Архів новини

Chatbubbles Останні коментарі
Персональною виставкою зустрів своє 70-річчя художник Микола Романчук. Зі світлою душею та прагненням вперто працювати.
Chatbox Анатолий Ходорковс...
Николай, Поздравляю с Юбилеем и ...
Time 21:09 - 19-05-2018
Пропозиція скасувати рішення виконкому про встановлення тарифу на очистку стічних вод не набрала потрібної кількості голосів на 35-й сесії Бердичівської міської ради
Chatbox Наташа Быкова
Всі мешканці міста бігають у по ...
Time 16:44 - 01-05-2018
Якість очищення стічних вод у Бердичеві та районі підвищуватимуть у два етапи
Chatbox Олег Козловський
Замовлений репортаж , за кошти ...
Time 16:16 - 23-04-2018
Бердичів мистецький
Chatbox Виктор Гердель
Помню многих!!! Великолепная по ...
Time 18:13 - 04-04-2018
Центр розвитку сім’ї і дитини «Катафєйка» провів для дітей пасхальне свято
Chatbox Elena Demyanchuk
Вдячні за підтримку! Всім гарно ...
Time 18:41 - 02-04-2018
Загружаем курсы валют от minfin.com.uaТут може бути Ваша реклама

Повідомлення

В усі часи – за свободу, незалежність та єдність: у Бердичеві відзначили День Соборності України

Time Додано: вівторок, 23 січ. 2018, 17:04 ( 4 міс. назад )

Про Україну, котра в усі часи гідно й самовіддано відстоювала та відстоює нині власну свободу, незалежність та територіальну цілісність, про Україну, громадяни якої прагнули й прагнуть жити в єдності, говорили у Бердичеві. У приміщенні молодіжного центру «М-Формація», що на Вінницькій, 10, бердичівляни відзначали День Соборності України. 22 січня 1919 року увійшов до історії української держави як день, коли Актом Злуки засвідчили свою єдність Українська Народна та Західноукраїнська Народна республіки.

В усі часи – за свободу, незалежність та єдність: у Бердичеві відзначили День Соборності України В усі часи – за свободу, незалежність та єдність: у Бердичеві відзначили День Соборності України В усі часи – за свободу, незалежність та єдність: у Бердичеві відзначили День Соборності України В усі часи – за свободу, незалежність та єдність: у Бердичеві відзначили День Соборності України В усі часи – за свободу, незалежність та єдність: у Бердичеві відзначили День Соборності України

До урочистостей на Софійській площі народ України ішов не один день, нагадала вчитель історії 1-ї школи Наталія Корба. Після повалення самодержавства у 1917-му утворився Тимчасовий Уряд, в Україні ж у той час стартували національні змагання. У результаті з’явилися на світ перший український парламент та Уряд.

Непростий шлях до участі в Акті Злуки, продовжує пані Наталія, пройшла ЗУНР, яка утворилася по завершенні 1-ї Світової з розпадом Австро-Угорської імперії.

Свої зусилля керівники УНР та ЗУНР вирішили об’єднати у боротьбі проти спільних загарбників, говорить Наталія Корба. Очільники останньої вирушили до колег з УНР, аби скласти попередній договір про Злуку.

Січень взагалі можна назвати одним зі знакових місяців для України, зазначив депутат Бердичівської міської ради Василь Толочко: у різні часи у ньому трапилися Крути, у ньому про єдність заявили дві українські республіки, у січні пали смертю хоробрих перші герої Небесної Сотні та двоє бердичівлянин-героїв АТО, два Олександри – Питель та Венгер. Була у січні ще одна подія, без якої, можливо, Акту Злуки не було б.

Останніми роками День Соборності, як і багато інших національних свят та дат, по-особливому набув української забарвленості, вважає учасник АТО Павло Гайдаманчук. У ХХІ сторіччі на сході України наші хлопці геройські б’ються з ворогами єдності, незалежності та соборності української держави.

Вона повсякчас пам’ятає незліченні жертви українців в ім’я свободи й незалежності, заявляє бердичівська молодь. Вона усвідомлює той факт, що лише в єдності дій та соборності душ можна збудувати економічно розвинуту, духовно багату, вільну й демократичну Україну.

Автор: Олександр Єжель

Камера: Юрій Гавриш

Chatbubbles Коментарів: 0