Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Від вибуху на кар’єрі на голови мешканців Швайківки посипалися камені

Time Додано: неділя, 23 серп. 2009, 06:00 ( близько 9 року назад )

Розбите віконне скло та камінь на підлозі в оселі швайківчан Прокопенків — не справа рук таємного недоброзичливця чи п’яного сусіда. Цього «гостинця», стверджують власники садиби та їхні односельці, приніс до будинку вибух, що стався на райківському кам’яному кар’єрі. Сказати, що люди у паніці — не сказати нічого. До вибухів, кажуть, їм власне, не звикати, але, щоб таке... Після того, як на кар’єрі прогриміло, розповідають, над головами пронеслася купа каміння.

Від вибуху на кар’єрі на голови мешканців Швайківки посипалися камені

Анатолій Панчук, мешканець с. Швайківка: «Один камінь пролетів над нами просто здоровенний. Ми почали було тікати, але бачимо, що траєкторія їхня направлена трохи вбік від нас. Трухануло так, що будь-здоров... А у нас які хати? Пару раз трясане — до кого будемо звертатися?»

Прямісінько у будинок потрапив ще один камінь. Вибив кілька цеглин, утворивши у фронтоні чималеньку діру. На горищі його розшукати не вдалося, ймовірно, потрапивши у дерев’яну балку, камінь відлетів кудись убік.

Обуренню мешканців немає меж. Не кожен день, говорить Віталій Редько, під час косіння в кількох метрах від тебе приземляються такі «снаряди».

Віталій Редько, мешканець с. Швайківка: «Я під’їхав до «Гаранту» одразу ж після вибуху. Кажу: у мене пробило вікно, каміння повно на городі. Їхній головний відповів, що такого не може бути. Ми прочекали їх у себе 2 години, ніхто так і не приїхав.»

Раніше, кажуть мешканці села, під час вибухів завжди виставляли очіплення. Нині про таке вони вже навіть не мріють.

Анатолій Панчук, мешканець с. Швайківка: «Тоді уся територія було очіплена людьми з прапорцями, бо мав статися вибух. Ніхто потрапити туди не міг. А зараз? Будь-якої хвилини можеш опинитися під зливою камінців. У нас же діти підростають! Вони ж страх як перелякались!»

Коли у Райках почали розробляти кар’єр, нарікають швайківчани, обіцяли, що вибухів люди навіть не почують. Одне з підприємств, кажуть, постійно дотримується усіх необхідних правил безпеки, діяльність іншого ж періодично призводить до подібних землетрусів. Оселі, бідкаються люди, вже не витримують...

Галина Іщук, мешканка с. Швайківка: «Це слава Богу, що нас вдома не було. Це єдине, що нас врятувало. А взагалі... Куди нам сховатися? У льох — може завалити, у хаті — ми боїмося...»

Відстань, яку подолали кам’яні «снаряди» добре видно у світлу пору доби. Це — далеко не одна сотня метрів. Вже наступного дня на городах разом із картоплею люди викопували і каміння. Яким же, кажуть, повинен бути вибух, щоб так по собі «наслідити». Чи будуть з’ясовувати причину, через яку кам’яна хмара накрила собою будинки, наразі невідомо: напередодні їхні власники скаржилися, що у всіх службах, до яких вони зверталися по допомогу, їм відмовили. Схоже на те, що того вечора й справді добряче гримнуло, а розкидані повсюди великі й не дуже камінці є результатом того самого потужного, і судячи зі всього, не зовсім вдалого вибуху.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0