Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
19-річна дівчина захворіла на ботулізм: дякуючи рідним і медикам вдалось врятувати життя!
Chatbox лампочка
а про то шо сестра и мама брали ...
Time 22:00 - 24-06-2017
У місті тривають капітальний і поточний ремонти дорожнього полотна
Chatbox Петр
не все показали................ ...
Time 14:36 - 24-06-2017
Три автівки «Mitsubishi Outlander» отримали працівники Бердичівського відділу поліції
Chatbox Законопослушный гр...
Оо по-доброму завидую, нормальн ...
Time 14:03 - 24-06-2017
Волонтер Сергій Адам’як закликав ГО міста брати участь в обласних грантах
Chatbox адамяк
воровать так хочется то же . :smile:
Time 11:27 - 24-06-2017
Три автівки «Mitsubishi Outlander» отримали працівники Бердичівського відділу поліції
Chatbox ))
Снова кремля.д.ск.ие боты повыл ...
Time 19:22 - 23-06-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Відзначення Міжнародного дня рідної мови у Бердичівському медичному коледжі

Time Додано: п'ятниця, 22 лют. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

З нагоди Міжнародного дня рідної мови у Бердичівському медичному коледжі пройшов традиційний тематичний тиждень. Досконале володіння українською - один із головних показників громадянської зрілості майбутнього медичного працівника, переконані викладачі закладу.

Відзначення Міжнародного дня рідної мови у Бердичівському медичному коледжі

Антоніна Яремчук, заступник директора Бердичівського медичного коледжу з виховної роботи: “Щороку в рамках тижня, присвяченого Міжнародному дню рідної мови, ми проводимо цілий цикл заходів. Це лекції, вікторини, свято "Мова наша солов’їна". Адже формування студента - носія рідної мови - є надзвичайно важливим".

Студенти і викладачі медичного коледжу провели вечір "Мова наша солов’їна". Відзначення Міжнародного дня рідної мови, говорить словесник Юлія Силюк, - ще один крок до захисту різноманіття мовних культур. В Україні це свято почало писати свою історію нещодавно, хоча проблема української мови нараховує кілька століть.

Юлія Силюк, викладач української літератури Бердичівського медичного коледжу: "Немає вже Валуєвського циркуляру царської Росії, немає вже упередженого ставлення до української мови, бо немає більшовицької влади радянської системи. У нас сьогодні 17-й рік незалежності. України. Але ми сьогодні самі свою мову ховаємо. І сьогодні дуже важливо не тільки її відроджувати, а й щодня впроваджувати у спілкуванні. Особливо це слід робити молодому поколінню".

5 років очолює Юлія Силюк поетичний гурток "Краса і сила слова". Тут студенти вчаться пізнавати рідну мову та реалізувати в ній свої творчі здібності. Наше слово набирало сили у давніх літописах та шліфувалося у творах видатних українців різних часів.

Юлія Силюк, викладач української літератури Бердичівського медичного коледжу: "Все ж таки шістдесятники - це те покоління "проти течії", яке дуже багато нам дало. Саме творчість Д. Павличка,

Л. Костенко, В. Стуса, В. Симоненка та інших. Це те покоління, яке сьогодні повинно бути взірцем для нас".

Рівень розвитку мови є джерелом духовного зростання народу, кажуть майбутні медики. Знати, берегти і примножувати рідну мову — обов’язок кожної людини. Це має відбуватися у процесі щоденного спілкування та культурного збагачення, вважають студенти.

Юлія Пугач, студентка Бердичівського медичного коледжу:

“Наша мова - скарб наш. У Біблії записано: "Свої скарби потрібно тримати не на землі, а на небі. Щоб ні міль, ні іржа, ні вороги їх не знищили".Є 10 стаття Конституції України, яка говорить, що державною мовою є українська, але громадяни інших держав можуть спілкуватися між собою рідною мовою. Та державна - українська, і це треба знати".

Анна Свінціцька, студентка Бердичівського медичного коледжу: “Українська мова відіграє важливу роль у житті. Оскільки ми живемо в Україні, то повинні спілкуватися своєю мовою, адже наші предки боролися за те, щоб наш народ спілкувався своєю рідною мовою, а не тою, яку нав’язують".

У навчальних аудиторіях медичного коледжу викладачі Софія Блонська та Надія Іжевська прочитали лекції, присвячені рідній мові – живому свідку історії нашого народу, визначальному чиннику життя людини і суспільства.

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: