Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Від вибуху на кар’єрі на голови мешканців Швайківки посипалися камені

Time Додано: неділя, 23 серп. 2009, 06:00 ( більше 8 року назад )

Розбите віконне скло та камінь на підлозі в оселі швайківчан Прокопенків — не справа рук таємного недоброзичливця чи п’яного сусіда. Цього «гостинця», стверджують власники садиби та їхні односельці, приніс до будинку вибух, що стався на райківському кам’яному кар’єрі. Сказати, що люди у паніці — не сказати нічого. До вибухів, кажуть, їм власне, не звикати, але, щоб таке... Після того, як на кар’єрі прогриміло, розповідають, над головами пронеслася купа каміння.

Від вибуху на кар’єрі на голови мешканців Швайківки посипалися камені

Анатолій Панчук, мешканець с. Швайківка: «Один камінь пролетів над нами просто здоровенний. Ми почали було тікати, але бачимо, що траєкторія їхня направлена трохи вбік від нас. Трухануло так, що будь-здоров... А у нас які хати? Пару раз трясане — до кого будемо звертатися?»

Прямісінько у будинок потрапив ще один камінь. Вибив кілька цеглин, утворивши у фронтоні чималеньку діру. На горищі його розшукати не вдалося, ймовірно, потрапивши у дерев’яну балку, камінь відлетів кудись убік.

Обуренню мешканців немає меж. Не кожен день, говорить Віталій Редько, під час косіння в кількох метрах від тебе приземляються такі «снаряди».

Віталій Редько, мешканець с. Швайківка: «Я під’їхав до «Гаранту» одразу ж після вибуху. Кажу: у мене пробило вікно, каміння повно на городі. Їхній головний відповів, що такого не може бути. Ми прочекали їх у себе 2 години, ніхто так і не приїхав.»

Раніше, кажуть мешканці села, під час вибухів завжди виставляли очіплення. Нині про таке вони вже навіть не мріють.

Анатолій Панчук, мешканець с. Швайківка: «Тоді уся територія було очіплена людьми з прапорцями, бо мав статися вибух. Ніхто потрапити туди не міг. А зараз? Будь-якої хвилини можеш опинитися під зливою камінців. У нас же діти підростають! Вони ж страх як перелякались!»

Коли у Райках почали розробляти кар’єр, нарікають швайківчани, обіцяли, що вибухів люди навіть не почують. Одне з підприємств, кажуть, постійно дотримується усіх необхідних правил безпеки, діяльність іншого ж періодично призводить до подібних землетрусів. Оселі, бідкаються люди, вже не витримують...

Галина Іщук, мешканка с. Швайківка: «Це слава Богу, що нас вдома не було. Це єдине, що нас врятувало. А взагалі... Куди нам сховатися? У льох — може завалити, у хаті — ми боїмося...»

Відстань, яку подолали кам’яні «снаряди» добре видно у світлу пору доби. Це — далеко не одна сотня метрів. Вже наступного дня на городах разом із картоплею люди викопували і каміння. Яким же, кажуть, повинен бути вибух, щоб так по собі «наслідити». Чи будуть з’ясовувати причину, через яку кам’яна хмара накрила собою будинки, наразі невідомо: напередодні їхні власники скаржилися, що у всіх службах, до яких вони зверталися по допомогу, їм відмовили. Схоже на те, що того вечора й справді добряче гримнуло, а розкидані повсюди великі й не дуже камінці є результатом того самого потужного, і судячи зі всього, не зовсім вдалого вибуху.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Андрій Пеньківський

Chatbubbles Коментарів: 0