Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
План зонування території Бердичева обговорили на слуханнях і затвердили на містобудівній раді
Chatbox Анатолий Шателюк
Важливо залучити до розробки та ...
Time 19:00 - 22-01-2018
Вбивство у Бердичеві: у загибелі жінки підозрюють її чоловіка
Chatbox Сергій Рудь
Такий чоловік, що скоїв вбивств ...
Time 21:41 - 21-01-2018
«Вітання із Бердичева» - ХІІ церемонія відзначення бердичівлян!
Chatbox Viktor Bessalitsk...
:boon:
Time 15:29 - 21-01-2018
Освітяни Бердичева готові крокувати у новий навчальний рік!
Chatbox Татьяна
Для Директор школи (23.235.227. ...
Time 23:57 - 04-09-2017
Тротуарною плиткою вистеляють підхід до майбутньої дитячої поліклініки
Chatbox Вася Бакс
для Аноним (91.229.240.90) -моз ...
Time 22:45 - 04-09-2017
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вчителів Бердичева запросили на ошибану

Time Додано: п'ятниця, 11 лют. 2011, 06:00 ( майже 7 років назад )

Працівники відділення науково-технічної творчості Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова запросили бердичівських учителів зануритись у неповторний і чаруючий світ природи, що його дарує мистецтво ошибана. Ще цю техніку називають пресованою флористикою, виникла вона близько шести століть тому в Японії. Зачинателькою мистецтва на теренах СНД стала російська художниця та біолог Зинаїда Мамонтова. А у Бердичеві у техніці ошибана працює Інна Глухова.

Вчителів Бердичева запросили на ошибану

Інна Глухова, керівник гуртків відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О.Разумкова: “Я за освітою вчитель початкових класів і на одному з семінарів було запропоновано навчитися цій техніці. Я зв’язалась із майстром, вона запросила мене до себе. Так я від неї навчилась, тепер займаюсь самоосвітою і працюю в цій техніці вже 10 років”.

Перед тим, як взятися за техніку ошибана, треба віднайти і насушити достатню кількість різноманітного листя. Підійде з будь-якого дерева, каже майстриня, аби тільки вистачало фантазії уявити, що за його допомогою можна зробити. Наприклад, кукурудзяні листки найчастіше використовуються для зображення неба, папороть легко перетвориться на ялинку, а полин — на листяне дерево.

Інна Глухова, керівник гуртків відділення науково-технічної творчості ЦПО ім. О.Разумкова: “З листя, пелюсток квітів, соломки можна створювати шедеври, які не поступаються місцем творам живопису. Тут навіть однакові правила діють”.

Окрім природного матеріалу, знадобляться калька, ножиці, клей та олівець. І приблизно за годину з допомогою таких засобів можна отримати зайчика, котика, метелика і все, що душа забажає. Навіть у початківців вийде!

Наталія, учасниця майстер-класу: “Я перший раз зустрічаюсь із цією технікою, думаю, це зможе кожен, будь-яка мама може попрацювати в такій техніці зі своєю дитиною.

Особливо раділи знайомству з ошибаною вчителі: раніше, кажуть, бачили на виставках картини, виконані у цій техніці, але самим працювати у ній не доводилось.

Олена Ковальова, вчителька початкових класів МГГ №2: “Досить легко було працювати, думала, що буде важче, але вийшло непогано. Отримані знання буду використовувати у роботі з дітьми. Думаю, в них теж вийде, тим паче, що ми вже виготовляли різні аплікації з природного матеріалу”.

Заняття ошибаною, переконані майстри, допомагають відволіктися від буденних проблем, опинитися у світі духовних цінностей і, звісно, створити оригінальні твори, котрі за будь-якої погоди порадують око.

Автор: Інна Покотилюк

Камера: Віталій Сінєльніков

Chatbubbles Коментарів: 0