Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Військові 307-го батальону РЕБ ділились з учнями тонкощами своєї професії

Time Додано: неділя, 05 груд. 2010, 06:00 ( близько 7 року назад )

Відкритими дверима у 307-му окремому батальоні радіоелектронної боротьби нещодавно зустрічали молодь. На гостину до військових завітали їх підшефні — учні Гришковецької школи-інтернату - та учні профтехучилищ міста. Подібні зустрічі відбуваються щороку напередодні чергової річниці з дня створення Збройних Сил України.

Військові 307-го батальону РЕБ ділились з учнями тонкощами своєї професії

І щороку захисники Вітчизни знаходять, що показати і що розказати, аби не лише здивувати юнаків та дівчат, а й поселити у їхніх головах та серцях думку про почесність військової служби.

Для цього у батальоні РЕБ учням спочатку показали спецтехніку, що є на озброєнні. Розповіли про її призначення і принцип дії. Хто бажав, міг і в кабіні командно-штабної машини посидіти, і до МТ-ЛБ зазирнути. Якщо розшифрувати цю абревіатуру, вийде спецмашина для створення радіоперешкод. Вона може працювати як з оператором, так і в автоматичному режимі. Обладнана пристроєм управління, апаратурою для аналізу та передачі даних, передавачем перешкод.

Сергій Сокирко, командир взводу радіоперешкод: “Оператор знаходиться на своєму робочому місці. В автоматичному режимі здійснює пошук радіоліній зв’язку противника, вони автоматично записуються у пристрій управління станцією. Їхні параметри і характеристики там накопичуються, тоді за командою в автоматичному режимі здійснюється їх подавлення. Одночасно станція може подавити 4 лінії радіозв’язку”.

У присутності молоді суворі військовослужбовці перетворюються на обізнаних викладачів, розповідають про зброю і техніку до найдрібніших деталей, відповідають на безліч питань зацікавлених гостей. Округлила здивовані очі останніх інформація про можливості комплекту малогарабитного передавача перешкод. Він складається з 4 блоків, кожен з яких відповідає за певну частоту, і діє у радіусі півкілометра.

Олександр Білоус, командир взводу радіоперешкод: “Основне його призначення — прикриття колони при марші від радіокерованих фугасів та снарядів. Також його можна використовувати для прикриття командних пунктів від радіокерованих підривачів”.

Достатньо увімкнути один з таких блоків — і замість голосу співрозмовника із мобільного телефона долітає незрозуміле шипіння. Не менш цікаво було на іншій навчальній точці, де учням продемонстрували справжній автомат, пояснили і показали, як він стріляє. Найсміливішим хлопцям дозволити жбурнути гранату. Вона хоч і навчальна, а вибухає так, що змушує здригнутися! Тож правила безпеки тут варто пам’ятати, так само як під час користування вибуховим пакетом. Цей може і кисть руки відірвати.

Дмитро Носаль, учень Бердичівського професійного аграрного ліцею: “Мені сподобалось. Походив, подивився, попробував техніку, послухав. Більше хотілося постріляти, але патронів не вистачило. А загалом цікаво дізнатися, як і що діє”.

Потім військові пригостили гостей солдатською кашею та запросили їх на концерт до Дня Збройних Сил України. Кращі військовослужбовці з нагоди свята отримали грамоти і премії від міської влади. Хтось за наказом керівництва 8-го армійського корпусу отримав підвищення у званні, а хтось — медалі Міністерства оборони “За сумлінну службу” I, II та III ступенів.

6 грудня — свято, що єднає усіх військових, говорили на заході. Від сивочолих, чиї груди блищать від нагород, до зовсім юних, котрі щойно одягнули військову форму. Усім, хто носить почесне звання захисника Вітчизни, службовці батальону РЕБ зичили надійного тилу, гідної служби та відсутності бойових фронтів.

Ігор Миронов, командир 307-го окремого батальону РЕБ: “Хочу побажати всім військовослужбовцям гарнізону та мешканцям Бердичева міцного здоров’я, сімейної злагоди, щастя і всього найкращого”.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0