Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Віктор Ющенко зустрівся з представниками національно-культурних товариств Житомирщини

Time Додано: понеділок, 07 груд. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

У Житомирі побував Президент України. Віктор Ющенко зустрівся з представниками національно-культурних товариств області. На території регіону мешкають представники понад ста національностей й народностей, зазначив у вітальній промові губернатор області Юрій Забела, поліська земля стала рідною для поляків та росіян, євреїв та чехів, вірмен та греків. Від імені громади Житомирщини голова облдержадміністрації висловив вдячність Президентові за ту увагу, що приділяється нині у державі національно-культурній тематиці.

Віктор Ющенко зустрівся з представниками національно-культурних товариств Житомирщини

Юрій Забела, голова Житомирської ОДА: “На виконання Закону Україну “Про національні меншини” та Європейської Хартії діяльність облдержадміністрації спрямована на збереження толерантних міжнаціональних відносин в області. Проводиться робота зі збереження та розвитку культури, мови та побуту національних громад регіону. В області зареєстровано та діє 63 національно-культурних товариства. Цьогоріч із 860 шкіл у 589-ти викладається мова національних громад, що є свідченням порозуміння між різними культурами.”

За можливість не ховатися й вільно працювати першій особі держави подякували керівники товариств та спілок, що об’єднують національні меншини. Лише останніх кілька років, говорять вони, їхні організації отримали можливість вести плідну та ефективну суспільно-громадську й культурно-просвітницьку діяльність.

Наталія Куркчі, голова Житомирської міської організації “Товариство греків”: “У певний час грецька діаспора, як і більшість національних меншин, була приречена на втрату своєї самобутності. Лише у період незалежності завдяки конструктивній державній політиці грецька спільнота змогла відновити і розвивати набуте своїми дідами й прадідами.”

Емілія Снідевич, голова Житомирської міської спілки волинських чехів: “Ми пам’ятаємо той час, коли наші проблеми викликали роздратування в органів тодішньої влади. На сьогодні ми відчуваємо опіку Житомирської ОДА. Ми щасливі від того, що можемо проводити заходи, на які запрошуємо чеського посла і представників чеської влади. Наші діти мають можливість вивчати чеську мову і навчатися у тамтешніх вузах.”

Краєм, що може засвідчити численні успіхи у вирішенні питань етнічних стосунків, назвав Житомирську область Президент. На думку Віктора Ющенка, сьогодні громадяни можуть пишатися результатами етнічної політики в незалежності від того, якої національної меншини вона торкається. Міжетнічний діалог вдалося підняти на якісно новий рівень, українці стали великою й дружньою родиною, констатував голова держави.

Віктор Ющенко, Президент України: “Ми можемо гордитися тим, що незалежно від того, про яку нацменшину говоримо, ми говоримо про український народ. Наша мета — зробити для кожної меншини умови і засади, що давали б кожному стати і сказати: “Я щасливий від того, що живу в Україні ... , бо ця держава зробила для мене все”. І на що я особливо хотів би звернути увагу, то це на те, що усі голови спілок, які виходили сьогодні на сцену, говорили на мові материнській — українській.”

Нині в Україні мешкає понад 130 народностей, діє близько 1500 громадський організацій, виходить понад 200 газет національного й регіонального рівня, функціонують сотні спеціалізованих шкіл, на найвищому рівні між керівниками різних держав досягнуто десятки домовленостей про етнічне порозуміння. Все це, на думку Віктора Ющенка, призвело до утворення у країні особливого національного духу і спорідненості, що їх народ Україні має цінувати.

Віктор Ющенко, Президент України: “Я — не ідеаліст і добре розумію: вочевидь, у нас є проблеми, що існують у кожній нації, але хочу просто засвідчити, чим я можу пишатися як Президент. Це — не проблеми, викликані певним політичним курсом або ж поведінкою представників тієї чи іншої громади. Є речі побутові і ексцеси, на які, очевидно, треба реагувати швидко і адекватно. Отже, хочу підкреслити: існуючі проблеми — це лише проблеми побуту, а не державної політики.”

Не перетворитися із нації в “населення” закликав наприкінці зустрічі усіх присутніх Президент Україні, адже це загрожує призвести до втрати держави. А нацією, на думку Віктора Ющенка, народ є лише тоді, коли за ним стоять рідні мова, культура, історія, традиції, віра, територія та родинна мораль.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0