Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У місті тривають капітальний і поточний ремонти дорожнього полотна
Chatbox бердичівлянин
А ЯК ЩОДО РЕМОНТУ ДОРОГИ ВУЛ. К ...
Time 22:38 - 24-06-2017
19-річна дівчина захворіла на ботулізм: дякуючи рідним і медикам вдалось врятувати життя!
Chatbox лампочка
а про то шо сестра и мама брали ...
Time 22:00 - 24-06-2017
У місті тривають капітальний і поточний ремонти дорожнього полотна
Chatbox Петр
не все показали................ ...
Time 14:36 - 24-06-2017
Три автівки «Mitsubishi Outlander» отримали працівники Бердичівського відділу поліції
Chatbox Законопослушный гр...
Оо по-доброму завидую, нормальн ...
Time 14:03 - 24-06-2017
Волонтер Сергій Адам’як закликав ГО міста брати участь в обласних грантах
Chatbox адамяк
воровать так хочется то же . :smile:
Time 11:27 - 24-06-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaЗолотий Сазан
Наша вода
ОДПІ
Тут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Відбувся захист науково-дослідницьких робіт по лінії МАН учнями загальноосвітніх шкіл міста

Time Додано: четвер, 31 січ. 2008, 06:00 ( більше 9 року назад )

9 гуртківців історико-географічного відділення міського Центру науково-технічної творчості представили свої науково-дослідницькі роботи по лінії Малої Академії наук на конкурсі-захисті. Оцінювалися вони журі у складі представника інформаційно-методичного центру управління освіти і науки, а також вчителів історії і правознавства та географії. Науковість, актуальність, новизна, практичне застосування - такі головні вимоги ставилися до робіт.

Відбувся захист науково-дослідницьких робіт по лінії МАН учнями загальноосвітніх шкіл міста

Тему Голодомору обрали В’ячеслав Лоївський та Ольга Остафійчук. На думку юних науковців, вона є вкрай актуальною та недостатньо вивченою. В’ячеслав доводив, що Голодомор є масовим вбивством за етнічною ознакою. Ольга досліджувала трагедію 32-33-х років на Бердичівщині.

В’ячеслав Лоївський учень ЗОШ № 11: “Раніше цю тему трактували як перегини керівництва країни. Причиною Голодомору також називали посуху, що панувала у той час. У своїй роботі я доводив те, що головною причиною Голодомору 32-33 рр. була цілеспрямована політика сталінського режиму, що знищила українське селянство як клас.”

Боротьба УПА за незалежність України на початку II Світової війни стала темою роботи Олега Синельникова. Учень НВК №4 намагався з’ясувати об’єктивну необхідність створення підпільних повстанських структур. На думку Олега, вояки УПА кинули виклик радянській та німецькій тоталітарним системам, за що заслуговують на отримання статусів ветеранів війни та права називатися героями України.

Олег Синельников учень НВК №4: “У своїй роботі я співставив абсолютно різні джерела і намагався з’ясувати історичну правду цих джерел, адже подаються діаметрально протилежні думки, що їх потрібно було обгрунтувати. І головним моїм завданням було з’ясувати історичну правду цих документів.”

Трагедія Голокосту у творах Василя Гросмана, Ікона Матері Божої Бердичівської, захист прав дитини, діяльність органів місцевого самоврядування, грунти Бердичівського району – ці теми також захищали на конкурсі. За словами голови журі Наталії Гриченко, роботи багатьох школярів мають досить високий рівень науковості. Із кожним роком, говорить вона, діапазон тем розширюється та зазнає певних змін.

Наталія Гриченко заст. завідуючого ІМЦ управління освіти і науки: “Якщо раніше діти акцентували свою увагу на загальних темах, то зараз їх цікавлять питання, що безпосередньо пов’язані із історією нашого міста, ... тобто, все те, що є цінним науковим матеріалом і може бути використане, на мою думку, міською владою, бо ті пропозиції, що їх викладають у своїх роботах учні, є надзвичайно цікавими.”

До захисту робіт учні готуються не один місяць. Навички у підготовці наукових праць, сподіваються їхні наставники, знадобляться школярам під час навчання у вищих навчальних закладах та у дорослому житті.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0


Додати коментар: