Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
На завершення інженерного тижня у «гвардійській» школі запустили ракету
Chatbox М и х а и л К о в ...
Клево!!!
Time 15:18 - 16-02-2020
Фахівці управління Державної служби якості освіти зустрілись із представниками ДНЗ
Chatbox Ве Теор
Репортаж надзвичайно професійни ...
Time 19:16 - 25-01-2020
У Центрі Жінки народилась дівчинка-«богатирка», 5кг.400гр.
Chatbox Наталія Герасимчук
Дякую.
Time 13:41 - 25-01-2020
У Центрі Жінки народилась дівчинка-«богатирка», 5кг.400гр.
Chatbox Олена Лук'янюк
Вибачте за помилку! Все поправили.
Time 12:48 - 25-01-2020
У Центрі Жінки народилась дівчинка-«богатирка», 5кг.400гр.
Chatbox Наталія Герасимчук
Молодець. Мамі і дитинці здоров ...
Time 22:01 - 24-01-2020
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

Вчора – просто книжкові берегині, сьогодні – фахівці центрів дозвілля сучасної людини

Time Додано: середа, 30 вер. 2015, 18:12 ( більше 4 року назад )

Час іде, все змінюється, і разом із цим старі стереотипи невпинно поступаються новим свіжим віянням. Для багатьох у Бердичеві, напевне, не стане новиною той факт, що чи не найбільше сьогодні змінюють своє обличчя і внутрішнє наповнення місцеві бібліотечні заклади. Хтось ще пам’ятає легендарне загрозливо-попереджувальне «Тиша у бібліотеці!»? Забудьте. Нині у ній прагнуть, аби життя у них вирувало, аби любов і повага до книги уживались з дитячим галасом і активним дорослим спілкуванням, з іграми, тренінгами, клубними засіданнями, круглими столами, медіа-презентаціями тощо. Завдання перед представницями бібліотечної справи стоїть чітке і недвозначне: залишаючись вірними берегинями духовної спадщини багатьох поколінь, вони повинні стати висококласними фахівцями центрів дозвілля, на які мають перетворитися книгозбірні. Непросто? Так, але ж недаремно своє професійне свято бердичівські бібліотекарки відзначають 30 вересня – у день пам’яті святих Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії. У такій «компанії» не може бути непосильних завдань.

Вчора – просто книжкові берегині, сьогодні – фахівці центрів дозвілля сучасної людини Вчора – просто книжкові берегині, сьогодні – фахівці центрів дозвілля сучасної людини Вчора – просто книжкові берегині, сьогодні – фахівці центрів дозвілля сучасної людини Вчора – просто книжкові берегині, сьогодні – фахівці центрів дозвілля сучасної людини Вчора – просто книжкові берегині, сьогодні – фахівці центрів дозвілля сучасної людини

На відміну від дуже багатьох міст України бібліотечна галузь у Бердичеві живе – не існує, не жевріє, а саме живе. Повноцінно та яскраво. На думку міського голови Василя Мазура, у Бердичева є всі шанси стати першопроходцем у справі демонстрації, якою має бути сучасна бібліотека. Аби не бути звинуваченими у заангажованості, у міській бібліотеці раз за разом уперто «позбавляли» звання «Найкращого читача року» Валентину Адаменко, хоча, зізнаються, зрівнятися у кількості прочитаних книг із заступником міського голови у Бердичеві можуть одиниці.

Чимало із винуватиць свята не один рік сумлінно виконували свої обов’язки, окрім того, останнім часом деякі з них проявили себе не лише, як висококласні фахівці бібліотечної справи, а й співорганізатори та безпосередні учасниці облаштування міського Музею єврейства, що став достойним підтвердженням слави Бердичева як міста 4-х культур. Подяки, грамоти та грошові премії від міської влади й обласної юнацької книгозбірні отримали Людмила Лисюк, Валентина Петрухіна, Тетяна Кущук, Валентина Лукашук, Світлана Леонєнкова, Роман Дрижук, Ольга Ліщинська, Таїса Мельничук, Катерина Бурла, Надія Клищук та Тереза Пілецька. Дві останні представляли бібліотеку-філіал № 6 – заклад, що зовсім недавно зазнав кардинального оновлення – від дверей та вікон до покрівлі.

Просто пункт видачі книг – це не про місцеву бібліотеку. Бердичівський центр дозвілля сучасної людини – особлива кухня, на якій постійно вдосконалюються у вмінні яскраво і «смачно» дивувати своїх клієнтів. Тому і потрапили бердичівські майстрині бібліосправи до 12-ки зіркових бібліотек України. Сьогодні їх можна часто побачити просто неба біля стін закладу – то акція «Бібліотечна горобинка» з конкурсами й вікторинами. Це перемоги у грантах і, як результат 15 комп’ютерів та сучасний Інтернет-центр. Це успішно реалізований проект «Ми обираємо здоров’я», за підтримки програми «Бібліоміст». Це строката галаслива спільнота «ДоброНосиків», в якій цінності добра, милосердя, взаємної підтримки – понад усе. Попереду у бердичівських бібліотекарів, сподіваються, плідна співпраця з німцями і поляками, з цілого ряду цікавих та актуальних проектів. І ніщо, переконані винуватиці свята, не змусить їх перетворитися з високоосвічених, чуйних та людяних професіоналів на пасивних і байдужих «сірих мишок».

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0