Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Відкриття меморіальної дошки у селі Тереховому з нагоди 150-річчя Джозефа Конрада

Time Додано: неділя, 30 вер. 2007, 06:00 ( близько 11 року назад )

Учасники Міжнародної науково-краєзнавчої конференції, присвяченої 150-й річниці з дня народження Джозефа Конрада, завітали на землю, де, за однією з версій, народився відомий усьому світу письменник. У селі Терехове, на батьківщині визначного літератора, почесні гості відвідали школу. Саме тут пройшли перші 3 роки життя майбутнього романіста, повідомив сільський голова Олександр Савченко. Він згадав вдячним словом першого директора Терехівського музею історії Миколу Шепелюка. Серед засновників - колишній голова колгоспу Володимир Жабко та голова музейної ради за часів 80-х років Микола Гордієнко.

Відкриття меморіальної дошки у селі Тереховому з нагоди 150-річчя Джозефа Конрада

Микола Гордієнко, колишній голова ради музею історії с. Терехове: "Щоб створити такий музей, потрібно було підібрати команду однодумців. 21 чоловік ввійшли до складу музейної ради. Вони були одержимі, сміливі та рішучі. Вони з І дня активно включилися в роботу. Ця праця тривала 7 рр., до відкриття музею 5 грудня 1987 року".

Вчителі та учні Терехівської школи бережуть місця, пов’язані з іменем славного земляка. За це їм дякував голова райдержадміністрації Леонід Бакановський. Під час урочистості, що відбулася перед давнім маєтковим будинком серед вікових лип і каштанів старого парку, педагоги з натхненням читали уривки з творів Джозефа Конрада. Представники районної влади та присутні на святі науковці відкрили меморіальну дошку на школі. Цій події передувала велика робота протягом року.

Валерій Бабійчук, заступник голови РДА з гуманітарних питань: "Із міського бюджету було виділено чималі кошти обсягом понад 50 тис. гр. Ми вдячні польській спільноті, яка дуже допомогла: виділила понад 18 тис. гр. Завдяки цим коштам було здійснено реконструкцію та відновлення музею".

Сільський музей історії, якому в грудні виповниться 20 років, терехівчани часто називають іменем Джозефа Конрада. Його відкрили саме до 130 річниці з дня народження письменника. Цінні експонати розповідають про дитинство та молодість, родину і особисте життя Джозефа Конрада та про його майже 20-річні морські мандри. Представлено також літературний доробок письменника. Деякими експонатами директор музею Михайло Бедь особливо пишається.

Михайло Бедь, директор музею історії с. Терехове: "Експонатів у музеї понад 2 тис. Ми продовжуємо і далі поповнювати базу музею. Експонатів, присвячених Джозефу Конраду, - понад 300. Особливо пишаємося його творами, виданими за життя письменника, які він ще сам міг тримати у своїх руках. У 21 році - це збірка його статей і нарисів. Також це 26-томник, виданий у Нью-Йорку у 24 році".

Стриманий капітан і лицар мудрих творів, Джозеф Конрад приходить знову і знову до свого краю, до читачів нашого часу. Українські мотиви зустрічаються у його повісті «Сестри» та автобіографічному «Літописі життя». Як заповіт нащадкам звучать сьогодні слова Джозефа Конрада: «Бережіть нашу землю. Такої землі, як наша, ніде більше немає».

Автор: Вікторія Кучерява

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0