Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Найвищий дар людини – рідна мова!
Chatbox Михайло Пасічник
Ось яка національно свідома мол ...
Time 07:27 - 22-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Viktor Bessalitsk...
Посилання:
Time 19:37 - 21-02-2018
Лікарі «Швидкої» просять підтримати петицію
Chatbox Ирина Марковская
Скиньте посилання будь ласка.
Time 20:01 - 19-02-2018
ДТП на Європейській: 20-літній кермувальник ВМW із розгону «влетів» в Арку
Chatbox Світлана Матковськ...
Діма ти вопше гоніш що ти робиш дурачок
Time 21:26 - 07-02-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Али Каддафи
:shame: Смертной кары не будет, ...
Time 12:03 - 23-01-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вчителька та краєзнавець Мілада Мартинюк: нові книги, давні почуття

Time Додано: четвер, 16 квіт. 2009, 06:00 ( майже 9 років назад )

Натуру бердичівського педагога та краєзнавця Мілади Мартинюк багато людей у Бердичеві називають багатогранною. Старший вчитель музики 2-ї гуманітарної гімназії, член Всеукраїнської музичної спілки на своїй малій Батьківщині вона відома ще й як краєзнавець та авторка віршів, пісень та книг, що тісно пов’язані з наймилішим для неї місцем на Землі — рідним містом. Цього разу на розсуд широкого загалу Мілада Мартинюк представила книгу «Долі, пов’язані з Бердичевом» та довідник «Усі вулиці Бердичева».

Вчителька та краєзнавець Мілада Мартинюк: нові книги, давні почуття

65 біографій, 65 постатей... Про людей, життєвий шлях, яких описується у першій книзі, сьогодні мало хто знає. Її авторка вирішила віднайти невідомі сторінки історії та ознайомити з ними людей.

Мілада Мартинюк, авторка книг: «... тут зібрані імена тих людей, які ніде ніколи не згадувалися і не зустрічалися... Але вони творили самобутню історію нашого міста, і згодом були незаслужено забутими. Про них, на мою думку, має знати широкий загал. Праця над цією книгою тривала кілька років: матеріали я збирала в архівах, бібліотеках, використовувала книги зі своєї бібліотеки та власні наробки.»

Ось таким бачить Мілада Мартинюк Бердичів 100 років тому. Його мешканці відзначалися особливим світосприйняттям та життєвою мудрістю. Такими, на думку авторки, були люди, про яких ведеться на сторінках книги, такими були місцеві медики Давид Шеренціс й Озіас Шперлінг.

Мілада Мартинюк, авторка книг: «Це — людина талановита і неабиякого творчого хисту. Він був не тільки лікарем, а й будівельником. Існує така історія: одному пацієнту Шеренціс у рецепті виписав... 200 цеглин. Ось так він, разом із лікуванням, переймався й будівництвом будинків у місті... Шперлінг працював лікарем у єврейській лікарні-богадельні. Цей будинок зберігся й понині. Сьогодні у ньому розташована санстанція.»

Якщо поставити за мету щодня ознайомлюватися з однією вулицею Бердичева, на вивчення усіх піде майже 2 роки, стверджує Мілада Мартинюк. Авторка вирішила здійснити ще одну краєзнавчу розвідку до минулого, присвятивши її топонімії міста. В результаті світ побачив довідник, у якому, зі слів фахівців, «... розпочаті розкопки безжалісно викинутих на звалище назв вулиць», які «...були змістовними, емоційними, влучними, доречними та зрозумілими».

Нині до виходу готова ще одна книга Мілади Мартинюк. Приємним сюрпризом для самої авторки стало те, що по часу цей вихід співпав із днем, коли своє 90-річчя відзначає карний розшук: книга «Ваше слово, товаришу маузер» присвячена саме діяльності бердичівської міліції на початку минулого сторіччя і у подальші роки.

На думку виступаючих на презентації, три скарби, якими володіє Мілада Мартинюк — відданість професії, любов до рідного міста та небайдуже серце — стануть для цієї людини нескінченним джерелом наснаги.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0