

Петро Павлюк, водій служби радіотаксі: "По-перше, переходять вулицю у недозволених місцях. По-друге, біжать на пішохідних переходах. По-третє, йдуть за діагоналлю, наприклад, із зупинки біля м’ясокомбінату. Пішоходи забувають про правила, як поводитися на переходах. Буває, робиш якийсь маневр: справа - немає, зліва - немає. Починаєш робити маневр, а виявляється: десь пішохід у недозволеному місці. І потім справа, зліва наближається транспорт. І знову через пішоходів виникають проблеми".

Деякі "зебри" так позначені, що їх важко побачити. Не всі пішоходи звертають увагу і на попереджувальні знаки. Для когось стає нормою: гуртом переходити вулицю, де заманеться. Не секрет, що ситуація на наших дорогах іноді нагадує боротьбу. Хто нахабніший - сунеться вперед. Пішоходи примудряються прослизнути між рядами авто, а водії ігнорують їх на переходах. І для тих, і для інших світлофор, буває, «не указ».

Олександр Мельничук, начальник відділення ДАІ міста Бердичева та Бердичівського району: "Нерідко водії дають оцінку діям пішоходів, використовуючи при цьому весь запас слів, проте, часто, як тільки самі стають пішохідними учасниками руху, ведуть себе аналогічно. Залишив автомобіль - і побіг через дорогу до магазину. Не можна сказати, що з боку ДАІ нічого не робиться. Так, у 2007 році 88 пішоходів були оштрафовані за порушення правил дорожнього руху, до 396 водіїв були застосовані міри адміністративного впливу за порушення правил проїзду пішохідних переходів. Однак, мізерні штрафи сьогодні нікого не лякають. Ну що це за штраф для пішохода - від 1 гр. 70 коп. до

8 гр. 50 коп.!"

Більший ефект, каже Олександр Мельничук, звичайно, мали б судові справи. Відтак, переконаний він, вирішенням проблеми можуть стати законодавчі зміни. В цілому питання потребує комплексного підходу. Важливий фактор – розвиток дорожньої інфраструктури.

Олександр Мельничук, начальник відділення ДАІ міста Бердичева та Бердичівського району: "От уявіть собі на хвилинку, що шляхи пішоходів та автомобілів на перетинаються. Ідеальний варіант - чи не так? Це підземні та надземні переходи, або на найважливіших перехрестях - світлофори, які регулюють так звану "зелену хвилю". А для пішоходів у тих місцях, де заборонено переходити проїжджу частину, стоять турнікети".

Не менш важливою є культура поведінки на дорогах. Іноді спостерігається такий парадокс: дитина зупиняє маму, аби та не переходила дорогу на червоне світло. Буває, чотириногі виявляють на пішохідних переходах більше терпіння, аніж люди.

І щоб міські вулиці не ставали зонами підвищеної небезпеки, а необережний крок не коштував життя, слід дотримуватися правил дорожнього руху. І водіям, і пішоходам - вчитися поважати одне одного.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0