Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
У суботу 8-го вересня у Бердичеві – Турнір Лонського!
Chatbox назар мазурець
:champion: :champion: :champion:
Time 19:07 - 07-09-2018
Вийшов із лазні – потрапив під машину
Chatbox Максим Семенюк
Это все тупое враньё ! Человек ...
Time 21:15 - 02-09-2018
Чи зникне 20 приміських маршрутів через складнощі у «Бердичівському АТП-11837»?..
Chatbox Василь Недзельськи...
ТИ ЧМО !!!
Time 00:23 - 23-08-2018
«Наш піт береже піхоти кров»: 26-а артбригада презентувала збірку поезій
Chatbox Сергій Ярошовець
Вона приходить, коли їй забагне ...
Time 22:38 - 15-08-2018
«Прибрався уранці – прибери свою планету…»
Chatbox Олена Лук'янюк
Так, на жаль, не все умістив сю ...
Time 19:34 - 03-08-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Ветерани війни називають її «музеєм»: бердичівлянці Анні Базельчук виповнилося 90 років

Time Додано: п'ятниця, 14 січ. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Цю квітучу жінку прийшли привітати з ювілеєм. Важко уявити, але бердичівлянці Анні Базельчук – 90. Вона й досі залишається людиною, яку знають у місті через активність, небайдужість, завзятість, тож і вітання ювілярка почала приймати мало не з самого ранку й від людей різних професій й місць проживання.

Ветерани війни називають її «музеєм»: бердичівлянці Анні Базельчук виповнилося 90 років

Олександр Паламарчук, начальник Бердичівського ВЦ № 108: «Нам дуже приємно сьогодні вітати Вас від усього нашого колективу. Дата прекрасна, дай Боже прожити Вам ще, адже, без сумніву, у Вас ще є багато планів, що їх треба здійснити.»

Окрім начальника виправного центру, де Анна Базельчук очолює ветеранську організацію, її привітали голова міської ради ветеранів Сергій Желєзняк і начальник управління праці й соціального захисту населення Олег Павліківський. Останній, окрім цього, передав ювілярці побажання здоров’я, подяку і конверт від міського голови Василя Мазура.

Олег Павліківський, нач. міського управління праці й соціального захисту населення: «Міський голова від себе особисто побажав, у першу чергу, здоров’я, щастя, успіхів, натхнення. Подякував за активну громадську позицію. Ця жінка пройшла усю війну. Тільки-но що ми дивилися її фотографії, документи, нагороди... Скажу від себе: вражає... Ми повинні віддавати таким людям усію свою шану і подяку.»

Сергій Желєзняк називає її «музеєм». Хто ще, питає, пройшов з 1-го дня війни до останнього п’ять фронтів, має при цьому чисельні ордени й медалі, був присутній при взятті Рейхстагу, залишив на ньому свій підпис, спостерігав, як захоплюють бункер Гітлера і отримав п’ять подяк від самого Сталіна?

Сергій Желєзняк, голова міської ради ветеранів ВВВ та праці: «Её любят, её уважают... И не только как Человека с большой буквы, а как человека, котрый защищал свою Родину с 1-х дней войны... Это уже не просто заслуженный человек, а историческая память. Таких людей в Бердичеве не так уж и много. Её душевность, теплота, а иногда и требовательность привели к тому, что любят Анну Андреевну все.»

Рецепт її молодості – повсякденна праця. Вона ніколи не сиділа на місці, тому й дожила до цих днів, маючи при цьому, як і багато її товаришів, чудову пам’ять. Розповідає про 1-й день війни...

Анна Базелюк, ювілярка: «23 июня мы с подругой пошли в военкомат. Там было столько людей, как на параде. Сегодня, к сожалению, никто бы, наверное, не пошёл... Нам сказали «Кругом марш!» и отправили домой. Но на следующее утро мы снова пошли к военкомату. И что им было делать? Нас взяли на службу.»

Анна Базелюк прожила щасливе, хоча й дуже непросте життя: доволі рано пішов із життя коханий чоловік, трагічно загинув старший син. Зате про неї не забувають син молодший, невістка та двоє онуків. Що ще потрібно для щастя? Хіба що здоров’я. Його й не тільки ювілярка і бажає бердичівській молоді.

Анна Базелюк, ювілярка: «Им некуда пойти, вот и бегают, бегают, а толку от этого никакого. Вот если бы была какая-то организация, в которой молодежь научили бы любить свою Родину, защищать её... Это же Родина! Я не знаю, чтобы могла совершить во имя Бердичева! Они должны любить. Родину, своих близких, власть... А говорить, что все не так, нельзя. Я бы и сегодня в случае опасности пошла защищать Бердичев. Правда, сейчас немного скользко, а так бы я на месте не сидела.»

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0