Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Віднині інформацію про пресу Бердичева за 150-річний період зібрано в одній книзі

Time Додано: вівторок, 30 вер. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

Її авторкою виступила старший викладач 2-ї гуманітарної гімназії Мілада Мартинюк, яка багато років захоплюється краєзнавством та дослідженням історії Бердичева. У своєму виданні інформацію про газети, які виходили та розповсюджувалися у місті упродовж ХІХ-ХХІ ст., авторка подає на тлі основних подій, що відбувалися тут та висвітлювалися у місцевій пресі. Думка видати подібну книгу виникла не випадково, говорить Мілада Мартинюк, їй завжди хотілося дізнатися, чим жило раніше рідне місто та розповісти про це своїм учням.

Віднині інформацію про пресу Бердичева за 150-річний період зібрано в одній книзі

Мілада Мартинюк авторка книги "Преса Бердичева в контексті подій ХІХ-ХХІ ст.": "Я вважаю, що газети містять у собі усю інформацію про історію міста, про людей, які її творять. Думаю, що учні повинні це знати."

На думку авторки, сьогодні інтернет-видання впевнено витісняють традиційну друковану пресу. І це погано, вважає вона, адже лише на шпальтах газет можна зрозуміти та дослідити життєву практику людей. Якщо архітектуру прийнято називати "застиглою музикою", говорить Мілада Мартинюк, то газети для неї - це "застигла історія".

Мілада Мартинюк авторка книги "Преса Бердичева в контексті подій ХІХ-ХХІ ст.": "При детальному аналізі бачимо, що у сьогоднішніх газетах переважає реклама. Можливо, це час такий, що ми маємо звертати на неї увагу. Але я вважаю, що питань, які б розглядали духовні запити людей, у нинішній пресі дуже мало. Ми повинні знати, що відбувається у місті і через газетні шпальти знайомити із цими подіями широкий загал."

Книга складається з 3-розділів: у 1-му - огляд основних подій, що були зафіксовані у газетах різних часів, 2-й - містить фотографії періодичних видань Бердичева, у останньому інформацію про ці видання систематизовано в таблицях. Наразі Мілада Мартинюк працює над питанням розповсюдження книги та готує ще кілька її презентацій - для керівників інформаційно-методичного центру та вчителів історії.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0