Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вчителів Бердичева запросили на ошибану

Time Додано: п'ятниця, 11 лют. 2011, 06:00 ( більше 7 року назад )

Працівники відділення науково-технічної творчості Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова запросили бердичівських учителів зануритись у неповторний і чаруючий світ природи, що його дарує мистецтво ошибана. Ще цю техніку називають пресованою флористикою, виникла вона близько шести століть тому в Японії. Зачинателькою мистецтва на теренах СНД стала російська художниця та біолог Зинаїда Мамонтова. А у Бердичеві у техніці ошибана працює Інна Глухова.

Вчителів Бердичева запросили на ошибану

Інна Глухова, керівник гуртків відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О.Разумкова: “Я за освітою вчитель початкових класів і на одному з семінарів було запропоновано навчитися цій техніці. Я зв’язалась із майстром, вона запросила мене до себе. Так я від неї навчилась, тепер займаюсь самоосвітою і працюю в цій техніці вже 10 років”.

Перед тим, як взятися за техніку ошибана, треба віднайти і насушити достатню кількість різноманітного листя. Підійде з будь-якого дерева, каже майстриня, аби тільки вистачало фантазії уявити, що за його допомогою можна зробити. Наприклад, кукурудзяні листки найчастіше використовуються для зображення неба, папороть легко перетвориться на ялинку, а полин — на листяне дерево.

Інна Глухова, керівник гуртків відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О.Разумкова: “З листя, пелюсток квітів, соломки можна створювати шедеври, які не поступаються місцем творам живопису. Тут навіть однакові правила діють”.

Окрім природного матеріалу, знадобляться калька, ножиці, клей та олівець. І приблизно за годину з допомогою таких засобів можна отримати зайчика, котика, метелика і все, що душа забажає. Навіть у початківців вийде!

Наталія, учасниця майстер-класу: “Я перший раз зустрічаюсь із цією технікою, думаю, це зможе кожен, будь-яка мама може попрацювати в такій техніці зі своєю дитиною.

Особливо раділи знайомству з ошибаною вчителі: раніше, кажуть, бачили на виставках картини, виконані у цій техніці, але самим працювати у ній не доводилось.

Олена Ковальова, вчителька початкових класів МГГ №2: “Досить легко було працювати, думала, що буде важче, але вийшло непогано. Отримані знання буду використовувати у роботі з дітьми. Думаю, в них теж вийде, тим паче, що ми вже виготовляли різні аплікації з природного матеріалу”.

Заняття ошибаною, переконані майстри, допомагають відволіктися від буденних проблем, опинитися у світі духовних цінностей і, звісно, створити оригінальні твори, котрі за будь-якої погоди порадують око.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0